Томат сортовий Рожевий агат: характеристики, опис, плюси і мінуси

Рожевий агат — середньоранній томат з нетривалою історією. За описом оригінатора сорт відноситься до категорії високоврожайних, смачних і зручних для цільноплодової консервації. Ознайомтеся з характеристиками томату, нюансами його вирощування на приватній ділянці і думками фахівців.

tomat sortovojj rozovyjj agat: kharakteristiki, opisanie, plyusy i minusy16 Томат сортовий Рожевий агат: характеристики, опис, плюси і мінуси

Опис сорту в деталях

Рожевий агат — представник рожевих томатів. Це чистий сорт. У гніздах його плодів досить насіння для самостійного розмноження. Помідор вивели на підмосковній базі агрофірми Пошук. В селекційному реєстрі Госсорткомиссии він перебуває з 2015 р.

Характеристики томату:

 • стебло низькорослий;
 • лист помідорного типу, дрібний, зелений;
 • суцвіття просте, зчленування відсутня;
 • на кисті 6-7 помідорів;
 • забарвлення плодів — рівномірний, в неспелом стані — світло-зелений, без плям;
 • шкірка блискуча, тонка і міцна;
 • м’якоть щільна;
 • стінки товсті, м’ясисті;
 • смак хороший.

Увага! В анотації до сертифікату Держреєстру томат названий середньостиглих. Виходячи з точних даних оригінатора, його скоріше можна віднести до середньораннім. У теплиці помідори встигають швидко.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-ранній (90-105 днів) Детер-минантный (до 40-50 см) Універсальний Для відкритого грунту і тимчасових плівкових укриттів 120-150 більше 5 в будь-якому грунті Рожевий Витягнута сливовидная форма, гладка поверхня, число гнізд — 2-3

Переваги і недоліки помідорів

Розміри томатів: 7-8 см в довжину, 4-5 см в ширину, як на фото. За формою вони відмінно вписуються в скляну банку, тому консервувати плоди зручно. Смак зимової заготівлі оцінюють як добрий. Шкірка під кришкою не лопається. Але це не означає, що томат підходить лише для засолювання. Він смакує і в салатах, і в переробленому стані у вигляді соусів, пюре та соків.

Увага! Виробник робить акцент на використанні сорту у кулінарії. Тому його насіння включені в серію Домашня заготовка.

Є у томата і інші переваги:

 • Універсальність способів культивації. При вирощуванні у відкритому грунті навіть є окремі переваги.
 • Стійкість до погодних стресів. Томати зав’язуються в будь-яких умовах. Стиглі або наближаються до цього стану помідори міцно тримаються на плодоніжці і не опадають під дією зовнішніх факторів.
 • Урожайність. Високий відсоток товарних плодів у загальному обсязі врожаю. Показник становить понад 90%.
 • Тривала лежкість без втрати товарних якостей. Товсті стінки і досить міцна шкірочка дозволяють томатам не псуватися під час зберігання і транспортування.
 • Видимих мінусів у культури порівняно менше:

  • тяжкість врожаю змушує підв’язувати кущі до невисоких опорах;
  • відсутня інформація про імунітет до поширеним видовим хвороб;
  • по термінах дозрівання томат не встигає уникнути ураження фітофторозом.

  Які хвороби томатів існують, читайте в цій статті.

  tomat sortovojj rozovyjj agat: kharakteristiki, opisanie, plyusy i minusy17 Томат сортовий Рожевий агат: характеристики, опис, плюси і мінуси

  Особливості агротехніки і відгуки про городній культурі

  Компанія-оригінатор і виробник садивного матеріалу не вдаються в деталі догляду за рослиною на грядці. Згадується, що томату необхідна стандартна агротехніка. Його вирощують розсадним способом. Зразкові терміни висадки насіння — 60-65 днів до перенесення паростків в теплицю або сад. У представленій агрофірмою видеовизитке на 1 кв. м поміщається приблизно 4-5 сортових кущів. Заздалегідь продумайте опори для них.

  Рада. На відкритих грядках стебла виростають міцніше. Підв’язка в цьому випадку не обов’язкова.

  Відгуків в інтернеті про Рожевому агаті практично немає. Хоча є питання від садівників до селекціонерам на офіційних ресурсах агрофірми Пошук. Ймовірно, томат поки не став популярним серед дрібних фермерів і городників. З іншого боку, стиглі грона дрібних помідорів виглядають заманливо для використання на своїй ділянці.

  Рожевий агат: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради