Скільки меду з одного вулика

При занятті бджільництвом важливий мотив кожної людини полягає в тому, щоб дізнатися, скільки меду з одного вулика. Основна мета роботи на пасіці – насамперед, збір та подальший збут меду та інших продуктів діяльності бджіл. Тому потрібно позначити і розібрати актуальний для бджоляра питання: скільки меду з одного вулика збирають досвідчені пасічники? Пропонуємо ознайомитися в подробиці цього питання разом.

Причини, що зумовлюють на медовий врожай

Медозбір може розрізнятися по своїй плодючості. Все залежить від країн, де розташовані пасіки. Навіть регіон і місто, в якому розташовані пасечные господарства, впливають на результат збору. Господарства показують різний результат в залежності від наступних показників, що зумовлюють збір:

 • кліматичні умови конкретної держави або округу;
 • ступінь вологи і рівень тепла в літній час в момент збору урожаю (скільки меду з одного вулика в сезон можна буде виручити, залежить, насамперед, від літніх умов);
 • осінній прогноз погоди і те, як скоро вона приходить;
 • сезон холодів (тепло/ні);
 • час настання весни (швидко приходить або пізно).

Гарантія позитивного медового врожаю – це якісна основа господарського сховища. З ділянок, рясних квітковими рослинами, завжди буде високий показник хабар меду.

8fe3fc98ba56a182578069e13c4a51a6 Скільки меду з одного вулика

Крім цього, велике значення має період, в який проводиться збір нектару. Щоб кілька разів змінювати бджолам рами для меду, а вони щоразу цілком заповнювали їх, не вистачить одного місяця. Зовсім скоро ви дізнаєтеся, скільки меду дає один вулик.

У розквіт літа один вулик не дасть стільки меду, скільки потрібно на продаж з цілого сезону. Карніка і бакфаст – найбільш плідний вид бджіл. І навіть їм для потрібного врожаю буде потрібно ціле літо з благополучної температурою повітря і багатим цвітінням. Але підсумок вас дійсно захопить: ці бджоли дадуть до 10 выкачек. Одночасно з цим, потрібно пам’ятати, що у вашому місті новий сезон може бути не схожий на літо минулого року, отже, і медозбір вийде іншим.

У разі, якщо якісна база для комах у бджоляра не є, йому бажано:

 • спробувати себе в кочовому бджільництві;
 • поміняти мету господарства: від збуту меду та інших похідних до торгівлі пчелопакетами.

Кочове бджільництво допоможе зібрати достатню кількість – стільки, скільки меду з одного вулика в сезон потрібно. Цей вид вимагає багаторазові транспортування всіх бджолиних будиночків на інші місця з якісною нектарной базою, де в поточний момент гарне цвітіння. Вулик занурюють на апилифт – спеціалізовану пасічну конструкцію у вигляді візка, на ній вулик довозять до іншого транспортного засобу, занурюють на неї і перевозять на інше, нове місце.

Подібні тимчасові перевезення пасіки вигідні не одному власникові, але і сусідніх садівникам: комахи старанно запилюють квіти в господарстві, це істотно сприяє зростанню обсягу та якості наступного меду.

Таким чином, можна власноруч змінити те, скільки меду дає один вулик.

Зазначимо, на кількість хабар з пасічного господарства та з окремого будиночка бджіл зокрема також діють такі фактори:

 • вид бджоли і схильність до ройливости;
 • тонус бджіл з вулика і їх імунітет до захворювань;
 • габарити вулика (високі результати збору меду виходять у просторих будиночках з різними корпусами, в яких достатньо вільного місця);
 • умови проживання бджіл (круглий рік, особливо взимку);
 • наявний резерв рамок для сот;
 • періодичний контроль повних меду осередків та його відбір (бджоли не трудяться над медом, якщо запасів вже досить багато);
 • натуральність харчування для бджіл (взимку бджолам можна давати тільки правильну їжу, а не добавки).

Вплив породи комахи та виду їх роїння

Отже, ми вже писали, що у разі, коли пасічник не має можливості завести якісну базу квіткових рослин, багатих на нектар, йому рекомендується просто занурити пасіку на машину або спеціалізовану візок і довезти її до місця, де гарне цвітіння.

Також потрібно відзначити, що бджоли — дуже примхливі, т. к. вони швидко освоюються в певних погодних умовах на своїй ділянці і до рослин, властивим йому. При створенні першого пасічного господарства рекомендують до цього дізнатися, які квіти і рослини воліють бджоли, які були вами обрані будиночки комах, і заздалегідь прищепити їх у себе на дачі (або обґрунтувати вулик по сусідству).

Ми все ближче підходимо до відповіді, скільки меду з одного вулика.

Однак необхідно відзначити, що такі комахи, як бджоли, неоднаково зимують. Більшість бджіл-розвідників, які доставляють собі в будинок інформацію про кращою і корисною місцевості для роботи над квітами, гинуть взимку, і до весни їх залишається менше 15-20%. Грамотні власники пасік намагаються продовжити життя бджолам – годують натуральними продуктами, забезпечують вітамінами, покращують будиночки бджіл.

906ab076fa0d48e715911ac20eee266b Скільки меду з одного вулика

У питанні «скільки меду з одного вулика» важливий наступний момент. Необхідно ретельно відстежувати роїння бджіл. При появі первинних показників того, що рій готовий відокремитися (бджоли застигають великий темним вихором), бджоляр зобов’язаний постаратися їх зловити допомогою рійниці, відокремити головну бджолу і переселити їх у не знайомий їм перш вулик.

Середня статистика медозбору з одного вулика в сезон

Для наочності ми візьмемо 1 бджолиний будиночок з 12 рамок (стандартизований розбірний вулик з вынимающимися рамками), де з одного хабарів становить приблизно 1,5 кг меду. Так скільки меду можна отримати з 1 вулика?

Якщо помножити хабарів (1,5) на суму рамок у вулику (12), наша виручка складе 15-17 кіло меду. Як правило, в житті це число менше – близько 13-15 кг, оскільки цілком осередку викачати від меду не можна, та й бічні осередку бджоли не будуть прагнути завантажувати.

Маленькі цифри вас тільки що налякали? Але зараз інформація про те, скільки меду можна отримати з 1 вулика, неабияк здивує і порадує вас.

Дивно: за одне літо бджоли здатні забезпечити хабарів більше звичайного, цілих 10 разів! Зрозуміло, для цього пасічнику доведеться неабияк попітніти. Потрібен догляд за бджолами, постійне стеження за їх самопочуттям, пасічник повинен у міру необхідності розширювати вулики, контролювати цілісність, чистоту у вуликах, обробляти їх, регулярно діставати мед (щоб стимулювати бджіл для ще більших медових запасів), стежити за настроєм (ройливостью) і швидко діяти при потребі комах зібратися в хмару.

91ff996818600f571cf456b056519411 Скільки меду з одного вулика

Крім цього, багатство бджолиного запасу нектаром також перебуває під впливом погодних умов, погодних обставин, кількості та природи цвітіння господарського сховища.

Зважаючи сприятливих умов і грамотних дій пасічників медовий урожай здатний скласти до 100, нерідко і до приголомшливого збору в 150-200 кіло меду з одного вулика в сезон. Подібне благоговіння природи відбувається не часто, так само, як і мінімум хабар у 20-30 кіло меду з будиночка. Середній хабарів знаходиться в діапазоні 60-75 кг вирученого меду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради