Солодке диво: тонкощі вирощування цукристих томатів. Детальний опис культури

Червоний, з цукристим щільним розрізом – томат чарівного смаку підкорить навіть ласунів. Посадивши одного разу Солодке Диво, садівник може розраховувати на рясний великоплідний збір. Детальніше про особливості культивації можна дізнатися в описі рослини.

sladkoe chudo: tonkosti vyrashhivaniya sakharistykh tomatov podrobnoe opisanie kultury46 Солодке диво: тонкощі вирощування цукристих томатів. Детальний опис культури

Опис сорту

Цукристі томати по праву вважаються делікатесним ласощами. Солодке диво припаде до смаку любителям свіжих страв. Також томат можна використовувати в різних заготовках. З цупкої м’якоті виходять густі соуси і насичені супи.

Томат зростає не тільки в південних садах Росії, можлива культивація сорту в помірних і навіть північних широтах. В останньому випадку доведеться подбати про підігрівається укритті.

Загальна характеристика:

 • кущі міцні і невисокі, підв’язка не потрібна;
 • листя темного відтінку;
 • кисті формуються від 7 аркуша;
 • грона по 3-4 томати;
 • рекомендовано ведення в 2 стебла.

Увага! При оформленні куща пасинкувати томати необхідно часто.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий, 100-110 днів Детермінанти-нантный (70-80 см) Універсальний Для теплиць або відкритого грунту 150-200 На грядках до 7, у теплиці від 9 Плоско, м’ясистий, 4-6 насіннєвих камер. Колір червоний.

Переваги і недоліки, що відзначають у відгуках агрономи

Головне достоїнство сорти очевидно – кислий плід Солодким дивом не назвуть. Однак крім цукристості культура приваблює городників і іншими достоїнствами:

 • Урожайність. В середньому з кожного куща можливо зібрати до 4 кг плодів.
 • Тривалий плодоношення. Ласувати свіжими томатами можна аж до вересня.
 • Зібравши останні помідори прощатися зі свіжими салатами рано. При відповідній температурі урожай може зберігатися протягом довгого часу.
 • Томати можна перевозити без побоювання пошкодити шкірку.
 • Сорт проявляє стійкість до багатьох хвороб.
 • Догляд нескладний, зокрема завдяки низькорослості кущів.
 • Недоліків садівники не відзначають.

  Відгуки:

  • Плоди великі, з рівною поверхнею. Виробник не вказує на необхідність підв’язування, але грона можуть зламати стебло. Тому індивідуальна опора не завадить. Врожай залежить від частоти і збалансованості підживлень (Олексій, р. Воронеж).
  • Вирощуючи Солодке диво потрібно бути готовим до невеликих труднощів. Підвищена м’ясистість – це плюс, але в той же час не залишається місця для насіння, їх мало. Тому при зборі матеріалу для наступного томатного сезону доведеться потрудитися (Ірина, Краснодарський край).

  sladkoe chudo: tonkosti vyrashhivaniya sakharistykh tomatov podrobnoe opisanie kultury47 Солодке диво: тонкощі вирощування цукристих томатів. Детальний опис культури

  Особливості агротехніки

  Незалежно від способу вирощування – в укритті або без, для томатів необхідно підготувати просторий ділянку. Культура схильна до галуження, тому розміщувати посадки рекомендується негусто. В середньому на м2 припадає не більше 3 кущів. Контролювати розмір врожаю можна за допомогою пасинкування. Стандартно залишають 2 стебла, але можна вести томат і в 3 втечі. Вирощування культури з єдиним стеблом призводить до зниження врожайності, а плоди стають більшими, як на фото.

  Підготовку насіння слід починати в лютому, щоб до березня розсада вже зміцніла. Якщо культивація передбачається без теплиці, слід дочекатися червня і переконавшись, що заморозки не повернуться, висаджувати розсаду.

  Поливати рослини треба в міру підсихання грунту, стежачи за температурою води. Холодний полив небажаний. В парнику слід регулярно проводити провітрювання.

  Увага! Удобрювати томати важливо протягом усього періоду вегетації. Підійдуть комплексні склади, вітається перегній.

  Для профілактики хвороб варто проводити обробку спеціальними засобами. Рослина генетично стійкий до вірусів, але нехтувати профілактикою не потрібно. Проти шкідників можна використовувати «Оперкот» або «Регент».

  Солодкий томат приваблює здатністю адаптуватися до будь-яких погодних умов. Можливо вирощування як в приватному саду, так і на продаж.

  Кращі сорти: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради