Томат гібридний Лежнів F1: опис, характеристики, відгуки

Лежнів F1 відноситься до категорії томатів з особливо тривалим терміном зберігання. Помідори не лопаються, підтримують товарний зовнішній вигляд лежачи і при транспортуванні. Ознайомтеся з їх особливостями, описом і відгуками томатоводов.

tomat gibridnyjj lezhebok f1: opisanie, kharakteristiki, otzyvy6 Томат гібридний Лежнів F1: опис, характеристики, відгуки

Детальний опис сорту

Томат Лежнів F1 на початку «нульових» вивели спеціалісти агрофірми «Гавриш» (Москва). Гібрид сертифікований Госсорткомиссией у 2002 р. З тих пір досить широко вирощується на присадибних ділянках всієї країни. Томат можна садити під плівку або у відкритий грунт.

Увага! Серед чистих сортів томатів з тим же ім’ям немає.

Незважаючи на детерминантность, сортовий кущ середньорослий. Стебел і листя в процесі вегетації утворює небагато. Листові пластини середні за розміром, типово помідорні. Плоди томата середньої величини. М’якоть щільна, дуже м’ясиста, шкірка міцна. Соку мало. З цих причин урожай здатний долежати до зими без серйозної втрати якості.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (107-115 днів) Полудетер-минантный (1,3-1,5 м) Універсальний Універсальний 140-165 До 20-25 при різних методах вирощування Червоного кольору, плоско, гладкий, від 4-х гнізд

Список переваг і недоліків

У томата Лежнів F1 високі показники врожайності. Один кущ за сезон приносить 5-7 кг помідорів. Урожай зберігається довго, без проблем переносить транспортування. Плоди не схильні тріскатися на кистях під час дозрівання і в зібраному вигляді.

Інші позитивні сторони томату:

 • Універсальність методів вирощування. У більшості випадків садівник обирає сам, садити культуру в сад під відкрите небо або під укриття.
 • Імунна стійкість в ряду типових для помідорів недуг: кладоспоріозу, ВТМ, фузаріозного в’янення.
 • Високі товарні характеристики врожаю. Частка цілих і гарних плодів у загальному обсязі збору досягає 90-100%.
 • Компактність на грядці. Кущі середньорослі не заважають один одному при досить щільній посадці.
 • Хороший смак. Томат володіє нормальними властивостями і ароматом для гібрида. Плоди використовують для свіжих нарізок, консервованих салатів, цільноплодової засолювання у банках, перетирання в соки, пасти, соуси.
 • Мінуси томату:

  • гібридна природа — повторити посадку в новому сезоні з допомогою своїх насіння не вийде;
  • потреба в підв’язці;
  • необхідність помірного пасинкування та формування.

  Деталі та особливості агротехніки, відгуки про гібрид

  Садити томат Лежнів F1 потрібно розсадою. Оптимальний час — рубіж березня і квітня. До кінця травня або початку червня паростки будуть готові до переміщення на постійне місце: у теплицю — раніше, у відкритий грунт — пізніше. На 1 кв. м ділянки розміщуйте 4 рослини. Схема 40?50 див. Через 4-5 днів після пересадки зробіть першу підв’язку вкоріненого кущика.

  tomat gibridnyjj lezhebok f1: opisanie, kharakteristiki, otzyvy7 Томат гібридний Лежнів F1: опис, характеристики, відгуки

  Рада. Рекомендовано вести в 2-3 стебла.

  Садівники активно коментують властивості та інші особливості томату і залишають відгуки про нього в інтернеті. Дачниця Олена випробувала гібрид на своїй ділянці в Ленобласті. Як саме садила культуру, вона не уточнила. Томат вийшов врожайним, а ось на смак виявився звичайним. Весь урожай жінка пустила на зимові заготовки.

  Mafi (Єкатеринбург) описала свій досвід тепличного вирощування гібриду:

  • кущі були рівними і міцними (до 1,5 м);
  • пасинків виявилося замало;
  • на кожній рослині зав’язалося 5 кистей (по 5-7 плодів), після кущ припинив зростання;
  • помідори зросли майже однаковими за розміром і формою, дозріли одночасно.

  При всіх позитивних моментах смак огородницу розчарував. А ще в процесі зберігання (середина жовтня) насіння всередині плодів почали проростати.

  Томат Лежнів F1 давно відомий садівникам. Щодо смаку у людей є розбіжності. Багато вирощують гібрид з-за довгого зберігання врожаю.

  Насіння гібридів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради