Томат Розбите або Подрібнене серце: урожайність, опис, гідності, відгуки

Подрібнене серце — представник томатів іноземної селекції. За описом це красивий і смачний серцеподібний помідор. Зі статті ви дізнаєтеся, в чому його незвичайність, як садити і вирощувати культуру в кліматичних умовах РФ, що говорять про сорт практикуючі садівники.

tomat razbitoe ili droblenoe serdce: urozhajjnost, opisanie, dostoinstva, otzyvy60 Томат Розбите або Подрібнене серце: урожайність, опис, гідності, відгуки

Опис сорту в деталях

Оригінальна назва закордонного томату Подрібнене серце — Crushed Heart. Тому в окремих джерелах сорт ще називають Розбитим серцем. У РФ томат не сертифікований, в Держреєстр не включений. Його насіння поширюють садівники-колекціонери.

Увага! Дачникам середньої смуги і близьких по клімату регіонів рекомендується вирощувати сорт виключно в теплиці. Це пов’язано з теплолюбивостью томату і досить пізніми термінами плодоношення.

Рослина висока, среднеоблиственное. Листя невеликі. Плід культури являє собою об’ємне масивне «серце». Воно витончено вигнуте і володіє загостреним кінчиком. Забарвлення шкірки помідори — рожевий, з яскравими світлими, майже золотистими штрихами (див. фото). Під нею знаходиться м’ясиста і соковита рожева м’якоть.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-120 днів) Индетерми-нантный (1,5-1,8 м) Універсальний Для відкритого грунту (Південь РФ) і теплиць 200-400 До 15-18 у будь-якому типі грунту Двоколірний, пурпурно-рожевого забарвлення, серцеподібний, зі злегка ребристою поверхнею, 4-6 гнізд

Переваги і недоліки культури

Неординарні на вигляд плоди — головне достоїнство томату. Вони порадують око під час дозрівання на грядці. Тим більше, міцна шкірочка не дає томатам лопатися на кисті. Зовнішню привабливість сорт підкріплює солодким смаком.

Інші позитивні характеристики:

 • Урожайність вище середнього. З куща за сезон знімають 5-6 кг томатів. Вихід товарної якості плодів в хороших умовах росту — понад 80%.
 • Тривалий плодоношення. Як і багато інших середньостиглі томати, сорт зав’язує плоди до перших заморозків.
 • Кулінарна універсальність. Урожай гарний у свіжому і соусном форматі. Не найбільші плоди відмінно проявлять себе в цілісному вигляді в скляній банці.
 • Є у томата і недоліки:

  • мала кількість насіння в камерах;
  • потреба в опорі, формуванні та видалення пасинків;
  • теплична орієнтація для більшості кліматичних зон.

  Особливості агротехніки Crushed Heart

  Томат вирощують за допомогою розсади. Виробляєте посів за 60-65 діб. до пересадки молодої зелені в грунт саду або теплиці. Оптимальний час — кінець лютого. Фахівці не радять розташовувати на 1 кв. м більше 3-х кущів. Як правильно висадити культуру на грядки, читайте в цій статті.

  Рада. Найкращу урожайність Розбите серце показує при формуванні в 1-2 стебла і надалі ретельному пасинкування.

  У відкритому грунті в перші 1-2 тижні укрийте грядку будь-яким матеріалом, що утеплює. Заздалегідь продумайте розташування опор (наприклад, шпалер). Через 5-7 днів томату вже потрібна перша підв’язка. У процесі росту закріплюйте стебло і окремі плодові кисті.

  tomat razbitoe ili droblenoe serdce: urozhajjnost, opisanie, dostoinstva, otzyvy61 Томат Розбите або Подрібнене серце: урожайність, опис, гідності, відгуки

  Відгуки та думки

  Садівники-любителі дивуються з приводу назви томату. Серед колекціонерів ходять помідорні «серця» Кровоточить, Закохане, Пригнічений. Досвідченим шляхом на тематичних форумах встановили, що ці культури не ідентичні Розбитому або Дробленому серця. У відгуках дачники багато пишуть про високої стійкості сорту до негативних погодних факторів і збудників томатних хвороб.

  Юлія з Володимирської обл. виховувала культуру в полікарбонатній теплиці та плівковому парнику. Врожайність в обох випадках була високою. Але під плівкою дозрів урожай пізніше. Лідія (Підмосков’я) культивувала помідор під відкритим небом. Він впорався і з нічними похолоданнями, і з загрозою фітофторозу. Помідорчики та їх кількість жінці сподобалися.

  Цей томат адаптований до клімату РФ. Він невимогливий до умов і радує городників добротної врожайністю.

  Екзотичні сорти: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради