Томат народної селекції Бабусине: особливості, опис, відгуки

Томат під назвою Бабусине є сортовим і досить поширеним серед вітчизняних городників. Однак він не включений в Держреєстр. Ймовірна причина — неоднозначне опис. Ознайомтеся з детальними характеристиками рослини.

tomat narodnojj selekcii babushkino: osobennosti, opisanie, otzyvy24 Томат народної селекції Бабусине: особливості, опис, відгуки

Опис сорту та його основні риси

Найбільш вірогідна версія походження томату Бабусине — народна селекція. Знайти його насіння в магазині нереально. Їх передають з рук в руки овочівники-любителі. Цей томат не відноситься до гібридів. У Держреєстрі є кілька простих і гібридних сортів з співзвучними назвами, однак точно невідомо, чи мають вони чи якісь інші різновиди ставлення до томату Бабусине. Окремі джерела стверджують, що ці помідори з’явилися близько 20 років тому.

Увага! Не сплутайте цей сорт з детерминантний гібридом під назвою Бабусин F1. Також за характеристиками на Бабусине дуже схожий молодий запатентований сорт Бабусин подарунок F1.

Помідори дозрівають в середині літа. З моменту появи сіянців до збору врожаю проходить близько 120 днів. Листя рослини звичайні, середнього розміру. Кущ витягується на грядці до 2,2 м і потребує формування, оскільки він не штамбовий. Плоди великі, м’ясисті (оцініть на фото). Але томат нерідко тріскається прямо на кущі. Його маса сильно варіюється і залежить від умов вирощування.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-ранній Индетер-минантный Універсальний Для відкритого грунту і теплиць будь-якого типу 200-800 15 Червоний Плоськоокруглая форма, сильноребристая, частину м’якоті стиглої — жовта (біля плодоніжки)

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Селекція томату Бабусине далека від досконалості. З-за цього у рослин чимало мінусів:

  • жовта пляма шкірки і м’якоті під нею (частково виправляється додатковою порцією калій – і магнийсодержащих добрив);
  • схильність до розтріскування під час росту;
  • труднощі з пошуком посівного матеріалу;
  • необхідність пасинкування і підв’язки до шпалер.

Про причини розтріскування помідорів, а також про методи усунення проблеми, читайте в цій статті.

tomat narodnojj selekcii babushkino: osobennosti, opisanie, otzyvy25 Томат народної селекції Бабусине: особливості, опис, відгуки

Цінують цей томат за наступні переваги:

  • великий розмір плодів і красивий зовнішній вигляд;
  • висока врожайність;
  • гідний смак;
  • стійкість до хворобливий і шкідників;
  • можливість вирощування в різних регіонах РФ.

Особливості агротехніки томатного сорту

На відміну від більшості сортів томат Бабусине розмножують насінням з пізніх плодів. Перші помідори на кущі будуть особливо великими, але садивного матеріалу всередині них може не виявитися взагалі. Сортовий томат невибагливий до відходу на грядці в саду або в теплиці. Посадку насіння роблять на початку весни. До її кінця розсада буде готова до переїзду в грунт. Висаджуйте паростки томатів з інтервалом 50-60 см в ряду і близько 1 м між рядами. Докладно всю процедуру посадки томатів у відкритий грунт, ми описали в цій статті.

Рада. Городники радять формувати кущ в 2-3 стебла.

Сорт добре реагує на мінеральні підгодівлі. Без них врожай буде не таким рясним і великим. Також комплексне добриво зберігає товарний вигляд томатів і перешкоджає розтріскуванню. Але вносити речовини можна тільки з 3-го тижня життя розсади на постійному місці в ґрунті.

Підбірка відгуків садівників-любителів

Серед відгуків на тематичних форумах зустрічаються як позитивні, так і негативні. В цілому позитивний досвід отримали ті, хто ретельно доглядав за грядкою. Томат не виросте без уваги. Валентина Редько з Кургану отримала плоди розміром більше долоні і масою до 700 р. На одній кисті — 12 шт. Жінка в приватному порядку поширює посівний матеріал по РФ.

tomat narodnojj selekcii babushkino: osobennosti, opisanie, otzyvy26 Томат народної селекції Бабусине: особливості, опис, відгуки

Наталя з Чернігова поділилася досвідом вирощування томата в парнику на теплій грядці. Кущі давали однаково великі плоди з середини липня до настання холодів. Ганна-Валентина з Ростовської обл. відзначає стійкість сорту перед фітофторозом. Про інших стійких до цього захворювання сортах ми вже писали тут.

І хоча цей томат не включений в Держреєстр, багато садівники вирощують і хвалять його. Успішна практика отримання гідних врожаїв доведено як в теплих, так і в північних регіонах.

Сорт Бабусине: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради