Томат сорти Зефір в шоколаді: урожайність, опис, переваги і недоліки, відгуки

Помідорний сорт Зефір в шоколаді — смачний і красивий томат для приватного присадибної ділянки. Дізнайтеся про його описі, способи культивації, відгуках городників.

tomat sorta zefir v shokolade: urozhajjnost, opisanie, dostoinstva i nedostatki, otzyvy12 Томат сорти Зефір в шоколаді: урожайність, опис, переваги і недоліки, відгуки

Детальний опис сорту

Зефір в шоколаді — урожайний сорт з незвичайною зовнішністю. Його плоди практично коричневі. Томат знаходиться в селекційному Держреєстрі і орієнтований на вирощування в теплицях. У південних регіонах РФ культура придатна для культивування в грунті відкритого типу.

Томат помірно високий. Облистяність у нього середня. Лист типово помідорний. Забарвлення дрібних плодів поєднує в собі коричневі і червоні відтінки. У плодоніжки стиглого помідора на фото помітний темно-зелений ділянку.

Рада. Оригінатор рекомендує вживати томати свіжими. У соусного переробки і цілісної консервації їх смак і вітамінний набір розкриваються не в повній мірі.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (105-115 днів) Индетерми-нантный (1,6-1,7 м) Універсальний Для відкритого грунту (Південь РФ) і теплиць 120-150 15-18 при будь-якому способі Коричнево-червоного забарвлення, округлий, гладкий або злегка ребристий, число гнізд — 4-6

Переваги і недоліки сорту

Оригінальний вигляд — далеко не єдиний плюс томату:

 • Легко розмножується. У плодах багато насіння. Їх схожість досить висока.
 • Володіє імунітетом. У сертифікаті зазначено стійкість до вірусу тютюнової мозаїки. Практикуючі садівники стверджують: рослина також має низьку толерантність до збудників інших поширених захворювань пасльонових.
 • Відрізняється ранніми для индетерминантов термінами плодоношення.
 • Демонструє високу врожайність. У різних джерелах зазначено по 6 кг з куща.
 • Приваблює своїм смаком. Солодкі й зручні за розміром томати універсальні в будь-якій кулінарній ролі. Вони м’ясисті і в міру соковиті.
 • Мінуси даного томату:

 • Невисокий вихід товарної якості плодів. Приблизно половина врожаю покривається гояться тріщинами ще на кущі. Томати можуть псуватися навіть злегка переспелом стані.
 • Невисокі показники лежкості. Помідори довго не зберігаються. При транспортуванні урожай піддають додатковим заходам захисту від вм’ятин.
 • Кущ вимагає відходу на грядці: підв’язки, обривання пасинків, формування.
 • tomat sorta zefir v shokolade: urozhajjnost, opisanie, dostoinstva i nedostatki, otzyvy13 Томат сорти Зефір в шоколаді: урожайність, опис, переваги і недоліки, відгуки

  Особливості агротехніки культури

  Посів насіння на розсаду планують на першу половину березня. Дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • перші сіянці повинні здатися приблизно через 1 тиж.;
  • вік паростків для вкорінення в захищеному грунті — 55-60, на грядці в саду — 60-65 днів;
  • розташовуйте не більше 3-х екземплярів на 1 кв. м ділянки;
  • рекомендована схема висадки: 40?60 см;
  • через 1-2 тиж. молодому куща потрібно перша підв’язка;
  • практика показала: краща врожайність — у рослин з 2-х стебел;
  • видаляйте все листя під зав’язалася пензлем.

  Відгуки та думки

  Томат затребуваний серед городників різних регіонів. Це видно з численних відгуків на тематичних форумах. Євгенія Соколова спробувала зібрати урожай в плівковій теплиці на ділянці в Якутії. Спочатку з-за температурних коливань томат починав пізно плодоносити. У наступному сезоні грядка самостійно зібраних насіння адаптувалася і стала дозрівати раніше. Помідори виглядають добре, але дійсно схильні лопатися на гілках.

  Садівник Юлія (Ленобласть) відзначає різні габарити помідорів на одному кущі. В її теплиці томат відмінно родить і зав’язував плоди до верхівки стебла. Вони виявилися і м’ясистими соковитими. Сорт відповідав завяленным характеристиками.

  Любов Артемьевна (Павлодар, Півн.-Сх. Казахстан) стверджує, що її недоспелые томати відмінно дозріли до листопада. Рослина виявилося врожайним і стійким. Зефір в шоколаді — популярний в народі томат. Таким його зробили простота вирощування, смак і краса врожаю.

  Зефір в шоколаді: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради