Томат середньостиглий Рожевий цар: переваги і недоліки, опис агротехніки, реальні відгуки

Рожевий цар — томатний сорт вітчизняної селекції. Він випробуваний для вирощування у всіх с/х регіонах РФ. Томат не дуже урожайний, проте смак і аромат плодів роблять його популярним серед садівників-любителів. Дізнайтеся більше про їх відкликання, а також про деякі деталі опису та агротехніки культури.

tomat srednespelyjj rozovyjj car: dostoinstva i nedostatki, opisanie agrotekhniki, realnye otzyvy65 Томат середньостиглий Рожевий цар: переваги і недоліки, опис агротехніки, реальні відгуки

Опис сорту: важливі особливості

Рожевий цар включений до реєстру селекційних досягнень від Госсорткомиссии в 2010 р. Це великоплідний рожевий сорт для будь-якого типу грунту. У різних джерелах згадується про гібридної природи томату. Але це невірне твердження: приставка F1 вказується помилково. Оригінатор насіння — агрофірма Седек — підтвердила приналежність томату саме до відтворюваним сортам.

Увага! У гніздах помідорів мало насіння. Можливо, з цієї причини різновид іноді зараховують до гібридів.

Візитна картка томату — великі, товсті, темно-зелене листя з бархатистою поверхнею. Сам кущ досить високий. Плоди зав’язуються китицями по 3-5 шт. Вони помірної щільності, м’ясисті.

У сертифікаті зазначено, що урожай відноситься до салатної категорії. Але томати цілком можна засолити в банках. Міцна шкірочка захистить плоди від розтріскування. У переробленому вигляді томатна маса виходить блідувато.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий (100-112 днів) Індетермінантний (1,5 м у відкритому грунті, 1,8 м — у тепличному) Салатний Для плівкових укриттів і відкритого ґрунту 200-300 6-7 на грядці, 7-8 в теплиці Рожевий Плоськоокруглая среднеребристая форма, 6 і більше гнізд

Переваги і недоліки сорту, особливості агротехніки

Селекціонери роблять акцент на дегустаційних характеристики томату. Ніжна м’якоть володіє помірною солодкістю в смаку. Кислинка майже не відчувається. Запашні плоди.

Це не всі переваги томату:

 • Великий рівний розмір на одній кисті, як на фото.
 • Відмінний товарний вигляд. Високий відсоток виходу якісного врожаю із загальної маси. Томати не тріскаються при надлишку вологи, зберігаються до 3-х тижнів. при кімнатній температурі і нормально переносять перевезення.
 • Можливість збору врожаю в недостиглому стані. Томати дійдуть до потрібної кондиції під час вилежування.
 • Універсальність до вибору місця вирощування.
 • Імунітет до вертицильозу.
 • Основним недоліком вважається врожайність. Рекордні показники в ідеальних умовах складають лише 8 кг/кв. м. Своєрідні створюють незручності процедури по догляду за високорослим стеблами. Формування, ліквідація пасинків, закріплення на опорі — важливі маніпуляції для врожаю.

  tomat srednespelyjj rozovyjj car: dostoinstva i nedostatki, opisanie agrotekhniki, realnye otzyvy66 Томат середньостиглий Рожевий цар: переваги і недоліки, опис агротехніки, реальні відгуки

  Томат вирощують розсадою. Посів насіння проводите за 55-65 днів до перенесення саджанців в землю. У помірному кліматі це початок квітня. У такому випадку врожай у теплиці ви зберете в першій половині червня, а в саду під відкритим небом — у липні.

  Рада. Розміщуйте 3-4 куща на 1 кв. м. Формуйте рослина в 2 стебла.

  Реальні відгуки від господарів земельних ділянок

  Власниця приватного інтернет-магазину з Нижнього Новгорода Світлана Денисова поділилася враженнями про вирощування томата в своїй дослідної теплиці. Жінка зазначає: сорт відмінно справляється з несприятливою погодою. Постійні дощі і зайва волога не заважають йому нормально плодоносити. Томати іноді покриваються тонкими тріщинами, але це не страшно: до дозрівання розломи затягуються нової шкіркою. Урожай дозріває дружно, великими кистями-гронами. Плодоносить по вересень включно.

  Олена з півдня Білорусі теж зазначила ямки і тріщини на нижніх плодах. Урожай вона захищала тільки від фітофторозу. Всі інші властивості їй сподобалися. Незважаючи на майже 10-річну історію, томат Рожевий цар поки зібрав мало відгуків на садівничих форумах. Хоча його якості досить привабливі для приватного вирощування.

  Рожевий цар: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради