Томат американської селекції Не Фіолетова полуниця: пояснення назви, опис, агротехніка, відгуки дачників

Томат з цікавою назвою Не Фіолетова полуниця — робота американських селекціонерів. Даних про нього небагато. Але достеменно відомо: смак м’якоті, її аромат і структура у томата на високому рівні. Детальний опис сорту, думка про нього садівників — у статті.

tomat amerikanskojj selekcii ne fioletovaya klubnika: obyasnenie nazvaniya, opisanie, agrotekhnika, otzyvy dachnikov88 Томат американської селекції Не Фіолетова полуниця: пояснення назви, опис, агротехніка, відгуки дачників

Опис сорту, історія незвичайного назви

На відміну від багатьох вітчизняних селекціонерів оригінатор розмістив в загальному доступі відомості про походження сорту. За основу при схрещуванні американці брали томати Cherokee Purple (Черокі Рожевий) і German Red Strawberry (Німецька червона полуниця). Вони прагнули створити плід у формі полуниці з темно-малиновим забарвленням. Цілі фахівці досягли, але через кілька поколінь помідор втратив свій полуничний «носик» і став просто плескато-округлої.

Увага! Сорт Фіолетова полуниця все ж вивели. Його побратим з часткою «не» в назві також залишився в каталогах виробників насіння.

У формі томатів простежується симетрія (див. фото). У плодоніжки є слабко виражені плічка ребер. М’якоть смачна, пряна, включає солодкі нотки. Її структура — м’ясиста. За розміром томати зараховують до категорії біф. Зав’язуються вони китицями по 6 шт.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (105-115 днів) Индетер-минантный (1,5-2 м) Універсальний Тепличний 250-400 8-10 Коричнево-пурпурного кольору, плоско за формою, слаборебристый, від 8 гнізд

Переваги і недоліки американського сорту

Дегустаційні якості в поєднанні з приємним ароматом — основні переваги томату. Краще застосування — свіжі салати. Але для інших завдань на кухні він теж стане в нагоді. Тільки розмір самих великих помідорів з урожаю не дозволяє закривати їх у банку.

Набір позитивних характеристик цим не обмежується:

 • Урожайність. Точних даних немає. Розповсюджувачі насіння називають її хорошою.
 • Високий вихід з грядки помідорів товарної якості.
 • Знижена сприйнятливість до деяких захворювань томатної грядки.
 • Міцність шкірочки. Плоди не тріскаються на гілках. Не мнуться при перевезенні.
 • Стресостійкість. Томати нормально зав’язуються при різких коливаннях температури, нетривалому похолоданні або посухи.
 • Недоліки томату:

  • способи вирощування обмежені теплицею;
  • вартість посадкового матеріалу висока (за 5 насінин просять від 40 руб.);
  • без формування і підв’язки не зможе повноцінно плодоносити.

  tomat amerikanskojj selekcii ne fioletovaya klubnika: obyasnenie nazvaniya, opisanie, agrotekhnika, otzyvy dachnikov89 Томат американської селекції Не Фіолетова полуниця: пояснення назви, опис, агротехніка, відгуки дачників

  Увага! Посадка без укриття в землю саду допускається тільки на півдні країни.

  Особливості агротехніки біф-томату, відгуки і коментарі дачників

  Томат Не Фіолетова полуниця рекомендований до висадки розсадним способом. Готовність до укорінення саджанців в грунті на постійному місці настає не раніше 60-денного віку. Висаджуйте 2-3 рослини на 1 кв. м. Перев’яжіть паростки до міцної опори, а потім проведіть формування в 1 або 2 стебла. Так досягається найкраща продуктивність культури.

  Рада. Самостійно розмножувати цей томат нескладно: насіння у плодах багато. Схожість нормальна.

  Селекціонер-любитель з Новгородської обл. Олена Вороніна ділиться фото свого врожаю на грядці. Її кущ був обвішаний китицями з гарних великих томатів. В розрізі вони мали насичено-червоний колір. У насіннєвих камерах були присутні темні ділянки.

  Дачниця Олена (Кострома) у своєму відгуку назвала смак помідори насиченим і збалансованим. У ньому переважає солодкість. Тепличні томати Олени не лопалися, виросли міцними, великими. Правда, розташовувалися на гілках менш щільно. Валерій з Московської обл. підтверджує заявлені оригінатором характеристики сорту. Важливий для нього плюс — помірно високий розмір рослини.

  Не Фіолетова полуниця — цікавий темноплодный сорт з масою достоїнств. Томат адаптований до вітчизняних умов. Єдиний серйозний мінус — обмеженість тепличної висадкою.

  Вирощування помідорів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради