Суха чистка одягу в домашніх умовах:

Для очищення тканини, що вимагає дбайливого відношення, не можна застосовувати стандартні методи прання. Суха чистка одягу в домашніх умовах дозволяє продовжити термін служби виробу і не пошкодити його зовнішній вигляд. Проводиться за допомогою спеціальної промислової хімії або підручними засобами. Вибір залежить від виду тканини і ступеня забруднення. При здійсненні прання в пральній машині температура не повинна перевищувати 30 градусів.

sukhaya chistka odezhdy v domashnikh usloviyakh: sredstva47 Суха чистка одягу в домашніх умовах:

Коли потрібна?

Суха очистка одягу проводиться у таких випадках:

  • при складному декорі матеріалу (каміння, бісер, паєтки, вишивка);
  • чистка шкіри, замша або оксамитових виробів;
  • прання кашемірових матеріалів або речей з ангори;
  • для трикотажних речей.

Суха хімчистка одягу робиться вдома або в пральнях в тих випадках, коли звичайні режими можуть пошкодити зовнішній вигляд виробу. Такий метод продовжить термін служби речей і не вимагає видалення з них фурнітури.

Ефективні засоби для очищення

Для сухої обробки матеріалів в домашніх умовах знадобляться:

  • плямовивідник;
  • чохол для прання;
  • серветки.

sukhaya chistka odezhdy v domashnikh usloviyakh: sredstva48 Суха чистка одягу в домашніх умовах:У магазинах можна придбати засоби для чищення локального застосування.

Хімічна очистка будинку своїми руками рекомендує користуватися Spot Remover, K2r, набором Hagerty. Dry Cleaner Kit. Ці кошти дозволять видалити плями різного походження. Також є у продажу Dryel, Woolite або гель «Хвилинка». Вони виробляються в форматі спреїв, гелів. Після їх використання видаляється бруд, матеріал не втрачає свій колір і не сідає. Його досить нанести на пляму і витрусити з часом. З їх допомогою суха хімчистка в домашніх умовах здійснюється легко і не вимагає особливих навичок. Важливо враховувати вид тканин, для яких призначена хімія і слідувати строго по інструкції.

Спочатку речі сортуються за матеріалами і квітам. Одяг кладуть у мішок так, щоб залишалося трохи повітря і простору. В цей же чохол потрібно покласти вологі серветки, щоб тканина не пересихала і не утворювалися зайві складки на ній. Речі кладуться в пральну машину з установленим режимом «сушка», температура якого не більше 30 градусів. Після прання одяг потрібно розвісити на тремпели для правильного висихання без деформації матеріалу.

Народні рецепти

Суха чистка на дому не означає, що потрібно застосовувати тільки промислову хімію. Господині рекомендують скористатися підручними засобами для очищення одягу без води. Щоб очистити шкіряні вироби, можна використовувати скотч, який усуне плями будь-якого походження. Сода і крохмаль — натуральні сорбенти, які теж застосовують для сухого чищення речей. Очистити хутряні речі допоможе розпечений в духовці пісок, яким посипають місця забруднення і струшують шубу. Як альтернатива цьому методу виступають пшеничні висівки, якими користуються аналогічно піску.

При радикальних методах очищеннях використовують бензин, але він залишає запах і є вогненебезпечним. Для такої обробки речей застосовують тільки промисловий бензин, який можна придбати в господарському магазині. Його можна замінити на скипидар або перекис водню (особливо актуально для видалення плям з білого одягу). Видалити плями в домашніх умовах допоможе нашатир або оцет, який допоможе освіжити виріб, прибрати неприємні запахи і запобігти вигоряння тканини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради