День таксиста в 2020 році: історія та традиції свята

 День таксиста в 2020 році: історія та традиції свята

Росіяни відсвяткують день таксі в 2020 році 22 березня. Свято є міжнародним і відзначається щорічно в один і той же день. Люди, які працюють в службі таксі, вважають свою професію справжнім покликанням. Робота таксиста полягає в чомусь більшому, ніж просто в доставці пасажирів у пункт призначення. Люди нерідко діляться з водіями своїми проблемами, відкривають душу.

Робота вимагає від співробітників стійкості до стресів, можливості працювати в будь-який час дня і ночі, в будь-яку погоду. Водії таксі так само повинні виступати для пасажирів в ролі психологів і вміти підібрати потрібні слова для кожного окремого клієнта. Представники цієї професії повинні у будь-якій ситуації зберігати самовладання і стримувати себе у разі виникнення конфліктів. В екстрених і небезпечних ситуаціях вони повинні проявити швидку реакцію і правильно вчинити. Професія несе в собі великий відсоток ризику і відноситься до списку небезпечних, тому не кожному власнику водійських прав підійде така діяльність.

 День таксиста в 2020 році: історія та традиції свята

Свято, приурочене працівникам таксі, доводить важливість професії. Інформація про день таксиста і його особливості актуальна не тільки для працівників служб, але і для їх близьких, а так само для населення в цілому, адже кожен з нас користується послугами таксі.

Кілька слів з історії

Цікаво! Ще до появи автомобілів кучери з великих європейських міст повинні були мати ліцензію для того, щоб займатися перевезенням, а перші зразки найманих екіпажів з мотором почали свою діяльність у Франції в 90-х роках 19 століття.

Слово «таксі» походить від таксометра — пристрою, який винайшов Фрідріх Брюн в 1981 році. Через 6 років Готтліб Даймер винайшов першу версію автомобіля з наявністю робочого лічильника.

З того моменту у багатьох великих містах почали створюватися таксопарки, які склали гідну конкуренцію приватним перевізникам. Для ідентифікації офіційно працевлаштованих водіїв американське уряд встановив закон про єдиному кольорі міського таксі (жовтий). З того часу жовті машини викликають найбільший рівень довіри серед споживачів у багатьох країнах.

 День таксиста в 2020 році: історія та традиції свята

Цікаві деталі:

  • Перші лондонські таксі були жовтого або зеленого кольору, а сучасні таксі мають чорний колір. Автомобілі Сінгапуру мають блакитний відтінок, а таксі в Тайланді пофарбовані в рожевий.
  • У першому масштабному автопарку Росії було 230 автомобілів. Його діяльність стартувала в 1912 році.

Таксисти у всьому світі надають цілий спектр послуг: буксирування неробочого авто, – послуга «тверезий водій», купівля та доставка товару та продуктів. Таким чином, сфера діяльності працівників таксі досить багатогранна.

Традиції

У своє професійне свято більшість працівників служб таксі перебувають на службі. Людям, постійно задіяним у перевезеннях, необхідно бути в належній фізичній формі. Постійне водіння авто вимагає здорового способу життя. тому серед працівників таксі не прийнято влаштовувати п’янки і галасливі гулянки.

 День таксиста в 2020 році: історія та традиції свята

Таксисти приймають поздоровлення від своїх близьких, співробітників, керівників, а так само постійних клієнтів. У якості подарунку в професійний день підійде все, що пов’язано з удосконаленням функцій авто, аксесуари і додаткове обладнання. Так само актуальним подарунком стане абонемент на відвідування спортивних занять, тому що сидячий спосіб життя негативно впливає на стан здоров’я.

Багато служби влаштовують тематичні заходи, де вручають премії найкращим працівникам за особливі заслуги. Премії можуть бути представлені як медалями та грамотами, так і матеріальною винагородою.

Кому підходить робота в службі таксі

Робота таксистом передбачає володіння рядом якостей:

  • стійкість до стресових ситуацій і ненормованого графіка;
  • винахідливість;
  • охайність;
  • хороші комунікативні навички, вміння підтримати розмову;
  • великий стаж водіння;
  • хороша фізична форма;
  • уміння орієнтуватися на місцевості і користуватися картами.

 День таксиста в 2020 році: історія та традиції свята

Служби перевезень, які мають хорошу репутацію, у першу чергу розглядають кандидатів зі знанням хоча б однієї іноземної мови, а так само володіє умінням спілкуватися мовою жестів. Такі навички дозволяють розширити межі діяльності.

Кожен бажаючий, який володіє перерахованими якостями, може спробувати свої сили в ролі візника. Багато поєднують такий вид зайнятості з основною роботою, адже таксі працює в будь-який час дня і ночі. Такий підхід дозволяє збільшити рівень доходу.

На сьогоднішній день серед водіїв таксі можна зустріти не тільки чоловіків, але і жінок. Цим вже важко кого-небудь здивувати. Тим не менше, кожен, хто бажає спробувати себе в ролі таксиста, повинен усвідомлювати рівень ризику даної професії. Таксисти не тільки несуть відповідальність за безпеку і комфорт своїх пасажирів, але і відповідають за власне самовладання у разі роботи з проблемними клієнтами.

Якщо вам доведеться використовувати послуги таксі 22 березня, не забудьте привітати водія з професійним днем!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!