7 кроків, щоб пережити розставання з коханою дівчиною: поради психологів і інструкції

Чоловіки не скаржаться, не плачуть і не страждають втраченого кохання. Так прийнято. Але зовнішнє «крижане» спокій не означає, що ми не переживаємо і не відчуваємо біль. Нам складно впоратися з втратою партнера, також як і жінкам, але емоції не знаходять виходу і гризуть нас зсередини.

З боку може здатися, що чоловік радіє свободі, розважається з друзями, флиртуем з дівчатами. Але на ділі, він поняття не має, як інакше вгамувати біль і подивитися правді в обличчя – відносини закінчені.

Як вести себе після розставання? Як пережити розлуку з коханою дівчиною? Щоб жити далі, треба прийняти ситуацію такою, яка вона є. Ось про це ми сьогодні і поговоримо.

Як пережити розставання з коханою дівчиною

Коли жінка повідомляє про розрив відносин, це сильний шок. На початку, ви не готові прийняти той факт, що все скінчено і не погоджуєтеся з вибором партнерки. Намагаєтеся з’ясувати причини і швидко все виправити, але це не приносить результату.

 7 кроків, щоб пережити розставання з коханою дівчиною: поради психологів і інструкції

Біль втрати може викликати істерики, нервові зриви і навіть погіршення здоров’я. Сам факт, що чоловік найчастіше закривається від оточуючих, лише погіршує ситуацію. Ось короткий перелік того, що потрібно робити, щоб пережити відхід коханої людини:

 • Прийняти той факт, що відносини закінчені.
 • Перестати шукати винних.
 • Не намагатися змінити ситуацію.
 • Не закриватися від близьких людей.
 • Припинити фантазувати або сподіватися на примирення.

Щоб прийти в себе після розриву відносин, потрібно прийняти реальність, якою б важкою вона не була. Можливо, ви зможете повернути кохану людину в майбутньому. Але спочатку вам обом потрібен час, щоб заспокоїтися і поміркувати про подію.

Намагаючись переконати колишню партнерку, ви ризикуєте лише погіршити ситуацію і остаточно відштовхнути кохану. Не з’ясовуйте відносини на емоціях, не влаштовуйте істерик і не погрожуйте! Це вірний шлях до точки неповернення».

Найпоширеніша помилка – утримувати відносини, які давно віджили своє. Після розставання дайте собі і партнеру час, щоб розібратися в почуттях і пріоритети. А поки налагодьте інші сфери життя. Адже часто буває, що проблеми на роботі негативно відбиваються на любовних стосунках. І не вмешивайте третіх осіб у ваші «розборки». Не обговорюйте свою колишню дівчину з друзями, адже якщо ви все-таки помиріться, то будете виглядати нерозумно.

Якщо ж ваш розрив давно назрівав і, нарешті, стався, подумайте, а чи варто відновлювати відносини з цією дівчиною? Адже любов повинна приносити радість і щастя, а не постійний головний біль.

Ізолюйте себе від колишньої дівчини повністю, ніяких дзвінків і повідомлень. Ніяких «випадкових» зустрічей та спільних друзів. Через якийсь час ви зрозумієте, чи варто ваша колишня того, що спробувати повернути або пора рухатися далі до нових берегів.

 7 кроків, щоб пережити розставання з коханою дівчиною: поради психологів і інструкції

7 кроків до прийняття розриву

На шляху до внутрішнього балансу вам належить пройти 7 «кіл Пекла», вони ж 7 кроків до прийняття розриву:

 • Прийняти негатив

Коли перші страждання вщухли, чоловік починає відчувати гнів і образу. Це абсолютно нормальна реакція на розставання. Але не варто спрямовувати свої емоції проти дівчини. Знайдіть для них більш прийнятний вихід: прокричати в чистому полі, поговорити з другом, пробігти 10 кілометрів, написати гнівного листа і спалити його. Кому що більше підходить, головне випустити пар і зняти напругу.

 • Знайти джерело енергії

Злість буде приходити хвилями, так влаштована наша психіка. Одне лише нагадування чи зустріч можуть викликати шквал емоцій і новий виток у переживанні втрати. Почніть використовувати злість, як джерело сили. Направляйте гнів у правильне русло, займіться спортом і налягайте на силові вправи.

 7 кроків, щоб пережити розставання з коханою дівчиною: поради психологів і інструкції

Щоб полегшити стан, стати більш активним в роботі, тренуваннях, постарайтеся домогтися успіху в інших сферах життя. Правильно спрямований гнів допоможе «утерти ніс» колишньої, а також отримати вигоду для кар’єри і фізичної форми.

 • Відпустити почуття провини

Звинувачувати себе за те, що трапилося цілком природно. Через це проходять всі, хто розлучився з коханою людиною. Ви аналізуєте минуле і думаєте, що все могло скластися інакше. «Якби я вчасно зрозумів свої помилки», «якби я вів себе мудрішими», «Якщо б я не вимагав настільки багато». Міркуючи так, ви продовжуєте жити в минулому.

Щоб пробачити собі розставання з жінкою, треба визнати відповідальність за відносини, які не склалися. Можливо, ви були в чомусь не праві і вели себе невірно. Не потрібно ставити на собі хрест із-за однієї невдачі, винесіть урок і рухайтеся далі.

 • Відпустити емоції

Якщо ви відчуваєте хвилювання, коли мова заходить про колишньої пасії, то ви все ще пов’язані з нею на емоційному рівні. Щоб обірвати цей зв’язок потрібно докласти багато зусиль, «знецінити» досвід і відправити його на антресоль. Не тисніть емоції, промовляйте їх, єдиний спосіб звільнитися – визнати поразку.

Процес відновлення може тривати місяці і навіть роки, не варто відмахуватися від своїх почуттів, це лише продовжить муки. Якщо виникає бажання зустрітися і поговорити з дівчиною – не потрапляйте на цю хитрість своєї підсвідомості. Зрозумійте, що пора йти далі, і якщо жінка вже тривалий час не йде на контакт, то вам стоять взяти з неї приклад і залишити минуле в минулому.

 7 кроків, щоб пережити розставання з коханою дівчиною: поради психологів і інструкції

 • Почати щось нове

Хобі, яке зможе відвернути вас від думок про колишню любов – найкращі ліки. Також підійдуть: нова робота або посада, спорт, волонтерство, поїздка в інше місто або навіть країну. Вам потрібні нові враження, щоб заповнити порожнечу в серці.

Приділяйте більше уваги своїм близьким і друзям, приємне спілкування виробляє цілющий ефект. Спільний відпочинок і дозвілля полегшать вашу реабілітацію і відкриють нові грані у взаєминах з оточуючими людьми. Ви зрозумієте, хто насправді є для вас другом і готовий вислухати і підтримати, а хто лише посміхається і плескає по плечу зі словами «Все налагодиться, не парся!».

 • Не впадати в депресію

Ми, чоловіки, часто стаємо замкнутими після розриву з дівчиною, обмежуємо спілкування із зовнішнім світом. Це захисна реакція. Деякі товариші йдуть далі, лаються з ріднею, замикаються в квартирі, переїжджають в глушину. Загалом, всіляко захищають себе від людей. Ні в якому разі не можна це робити! Страждання пройдуть, а «наламані дрова» залишаться.

Вам після розриву потрібно побути наодинці з собою або природою, але постарайтеся якнайшвидше повернутися в соціум, адже чим довше ви плутаете в закутках своєї пам’яті, тим складніше звідти вибратися.

 7 кроків, щоб пережити розставання з коханою дівчиною: поради психологів і інструкції

 • Перестати згадувати

Не повторюйте помилки тих чоловіків, що годинами згадують свою колишню кохану. Не прокручуйте в голові картинки щасливих днів, інакше не зможете рухатися в нове життя.

Поступово в пам’яті залишиться тільки хороше і вам захочеться повернутися в той час. Ви навіть можете спробувати налагодити стосунки і почати все спочатку з тією, яка розбила вам серце. Тут криється багато підводних каменів, адже були ж причини, по яким ви розлучилися? І ці причини нікуди не поділися, просто ви про них забули. Якщо жінка кинула один раз, то кине і другий.

Після розставання постарайтеся згадати, що вас дратувало і не влаштовувало в дівчині. Наприклад, вона погано готувала, проводила весь вільний час з подружками або не стежила за зовнішністю. Ви багато лаялися з приводу і без, постійно сперечалися і не могли домовитися про самих простих рішеннях.

Щоб витіснити з серця залишки любові, нагадайте собі, що не так вже й хороша була вона. А потім заходите в рейтинг кращих сайтів знайомств, вибирайте сайт, реєструйтесь і починайте шукати свою любов!

Поради психологів

Представниці прекрасної статі часто не замислюються про те, як хлопці переживають розставання з коханою. Чим ближче і дорожче був партнер, тим важче пережити і прийняти кінець. Щоб без травм пройти це випробування, важливо зберегти віру у краще майбутнє і любов до життя.

Психологи радять скласти новий розпорядок дня так, щоб ви постійно були зайняті справами. Якщо колись буде віддаватися сумним думкам, то і реабілітація пройде швидше. Працюйте якомога більше, особливо у перші тижні. Намагайтеся не залишатися наодинці надовго.

 7 кроків, щоб пережити розставання з коханою дівчиною: поради психологів і інструкції

Для отримання нових вражень запишіться в тренажерний зал, відвідайте кілька зустрічей за інтересами, почніть вивчати іноземну мову. Більше читайте, особливо художні, психологічні та мотиваційні книги.

Не знаєте, як перестати страждати і чим відволікти себе від депресивних думок? Комусь допомагає компанія друзів і відпочинок, іншим навпаки, багато фізичної та розумової праці. Не зайвим буде відвідати психолога і проговорити всі накопичені проблеми, а після нього зареєструватися на сайті eDarling і знайомитися з прекрасними дівчатами.

Існує одна практика, спрямована на набуття душевної гармонії. Вона полягає в написанні Листи, в яких ви повинні цілком і повністю викласти всі свої думки, почуття, тривоги, сумніви і побажання.

За допомогою такого «діалогу» з іншою людиною, ви звільняєтесь від вантажу і даєте собі прекрасний шанс почати все з чистого аркуша. Відправляти цей лист реального адресата не потрібно, але якщо хочете – чому б і ні.

Для написання підберіть час, коли ніхто не буде вас турбувати і відволікати. Вам повинно бути комфортно і спокійно. Перш ніж почати, дайте відповідь на кілька питань:

 • “Про що я найбільше шкодую?”.
 • “За що я не можу себе пробачити?”.
 • “Що дали мені ці відносини?”.
 • “Чого я навчився і що мені ще належить з’ясувати?”.

Пишіть, звертаючись як до себе самого або до тієї людини, з яким пов’язані ваші переживання. Пишіть від руки, “я жалкую, що…”, “якби я зміг тоді…”. Випустіть всі свої думки на папір, дозвольте їм існувати в реальному житті, а не тільки у вашій голові.

Довіртеся інтуїції, і у вас вийде довгий список з претензій, образ і жалю. Уважно прислухайтеся до своїх почуттів. В процесі написання цього листа ви можете зустрітися з усіма негативними емоціями, які довгий час накопичувалися всередині: біль, злість, смуток, розчарування.

Продовжуйте писати до тих пір, поки не відчуєте полегшення. Скоріше всього під кінець ви зможете поглянути на ситуацію під іншим кутом, зрозуміти багато нюанси і зробити висновки, про які раніше навіть не здогадувалися. Відпустіть своє минуле, вихлюпніть всі почуття, так ви зможете швидше і легше відійти від розставання.

Які помилки не можна допускати

Але я з упевненістю можу сказати, які помилки не варто допускати, щоб не погіршити і без того важку ситуацію.

 7 кроків, щоб пережити розставання з коханою дівчиною: поради психологів і інструкції

Якщо ви розлучилися з коханою людиною, постарайтеся тримати себе в руках і не робити дурниць. Чатувати дівчину біля роботи або під’їзду, намагатися квітами і подарунками загладити провину і привернути увагу погрозами суїциду – абсолютно неетично і нерозумно.

Звичайно, важко прийняти такий поворот у житті, але якщо жінка пішла – це її вибір. І ви повинні поважати це рішення.

Що не потрібно робити, якщо вас розлюбила дівчина:

 • кидатися в нові відносини;
 • пити алкоголь і дзвонити колишньої;
 • приїжджати додому до дівчини;
 • говорити про неї гидоту;
 • вимагати повернення подарунків;
 • погрожувати її новому хлопцю;
 • ображати і застосовувати фізичну силу;

У будь-якій, навіть такої неприємної ситуації залишайтеся чоловіком, гідним і чесною людиною.

Якщо дівчина кинула вас, не пояснюючи причин, дайте їй час і спробуйте налагодити контакт через кілька днів або тижнів.

На випадок, якщо ви вирішите спробувати себе в новому партнерство, то реєструйтеся на кращих сайтах знайомств і шукайте підходящу для вас дівчину.

 1. Як давно ви розлучилися з дівчиною?
 2. Що послужило причиною?

Спробуйте написати «Лист» і поділіться думкою про цьому методі!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради