Томат британської селекції Романа F1: походження, опис, відгуки

У гонитві за якістю і великими врожаями вітчизняні томатоводы звертають увагу на американські та європейські сорти. Особливо якщо вони сертифіковані Госсорткомиссией РФ. Томат під назвою Роману F1 — з такої категорії. Дізнайтеся більше про його описі, технології посадки, деталі відходу, думці дачників.

tomat britanskojj selekcii romana f1: proiskhozhdenie, opisanie, otzyvy4 Томат британської селекції Романа F1: походження, опис, відгуки

Опис сорту, його аналоги

Гібрид вивели в Британії (селекційна компанія Джонсонс). В РФ його поширюють дилери або звичайні садівники-колекціонери в порядку обміну. У Держреєстрі сертифікат на томат оформлено від імені голландського агрогиганта Монсанто. Культура допущена для вирощування по 3-й світловий зоні РФ, у захищеному або відкритому грунті.

Рада. Територіальні обмеження не зупиняють садівників з інших регіонів країни. У них теж є позитивний досвід вирощування томата.

Назва Роману використовується для російськомовних споживачів. В оригіналі Джонсонс випускає насіння Roma VF на честь столиці Італії Риму. У Росії посадковий матеріал зі схожим ім’ям Рома VF продає ТМ Вдалі насіння (агрофірма Гавриш). За всіма характеристиками гібриди ідентичні.

Томат середньорослий, средньооблиствений. На грядці виглядає компактно. Володіє великими листками помідорного типу і простими суцвіттями. Плоди дрібні. За формою — «сливка» з потовщенням на кінці.

Помідори зібрані в кисті по 5-8 шт. (див. фото). Шкірка томатів міцна, середньої товщини. М’якоть м’ясиста, володіє хорошим смаком. Урожай запашний.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (97-112 днів) Полудетерми-нантный (близько 1 м) Універсальний Універсальний 75-80 21 на вулиці, до 28 під укриттям Червоний, яйцеподібний, гладкий, 2-3 гнізда

Заявлені оригінатором переваги і недоліки

Врожайність — головний «коник» томату. Вирощений в оптимальних умовах кущ готовий бити рекорди. Помідори міцні. Вони не тріскаються під час дозрівання, довго зберігають притаманну щільність лежачи, не мнуться при перевезенні. Вихід товарної якості плодів у томата прагне до 100%.

Інші позитивні характеристики:

 • Урожай знімають цілими гронами.
 • Знижена імунна сприйнятливість до вірусу тютюнової мозаїки, фузаріозного в’янення, вертицильозу, галової нематоди.
 • Помірна вартість насіння в порівнянні з іншими закордонними томатами.
 • Їдальня універсальність. Сорт — відмінний матеріал для зимових заготовок, соусного переробки. Підійде і в якості інгредієнта для свіжого салату.
 • Недоліки томату:

  • додатково не захищений від фітофторозу;
  • для повторної висадки в майбутньому сезоні насіння доведеться купувати знову;
  • потребує проміжної опори;
  • вимагає грамотного формування та регулярного пасинкування.

  tomat britanskojj selekcii romana f1: proiskhozhdenie, opisanie, otzyvy5 Томат британської селекції Романа F1: походження, опис, відгуки

  Особливості агротехніки гібрида, думки і відгуки дачників

  Англійська оригінатор робив акцент на вирощуванні томата в ящиках або горщиках в опалюваних теплицях. Посів у цьому випадку проводять в січні. До квітня молоді кущі в тих же ємностях пересаджують у звичайні теплиці. Врожай отримують вже до травня.

  За класичною дачної агротехнології посів на розсаду проводять наприкінці березня. На межі весни і літа паростки переміщують на постійне місце (теплиця або відкритий ділянку в саду), прив’язують до опори і доглядають за стандартною методикою. Схема посадки: 30-40?70 см На 1 кв. м — не більше 4-5 кущів.

  Рада. Томат рекомендується вести в 2-3 стебла.

  Плодоношення культури триває близько 4-х місяців. Це стверджують самі дачники у відгуках на тематичних інтернет-форумах. Надія (Західна Україна) ростить гібрид для консервації. Жінка відзначає хорошу схожість насіння. Світлана з Московської обл. підтверджує сильну схожість томата з сортом Рома VF.

  Романа F1 — гібрид з високою врожайністю. Фермери зупиняються на ньому при виборі якісного томата на продаж.

  Романа F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради