Томат сорти Веселий гном: характеристики, опис агротехніки, відгуки дачників

Сортовий томат під назвою Веселий гном — відмінний варіант як для теплих південних, так і для прохолодних регіонів РФ. Це чистий сорт з хорошими показниками врожайності і якості плодів. Детальне знайомство з описом і особливостей агротехніки томату допоможуть вам визначитися, чи варто вибирати його для своєї ділянки.

tomat sorta veselyjj gnom: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, otzyvy dachnikov59 Томат сорти Веселий гном: характеристики, опис агротехніки, відгуки дачників

Опис сорту і головні характеристики

Сорт знаходиться в Держреєстрі з 2009. Його відмінна риса — плоди продовгуватої форми, як на фото. За розміром вони невеликі, тому відмінно підходять для консервації в цілісному вигляді разом з перцем або огірками. Основне призначення томатів — поїдання у свіжому вигляді. Ще помідори цього сорту в’ялять, тому що в них мало вологи.

Увага! Оригінатор специализировал томат для відкритого типу грунту. На практиці сорт вирощують і під плівкою, і в стаціонарних теплицях.

Кущ штамбовий досягає 0,5 м у висоту. Густота посадки на якість плодоношення не впливає. Тому сорт зазвичай не пасинкують. А ось опора рослині потрібна. Лист у нього звичайний помідорний, дрібний. На одному пагоні утворюється 2 гнізда.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Детер-минантный Універсальний Для відкритого ґрунту 80-90 5,4 Червоний Циліндрична форма, довжина — до 12 см, гладкий

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Томат невибагливий у догляді, добре приживається в грунті у вигляді розсади. Як посадити розсаду в грунт правильно, читайте тут. Вирощувати його досить просто. Інші переваги:

 • Ранні строки дозрівання. З появи повноцінних сіянців до стиглості томатів проходить приблизно 100 днів.
 • Висока врожайність. З одного куща виходить зібрати приблизно 1,5 кг.
 • Здатність дозрівати в зірваний вигляді.
 • Хороший товарний вид і лежкість, простота при транспортуванні.
 • Універсальність в кулінарії.
 • Відсутність потреби в пасинкування.
 • Хороший смак. Виражений аромат.
 • Підвищена стійкість до захворювань.
 • Є у томата і недоліки:

  • необхідність підв’язки;
  • нестійкість перед окремими видами шкідників.

  tomat sorta veselyjj gnom: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, otzyvy dachnikov60 Томат сорти Веселий гном: характеристики, опис агротехніки, відгуки дачників

  Особливості агротехніки культури

  Веселий гном культивують виключно розсадним способом. Посів насіння слід провести через 50-60 діб до запланованої пересадки в грунт. В саду розміщуйте саджанці з інтервалом 30-40 см в ряду і 70 см між рядами. Так на 1 кв. м. поміщається до 6 рослин.

  Увага! Загущенность посадки не шкодить томату. Навпаки, йому навіть комфортніше в таких умовах.

  Відразу після пересадки продумайте опору. Найкраще з цим завданням впораються кілочки біля кожної рослини. В іншому техніка догляду за томатом стандартна. Садівники отримують хороший урожай і самостійно зібраного насіння. Їх схожість наближається до 100%.

  Підбірка відгуків садівників-любителів

  Галина з Московської обл. підтверджує: томат Веселий гном дійсно невимогливий до умов вирощування. Дачниця культивувала його на відкритих грядках і отримала урожай в 2 рази більше заявленого селекціонерами — по 3 кг з куща. Вона похвалила томати за солодкий смак і м’ясисту структуру м’якоті. А ось насіння всередині помідорів виявилося замало.

  У Світлани з Підмосков’я — схожі результати. Рослина виявилося вище заявленого — 0,7 м. Маса одного плоду — в середньому 75 р. З позитивних характеристик жінка назвала соковитість і відсутність порожнин у плодах. Дачниця вирощувала сорт і в теплиці, і в грунті відкритого типу. Результати вийшли однакові. З-за холодного дощового літа її томати заспівали довше. Подібні факти наводять у відгуках і інші користувачі садівничих форумів. Томат чутливо реагує на погодні стреси і відкладає повне дозрівання. У народі його відносять скоріше до середньостиглих.

  tomat sorta veselyjj gnom: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, otzyvy dachnikov61 Томат сорти Веселий гном: характеристики, опис агротехніки, відгуки дачників

  Власник дачі в Московській обл. Ілля в теплиці отримав детермінантні штамбові кущики висотою близько 1 м. На врожайність та особливості розвитку культури це не вплинуло.

  Томат достатньо хороший в плані кількості плодів і їх смаку. У нього мало мінусів, зате є важлива перевага — районування у прохолодних регіонах.

  Новинки томатних сортів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради