Як розморозити холодильник вентилятором, грілкою і феном?

Незалежно від марки і віку потрібно регулярна розморожування холодильника. Старі агрегати сигналізують про необхідність процедури великою кількістю льоду на поверхні, але нові системи працюють по-іншому, тому в морозильній камері помітно тільки невелика кількість нальоту. Щоб усунути його, потрібно розморожувати холодильник і очищати. Існують ефективні методи, з допомогою яких прискорюється розморожування. Але застосовувати їх потрібно правильно, щоб не пошкодити елементи холодильника.

kak razmorozit kholodilnik ventilyatorom, grelkojj i fenom Як розморозити холодильник вентилятором, грілкою і феном?

Регулярна розморожування дає можливість продовжити термін служби агрегату, покращує його функціональність, створює необхідні умови для зберігання.

Коли потрібно розморожування?

На стінках морозилки утворюється так звана шуба. Це наліт з льоду, який може досягати до 5 см. При цьому чим більше морозного нальоту, тим важче працювати холодильника. Старий агрегат потрібно чистити набагато частіше, лід покриває важливі деталі, і він повністю виходить з ладу. У нових моделях існує автоматична установка для самоочищення, але незважаючи на це, час від часу потрібно розморожувати морозильну камеру.

Процедура стає необхідною, якщо помічені наступні проблеми:

 • Утворилася «шуба» досягає 2 і більше сантиметрів.
 • Через нальоту важко діставати з камери заморожені продукти.
 • Холодильник став гірше морозити.
 • «Шуба» заважає закривати дверцята.

kak razmorozit kholodilnik ventilyatorom, grelkojj i fenom 1 Як розморозити холодильник вентилятором, грілкою і феном?Надмірне утворення льоду істотно скорочує термін експлуатації техніки.

Розморожування — обов’язкова процедура, вона спрямована на розвантаження холодильника. Морозний наліт перекриває ходи, тому потрібна посилена робота компресора, в результаті чого він швидше зношується. Крім того, рясна «шуба» провокує утворення бактерій в морозилці і негативно впливає на стан продуктів. В результаті вони швидко псуються і з’являється неприємний аромат.

Як часто потрібна розморожування?

Єдиної відповіді на питання не існує, все залежить від віку та моделі холодильника. Крім того, досвідчені господині визначають необхідність станом морозильної камери. Виробники дають рекомендації:

 • Старі моделі розморожуються 1 раз на 3 місяці.
 • Сучасні агрегати з функцією сухої заморозки вимагають очищення через 6-8 місяців.

Правила розморожування

Щоб не зіпсувати холодильник під час розморожування варто дотримуватися чіткі правила. Вони вказані в інструкції до агрегату, яку необхідно вивчити перед початком процедури. Щоб якісно розморозити морозилку, необхідно діяти за схемою:

kak razmorozit kholodilnik ventilyatorom, grelkojj i fenom 2 Як розморозити холодильник вентилятором, грілкою і феном?На час процедури необхідно прибрати з камер весь вміст.

 • Відключити холодильник, і перевести режим терморегулятора на 0 градусів.
 • Очистити камеру від продуктів, перенести їх у прохолодне місце.
 • По мірі отмораживания витягати полички і решітки. Вони очищаються і дезінфікуються окремо.
 • Під отвір для збору води простелити рушник. Стежити за ступенем наповнення контейнера, вчасно його спустошувати.
 • Вимити поверхню морозилки спеціальним засобом, витерти насухо.

Тривалість розморожування залежить від ступеня утворення нальоту. Мити холодильник тільки після того, як відстане весь лід.

Як прискорити процес?

Досвідчені господині проводять повну процедур за кілька годин. Для цього необхідно прискорити процес розморожування, але тільки безпечними способами. Поки холодильник розморожується, знімається морозний наліт дерев’яними або пластиковими паличками. А ось використовувати ніж або інші гострі прилади заборонено, вони з легкістю можуть пошкодити внутрішні деталі морозильної камери.

З допомогою фена

kak razmorozit kholodilnik ventilyatorom, grelkojj i fenom 3 Як розморозити холодильник вентилятором, грілкою і феном?При використанні пристрою важливо дотримувати правила безпеки.

Ефективний, але небезпечний метод, що дозволяє швидко розморозити холодильник. Якщо не дотримуватись правил безпеки, можна отримати сильний удар струмом і до того ж зіпсувати фен. Тому в процесі розморожування варто дотримуватися таких принципів:

 • Увімкнений фен тримати на 30-сантиметровому відстані від входу в морозилку. Поміщати всередину заборонено, волога призведе до короткого замикання.
 • Впливати тільки на «шубу», при цьому рівномірно розподіляючи потоки тепла. Якщо здалися стінки агрегату, кондиціонер варто вимкнути.
 • Важливо, щоб руки були сухими під час використання фена.

Вентилятором

Прилад діє за таким же принципом, як і кавоварка, тільки його застосування набагато безпечніше. Тепловентилятор потрібно розмістити безпосередньо перед відкритою морозилкою і включити на максимальний режим. При цьому варто стежити за наповненням ємності для талої води, вона буде збиратися дуже швидко. Вентилятор вимикається, коли великі частини нальоту відпадають. Не варто направляти тепло на захисну гумку, можлива деформація, в результаті потрібна заміна деталі.

З допомогою грілки

kak razmorozit kholodilnik ventilyatorom, grelkojj i fenom 4 Як розморозити холодильник вентилятором, грілкою і феном?Грілку може замінити будь відповідною тарою, наявної в будинку.

Таким методом можна розморозити холодильник за кілька годин. Для процедури потрібна велика грілка, якщо її немає, можливо використовувати ємність з гарячою водою. Процедура відбувається за схемою:

 • На дні розмістити дерев’яну або пластикову дощечку.
 • На неї покласти грілку і закрити дверцята.
 • Через 10-15 хвилин поміняти воду, налити знову окріп.

Важливо, щоб під час процедури холодильник був відключений від мережі. В іншому випадку вплив пара на компресор призводить до його псування агрегату.

Дерев’яна лопатка

Застосовується звичайний кухонний прилад для перевертання продуктів. Дерев’яна лопатка спочатку відмивається і висушується. Потім дбайливо зіскоблювати наліт з поверхні по частинах. Не варто прилаштовувати рясні зусилля, щоб не пошкодити морозильні деталі. Знімати шари один за іншим, не потрібно намагатися відразу відламати всю «шубу». Такий метод безпечний, але розморозити в найкоротші терміни не допоможе.

Інші способи

Існують і інші альтернативні методи швидкого розморожування. Найбільш безпечними вважається використання теплих серветок. М’які тканинні рушники середнього розміру измочить в гарячій воді і протерти ними стінки. Після кожної процедури, серветки змочують ще раз. Більш ефективним прийнято вважати використання пульверизатора з гарячою водою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради