Запах з раковини на кухні: як усунути в домашніх умовах самостійно

Не знаючи, як усунути запах з раковини на кухні, багато людей роками терплять його. При цьому шкода завдається не тільки естетичному сприйняттю, але й органів дихання. Злив раковини – сприятливе середовище для розвитку різних бактеріальних інфекцій, оскільки всередині труби немає доступу свіжого повітря. Для усунення сморід із каналізаційної труби на кухні потрібно задіяти домашні засоби або спеціальну побутову хімію. У важких випадках потрібна механічна чистка сифона.

Чому з’являється неприємний запах з раковини

Основна причина, з якої пахне раковини на кухні – відкладення частинок їжі на зливній трубі. Це живильне середовище для бактерій, життєдіяльність яких призводить до появи смороду.

Іноді причина не в самій трубі, а в сифоні. Це спеціальний «відстійник». В ньому постійно знаходиться вода, що формує гідрозатвор, який перешкоджає проникненню запаху з каналізаційної труби в квартиру. При неправильному ухилі сифона, тривалому застою води перешкода для запаху зникає.

Згодом труби піддаються деформації або корозії (пластикові і металеві відповідно). З-за жиру і бруду зношуються прокладки, що призводить до порушення герметичності стояка. Запахи просочуються в квартиру.

Засоби побутової хімії проти засмічень і смороду

Не знаючи, як видалити запах з раковини на кухні, багато воліють маскувати його, використовуючи пральний порошок або гель для миття посуду. Така міра тільки послаблюють аромати на час, але не повністю видаляє їх. Після 2-3 днів кухонна раковина знову неприємно пахне.

Замість експериментів з порошком і гелем краще використовувати спеціальні засоби – Кріт, Санокс, Комет. Їх перевага – простота застосування і високий ефект очищення.

У побутової хімії висока ціна в порівнянні з домашніми засобами. Крім того, засоби для чистки засмічень володіють неприємним запахом і вимагають обережного поводження. Перед тим, як засипати або залити засіб в трубу, необхідно захистити руки рукавичками, органи дихання та зору – респіратором і окулярами.

Побутову хімію поміщають в злив, залишають на 15-30 хвилин в залежності від інструкції до засобу, а потім промивають великою кількістю гарячої води.

Як усунути запах домашніми засобами

Домашні засоби менш агресивні порівняно з побутовою хімією. Крім того, для їх використання не потрібно спеціальних покупок – сіль, соду, лимонну кислоту або оцет можна знайти на будь-якій кухні.

Такі кошти не впораються із засміченням і не допоможуть, якщо смердить старий наліт. Краще використовувати їх регулярно у якості профілактичних заходів для запобігання неприємного запаху на кухні.

Сіль

Сіль не тільки розчиняє жир, але і вбирає запах каналізації з раковини. Щоб засіб подіяло, необхідно в злив засипати 5-6 столових ложок солі з гіркою і залити склянкою окропу. Через 15-30 хвилин промити слив, спустивши велику кількість води.

При сильному забрудненні запах повністю не зникне. Якщо сморід залишилася, потрібно повторити процедуру ще 3-4 рази або перейти до більш потужним рецептами.

Сода та оцет

Складно зрозуміти, як позбавитися від запаху з раковини, якщо одночасно всередині неї є і органічні відкладення і наліт вапна від жорсткої води. Поетапна робота і вимагає акуратності: перед чищенням необхідно надіти на руки рукавички і захищати очі від випадкових бризок очками.

В злив раковини висипають 3-4 столових ложки соди. Потім необхідно вилити склянку 9% оцту і відразу ж заткнути злив пробкою. Реакція між лугом і кислотою розм’якшить всі відкладення, а промивання водою 15 хвилин через змиє залишки коштів з раковини і комунікацій.

Не можна використовувати оцтову есенцію, особливо для чищення пластикових труб на кухні. Це може спровокувати як псування сантехніки, так і серйозні травми дихальних шляхів від впливу парів оцту.

Лимонна кислота

Пачку лимонної кислоти висипати в злив раковини на кухні і залити склянкою окропу. Промити великою кількістю проточної води через 20-30 хвилин. Лимонна кислота не тільки змиє органічний наліт з труби, але і дасть приємний лимонний запах від зливу, який протримається на кухні протягом дня.

Недолік методу: якщо органічні відходи змиті не до кінця, смердіти на кухні буде сильніше, оскільки запах лимонної кислоти просто змішається з «ароматом» гниття.

Суха гірчиця

Гірчичний порошок часто використовується на кухні для миття посуду. З його допомогою можна почистити злив раковини. Для цього 3-4 столових ложки порошку необхідно засипати в злив і залити склянкою окропу. Змити через півгодини великою кількістю проточної води.

zapakh iz rakoviny na kukhne: kak ustranit v domashnikh usloviyakh samostoyatelno Запах з раковини на кухні: як усунути в домашніх умовах самостійноНедолік методу – сильний власний запах гірчиці, який у деяких викликає головний біль і запаморочення. При поганій переносимості гірчиці можна перебувати на кухні під час дії засобу, а краще взагалі від нього відмовитися.

Як прибрати запах з раковини на кухні механічним способом

Такі методи годяться тільки в тому випадку, якщо причиною неприємного запаху став засмічення. Вантузом, сантехнічним тросом або дачним шлангом можна досить легко усунути порушений прохідність в раковині на кухні. У важких випадках буде простіше розібрати і промити сифон, якщо конструкцією раковини на кухні передбачена така можливість.

Вантуз

Краще всього використовувати маленькі вантузы, призначені спеціально для роботи з засорами на кухні і в умивальниках. Щоб виправити непрохідність труб, потрібно розташувати вантуз навколо зливного отвору. В раковину набрати воду в такій кількості, щоб вона закривала на 2/3 гумову частину конструкції. Далі здійснювати кілька зворотно-поступальних рухів конусом вантуза, не відриваючи його від країв раковини.

Дії призводять до того, що частина засмічення виявляється в мийці. Краще всього перед процедурою зняти зі зливу раковини на кухні захисну решітку.

Сантехнічний трос

Запах каналізації, викликаний нальотом на внутрішніх стінках комунікацій, прибрати не вийде. Основна мета використання сантехнічного троса – пробивання механічних засмічень на кухні. Щоб скористатися тросом, необхідно занурити його в злив і обертати спеціальну рукоятку. При виявленні засмічення можна або спробувати проштовхнути його далі в трубу, або витягнути з допомогою реверсу.

Після позбавлення від засмічення на кухні трос обов’язково вимити, а також обробити машинним маслом або іншим антикорозійним засобом. Якщо цього не зробити, виріб швидко заіржавіє і стане непридатним для чищення раковин.

Дачний шланг

При використанні шланга необхідно зняти сітку, затримує сміття в зливі раковини, а потім помістити туди шланг. Ділянку навколо нього необхідно заткнути, щоб вода не піднімалася в саму раковину. Далі подають воду під напором, який вимиває з внутрішньої поверхні труби всі забруднення, які стали причиною неприємного запаху.

zapakh iz rakoviny na kukhne: kak ustranit v domashnikh usloviyakh samostoyatelno1 Запах з раковини на кухні: як усунути в домашніх умовах самостійноОсобливість такого шланга – конусоподібна насадка, посилює натиск води.

Метод не можна використовувати після застосування спеціалізованих хімічних засобів. Неефективний він при відсутності засмічення та тривалому скупченні відкладень – вода не счистит наліт, а тільки видалить щодо свіжі шматки їжі та жиру.

Розбір і промивка сифона

Найпростіше це зробити, якщо сифон пластиковий. Досить відкрутити «стаканчик» проти годинникової стрілки, вилити його вміст в унітаз і прополоскати теплою водою з миючим засобом. У випадку з металевими або мідними трубами потрібна допомога кваліфікованого сантехніка.

Як не допустити повторного появи запаху

Разове позбавлення від запаху – не вихід, оскільки без належних профілактичних заходів проблема виникне знову менш, ніж через місяць. Запобігти цьому можна, грамотно обслуговуючи сантехніку, а саме:

  1. Встановити «ситечко» на зливний отвір. В ньому будуть застрягати великі шматки їжі і очищення. В іншому випадку вони осядуть на дні сифона, що призведе до гнильного запаху через 2-3 дні.
  2. Не виливати в раковину на кухні кислий суп, не викидати у неї ж інші залишки їжі. Навіть якщо прохідність труб не буде порушена, на стінках зливу і в сифоні осяде велика кількість живильного середовища для бактерій.
  3. Регулярно проводити технічне обслуговування сантехніки – чистити сифони, перевіряти герметичність прокладок на трубах і цілісність самих труб.

Спочатку при виборі сантехніки для кухні враховується зручність обслуговування сифона. Розбірний коштує ненабагато дорожче монолітного, при цьому його набагато простіше чистити. Також з такого сифона легше дістати випадково впав в злив предмет.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради