Пральна машина не зливає воду: причини, що робити

Причиною того, що пральна машина не зливає воду, може бути поломка різної складності. Якщо прочистити фільтр або засмітився патрубок можна самостійно, то для заміни електронного модуля необхідно звертатися в сервісний центр. Діагностику зливної системи можна провести самостійно або викликати майстра додому. Він допоможе встановити причину несправності і визначити спосіб її вирішення.

stiralnaya mashina ne slivaet vodu: prichiny, chto delat8 Пральна машина не зливає воду: причини, що робити

Причини неполадок

Засмічення патрубка

Всі деталі приладу працюють злагоджено, але якщо порушена прохідність в одній з частин зливної системи, то навантаження на помпу зростає, що призводить до передчасної її поломки.

Якщо під час прання не йде вода з пральної машини автомат, то значить цього щось перешкоджає. Від бака в напрямку зливного насоса розташований патрубок, в якому часто збирається багато сміття. Подібна перешкода призводить до того, що вода не зливається в каналізацію. Як правило, патрубок знаходиться в нижній частині машини і легко знімається для чищення. Після промивання елемента під проточною гарячою водою, деталь встановлюється на місце.

Забилася система зливу

Найчастіше машинка спускає рідина в каналізаційну трубу, тому поломка виявляється не відразу. Причина поломки може критися в таких ділянках:

stiralnaya mashina ne slivaet vodu: prichiny, chto delat9 Пральна машина не зливає воду: причини, що робитиЗасмічення зливного шланга призводить до того, що пральна машинка не спускає відпрацьовану воду.

 • Засмічення в зливному шлангу. Система зливу води в машинці може засмічуватися, тому необхідно перевірити цю частину на наявність в ньому сміття. Для цього достатньо промацати деталь.
 • Пережиму зливного шланга. Цю проблему можна виявити оглянувши ділянку.
 • Забиті каналізаційні труби. Для усунення поломки необхідно скористатися послугами сантехніка.

Забився зливний фільтр

Найчастішою причиною того, що пральна машина перестала зливати воду є скупчення сміття в цій частині апарату. Фільтр якраз і призначений для збору сміття, що перешкоджає роботі машинки. Виявити і усунути несправність досить легко. Для цього в нижній частині пральної машини необхідно знайти і викрутити кришку фільтра, покрутивши проти годинникової стрілки. Як правило, при витяганні пристрою, з отвору витікає вода, що залишилася в корпусі. Тому слід підставити лоток для збору рідини або простелити ганчірку. Після очищення від сміття фільтра і отвори, в яке вставляється, все повертається на свої місця. Якщо в цьому полягала поломка, то пральна машина відновить нормальну роботу.

Несправність крильчатки

Безпосередньо за зливним фільтром знаходиться ця частина машинки, яка сприяє зливу води. Якщо в цій ділянці утворився засмічення або зламалися лопаті крильчатки, то пральна машина не зливає воду і гуде. Для усунення проблеми необхідно прочистити від сторонніх предметів. Поломка лопаті вимагає заміни крильчатки, яку можна придбати в спеціалізованому магазині або сервісному центрі.

Поломка помпи

stiralnaya mashina ne slivaet vodu: prichiny, chto delat10 Пральна машина не зливає воду: причини, що робитиЗаміну помпи необхідно довірити майстру, так як для цієї процедури потрібні певні навички.

Якщо після діагностики перерахованих ділянок та проведення їх очищення, все одно не працює злив води, то з’являється підозра на вихід з ладу зливного насоса. Підтвердити або спростувати цю несправність може майстер, який допоможе підібрати і замінити цю важливу деталь машинки. Деякі господарі змінюють помпу самостійно, але для цього потрібні певні навички. При неправильному встановленні запчастини можуть вийти з ладу інші більш важливі ділянки, ремонт яких обійдеться в половину вартості пральної машини. При заміні помпи роботи виконуються в такій послідовності:

 • Знеструмлення приладу. Проводити ремонтні роботи під напругою заборонено, так як можливе ураження струмом.
 • Перевертання на ліву сторону. У такому положенні насос знаходиться внизу, що полегшує процес заміни.
 • Забезпечення доступу до помпи. Для цього, можливо, доведеться частково розібрати машинку, зняти захисну кришку і передню панель.
 • Відкручування насоса. Болти, що утримують цю деталь знаходяться біля зливного клапана на передній частині приладу.
 • Витяг запчастини. Для цього слід натиснути на помпу з боку клапана.
 • Від’єднання проводки. Здійснюється простим сдергиванием фішки з насоса.
 • Ослаблення хомутів. При цьому дії відбувається витікання рідини, що залишилася в баку, тому рекомендується підставити заздалегідь приготований лоток для води.
 • Зняття патрубка і зливного шланга. Після цього несправний насос можна відкласти в сторону.
 • Установка нового насоса. Всі дії проводяться в зворотному порядку.

Неправильне підключення зливного шланга

stiralnaya mashina ne slivaet vodu: prichiny, chto delat11 Пральна машина не зливає воду: причини, що робитиНеправильне підключення зливного шланга призведе не тільки до дисфункцій машинки, але і до запаху каналізації в квартирі.

Самостійна установка пральної машини часто призводить до неправильної установці приладу. Від цього пралка працює неправильно або взагалі не запускається. Тому якщо злив води не відбувається вже після першого прання, то краще викликати майстра, який зробить всі роботи правильно. Некоректна установка призведе до проникнення в кімнату каналізаційного запаху. Тому при відсутності навичок щодо правильної експлуатації приладу краще проконсультуватися з фахівцем.

Поломка електронного модуля управління

Ця важлива частина пральної машини відповідає за передачу сигналів до інших деталей апарату. Тому вихід з ладу навіть частини програмного модуля призводить до зупинки прання, поганому сливу. У такому разі необхідна заміна несправної деталі. Робити самостійну заміну запчастини не рекомендується, так як це призводить до більш серйозних поломок.

Перебита електропроводка

Витік води з бака або підвищена вологість у ванній кімнаті може призвести до намокання і перегрівання проводки. Виявити поломку допоможе характерний запах гару. При цьому слід негайно знеструмити пральну машину і викликати спеціаліста з ремонту. Самостійне проведення усунення проблеми призводить до короткого замикання і поломки машини.

Що робити?

При виявленні того, що пральна машина не зливає рідину, рекомендується зробити діагностику. Якщо господарі можуть провести чистку самостійно, то можна не вдаватися до допомоги фахівця. Коли всі частини зливної системи прочищені, а машинка все одно не зливає воду, то краще викликати майстра сервісного центру на будинок. Запобігти утворенню засмічень можна регулярно перевіряючи кишені прання на наявність сторонніх предметів. Це убезпечить зливний фільтр і крильчатку від засмічення і виходу з ладу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради