Томат гібридний Зірка Сибіру F1: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

Гібрид Зірка Сибіру F1 відноситься до красноплодным середньостиглим томатам. Культура орієнтована на вирощування в плівкових теплицях. Детальніше про її описі, властивості і агротехніки — у статті.

tomat gibridnyjj zvezda sibiri f1: urozhajjnost, opisanie, agrotekhnika, otzyvy56 Томат гібридний Зірка Сибіру F1: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

Опис сорту в деталях

Зірка Сибіру F1 — оригінальний продукт агрофірми Гавриш. Цей гібрид не має родичів з такою ж назвою серед чистих сортів. У Держреєстрі РФ його зареєстрували в 2015 р. Районування — за всієї с/х території країни.

Увага! Оригінатор орієнтував томат на вирощування в невисоких плівкових теплицях. В регіонах з теплим і помірно холодним кліматом допускається культивація гібрида у відкритому грунті.

Томат являє собою досить високий для детермінанта кущ. Лист — дрібний, помідорного типу. Суцвіття просте. Рослина невибаглива веде себе на грядці, стійко переносить погодні стреси, відгукується на стандартну агротехніку (з невеликими нюансами). Плід акуратний, насичено червоний (див. фото). М’якоть помідора щільна, запашна і містить достатньо солодощі.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-115 днів) Полудетер-минантный (1-1,4 м) Універсальний Універсальний 150-200 15-16 в захищеному грунті, до 20 — у відкритому Червоного кольору, плоско, ребристий, містить 4-6 гнізд

Переваги і недоліки гібрида

В анотації до томату селекціонери радять використовувати плоди для свіжого споживання. На ділі вони чудово смакують в цільній консервації, соках, аджике та інших соусах. Оригінатор обіцяє відмінні дегустаційні властивості, незважаючи на гібридне походження культури.

Інші достоїнства томату:

 • Універсальність способів вирощування. Жителі більшості с/г регіонів отримують урожай і в саду, і в захищеному типі грунту.
 • Компактність на грядці. Рослина невисока і не дуже розлога.
 • Відмінна врожайність. У сприятливі сезони городники збирають 5-6 кг з куща.
 • Висока лежкість і транспортабельність зірваних томатів.
 • Увага! В сезони з поганою погодою врожаю вийде трохи менше. Хоча в іншому плоди будуть відповідати заявленим характеристикам.

  Мінуси томату:

 • Якість врожаю — середня. Вихід плодів товарного виду становить 50-60%.
 • Стійкість до захворювань невідома. Компанія-оригінатор замовчує про цьому параметрі.
 • Рослина потребує формування, підв’язки та процедури пасинкування.
 • tomat gibridnyjj zvezda sibiri f1: urozhajjnost, opisanie, agrotekhnika, otzyvy57 Томат гібридний Зірка Сибіру F1: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

  Особливості агротехніки городньої культури

  Томат садять на грядку розсадою. Особливості цієї та інших процедур:

  • посів насіння проводять в березні або на початку квітня;
  • до пересадки на постійне місце паростки готові приблизно через 2 міс., у першій половині травня (тепличне укриття) або на початку червня (відкритий грунт);
  • пікірування проводять у фазі 2-х або 3-х листів;
  • висаджуйте до 4-х кущів на 1 кв. м ділянки;
  • найкраща схема для розміщення томату: 40?60 см;
  • формуйте кущ в 3-4 стебла;
  • не забувайте про наступне пасинкуванні;
  • підв’яжіть рослина до опори в перші тижні його життя в землі.

  Відгуки садівників, коментарі фахівців

  Відгуків в інтернеті про молодого томаті практично немає. То гібрид не сподобався дачникам, то агрофірма неактивно просуває насіння. Селекціонери роблять акцент на гарні результати польових випробувань томата в Сибіру і на Уралі. Він показав гарні результати навіть в сирий і холодний сезон.

  Середньорослий гібрид зручний для невисоких теплиць. У таких спорудах легко досягти оптимального режиму температури і вологості. Догляд за томатом простий. Смакові властивості він проявить при повноцінному наборі мінеральних і органічних підживлень і тільки в стиглому стані.

  Зірка Сибіру F1 є детермінантом з окремими властивостями високорослих сортів. Томат добре показав себе в регіонах з холодним і нестабільним влітку. Вирощувати її нескладно. Врожайність гібрида відмінна.

  Сорти для Сибіру: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради