Томат великоплідний Цар-дзвін: характеристики, опис агротехніки, реальні відгуки

Помідор Цар-дзвін — один із сортів-рекордсменів. За описом у нього величезні червоні плоди і висока врожайність. На сьогодні томат досить затребуваний серед власників приватних господарств. Дізнайтеся, чим примітний сорт, в чому особливості його агротехніки і які відгуки збирає культура.

tomat krupnoplodnyjj car kolokol: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, realnye otzyvy16 Томат великоплідний Цар дзвін: характеристики, опис агротехніки, реальні відгуки

Опис сорту: деталі

Томат Цар-дзвін — детермінант для вирощування у дрібних та великих масштабах. Його оригінатор — агрофірма Сибірський сад. Культура районована по всій придатною для с/х території РФ. У Держреєстрі перебуває з 2005 р.

Увага! Сорт спеціалізований для вирощування у відкритому грунті. Але на практиці в регіонах з прохолодним кліматом томат успішно вирощується під плівкою парників або теплиць.

Детермінантний кущ середньорослий не дуже міцний. Йому необхідна підв’язка, щоб стебла не переломились або не опустили урожай на землю. Листя темні, великі, типово помідорні. Перше суцвіття формується над 9-м листом, кожне нове — через 1-2 листочка.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (100-110 днів) Детермінанти-нантный (0,8-1,2 м) Салатний, для переробки Універсальний У середньому 200-600 18 в теплиці, 8-12 у відкритому грунті Червоного кольору, форма — серцеподібна, з гладкою поверхнею

Переваги і недоліки рослини

Особлива цінність томату Цар-дзвін — біф-плід. Чим нижче він зав’язався, тим крупніше буде. На нижніх пагонах при оптимальних умовах і рясних підгодівлі дозрівають екземпляри до 0,8-1,2 кг. Вище помідори теж великі — до 600 р.

Але це не єдина гідність томату:

 • Високі дегустаційні якості свіжих плодів. У салатах вони смакують відмінно. Іноді томати пускають на переробку.
 • Витривалість до негативних погодних факторів. Сорт стійко переносить нестачу сонця, літні температурні перепади і т. д.
 • Імунітет до основних хвороб томатної грядки.
 • Хороша для біф-томатів лежкість.
 • Гідна врожайність. При цьому показник товарної якості плодів становить понад 90%.
 • Негативні характеристики томату:

  • потреба додаткової турботи вигляді формування та підв’язки;
  • накладення строків достигання на активність збудників фітофторозу;
  • непереносимість навіть короткочасного пересихання грунту;
  • вимогливість до мультикомплексным мінеральних підкормкам — без них крупноплідного урожаю не одержати;
  • обмеженість використання врожаю в цільноплодової консервації.

  Увага! Незважаючи на приналежність до чистих сортів, розмножувати томат непросто. Насіння в м’ясистих плодах майже немає.

  Особливості агротехніки та відгуки про томатної культурі

  Цей томат вирощують розсадою. Час для посіву насіння — перші тижні березня. Оптимальна температура для одержання сходів — +25 °С. Через 55-60 днів молодий томат готовий для перенесення в сад або тепличну грунт. Кількість рослин на 1 кв. м — 3.

  tomat krupnoplodnyjj car kolokol: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, realnye otzyvy17 Томат великоплідний Цар дзвін: характеристики, опис агротехніки, реальні відгуки

  Рада. З практичного досвіду садівників: формувати кущ краще в 2-3 стебла.

  Судячи з відгуків садівників, томат Цар-дзвін достатньо популярний у народі. Людей приваблюють габарити врожаю і хороше плодоношення культури. У Тетяни з Красноярського краю грядку під відкритим небом побив град. Спробувати урожай томатів їй не вдалося. Але жінка все одно високо оцінила сорт по тому, як він ріс і зав’язував плоди.

  Дачниця Ірина виявилася більш удачливими і зібрала біф-помідори. Вони здивували її не тільки розміром, але і цукристим смаком. Галина з Ставропілля показала зібраний урожай. На її фото — соковиті томати масою 300-450 р.

  Не всі позитивні коментарі. Негативні відгуки стосуються вмісту упаковок з насінням. Багато садівники з усієї Росії скаржаться на пересорт у пачках від Сибірського саду. Тенденція зберігається кілька років. Про неї пишуть і в 2012-му, і в 2017 р. Але навіть з урахуванням цього томатоводы все одно вибирають Цар-дзвін.

  Цар-дзвін: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради