Томат Фінік сибірський F1: опис основних характеристик, відгуки дачників

Фінік сибірський F1 — ранньостиглий детермінантний гібрид з великою кількістю сливовидных плодів. Головним плюсом томату називають відмінну врожайність. Помідорчики характеризуються високим вмістом цукрів (не менше 9%) і масою близько 20 р. В цій статті ви знайдете докладний опис культури, всіх її переваг і недоліків, а також відгуки городників.

tomat finik sibirskijj f1: opisanie osnovnykh kharakteristik, otzyvy dachnikov48 Томат Фінік сибірський F1: опис основних характеристик, відгуки дачників

Опис культури

Насіння томат Фінік сибірський пропонує тільки компанія Русский город. Це ранньостигла культура, яку можна вирощувати як у відкритому грунті, так і в умовах обмеженого обсягу грунту (в горщиках на балконі). Гібрид не отримував сертифіката Госсорткомиссии.

Увага! Чистого сорти з назвою Фінік Сибірський не існує.

В горщиках і кашпо томат виростає до 50 см, 70 см при посадці в умовах ОГ. Кущ досить компактний, за рахунок цього його можна вирощувати в якості прикраси саду. Дачникові не доведеться пасинкувати і підв’язувати кущ. Томат дуже урожайний, при правильному догляді кущ буде буквально усипана безліччю смачних плодів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий

(95-100 днів)

Детермінанти-нантный

(0,5-0,7 м)

Універсальний

 

Для відкритого грунту, балконів 15-20 4-5 при будь-якому способі вирощування Червоного кольору, гладкі, сливовидної форми

Основні переваги та недоліки

Автори змогли створити дуже вдалий томат, поєднує в собі кілька важливих позитивних якостей, серед яких можна виділити наступні:

 • Раннє дозрівання: починає плодоносити з 90 дні після сходів.
 • Висока врожайність томата. З одного квадратного метра посадок огородник збирає 4-5 кг помідорів.
 • Різноманітне призначення плодів. Томат можна використовувати як салатний, також він прекрасно підходить для консервації.
 • Рослина не потрібно підв’язувати і пасинкувати, а це суттєво економить час.
 • Прекрасно підходить для вирощування в промислових умовах.
 • Можливість висадка у відкритому грунті, не вимагає обов’язкової посадки в теплиці.
 • Мінуси томату:

 • Не можна використовувати зібрані насіння.
 • Томат світлолюбний, для кращої врожайності посадки розташовують на добре освітлюваних місцях.
 • tomat finik sibirskijj f1: opisanie osnovnykh kharakteristik, otzyvy dachnikov49 Томат Фінік сибірський F1: опис основних характеристик, відгуки дачників

  Особливості агротехніки та відгуки дачників

  Цей томат рекомендують вирощувати з допомогою розсади. Закладення насіння проводиться на глибину 1-2 див Краща температура для проростання 18-21?С, очікувати перших сходів можна через 7-10 днів. Розсаду слід распикировать, коли на рослині буде 2 або 3 справжніх листочка. На постійне місце можна переміщувати через 40-50 днів після посадки насіння.

  Гібрид вимагає легкого родючого нейтрального рН ґрунту. Основний догляд включає регулярні поливи, розпушування грунту, правильні сезонні підгодівлі і прополки.

  Рада. Для найкращої врожайності необхідно дотримуватися схему посадки 50х40 см, в цьому випадку рослини не затінюють один одного.

  Цей томат поки не став популярним в РФ. Відгуків в мережі про нього не так багато, але з тих, що є, можна зробити висновок про дійсно хороших смакових характеристиках. Огородник під ніком Аноним18 пише, що садив культуру неодноразово, і до середини липня з 12 кущів встигав зібрати 7 кг плодів. Фермер очікує ще три збору за 7 кг. Мінусом у відгуках городники називають дорожнечу насіння, яких в пачці 10 шт.

  На сьогоднішній день можна зробити висновок, що томат наділений хорошими характеристиками, але питання їх підтвердження на практиці поки залишається відкритим.

  Серія томатів черрі: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради