Скоростиглий томат для холодних районів: опис сорту Сибірський спринтер, особливості догляду

У регіонах з холодним кліматом городники прагнуть вирощувати ультраранние сорту. Подібного роду томати встигають повністю пройти вегетацію до настання заморозків. З описом одного з них, що отримав назву Сибірський спринтер, можна ознайомитися у статті.

skorospelyjj tomat dlya kholodnykh rajjonov: opisanie sorta sibirskijj sprinter, osobennosti ukhoda18 Скоростиглий томат для холодних районів: опис сорту Сибірський спринтер, особливості догляду

Як виглядає помідор

Представлений томат був отриманий вітчизняними фахівцями. Виробник рекомендує культивувати різновид на відкритих ділянках прохолодних областей і в теплицях різних конструкцій.

Виглядає рослина так:

 • Томат представник невисоких (детермінантних) сортів.
 • Листя на стеблі середня кількість. Їх форма не відрізняється від пластин більшої частини помідорів.
 • Плоди округлі, червоні.
 • Поверхня гладка, ближче до хвоста ледь помітні ребра.
 • Середня вага помідорів 100-120 р.
 • Томат наділений щільною шкіркою, але при раскусывании це не відчувається.
 • По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
  Ультра ранній (75-80 днів) Детермінанти-нантный

  (теплиця 120 см, відкритий грунт 100 см)

  Універсальний Для відкритого грунту і теплиць 100-120 До 15 в теплиці, до 10 на відкритій грядці Червоний, округлий, з ледь помітною ребристістю, щільний, м’ясистий

  Переваги і недоліки

  Томат не дарма полюбився городникам. Позитивних характеристик у сорту достатньо:

 • Дозрівання в ранні терміни. На вегетацію йде всього 100 днів. Цей пункт дає можливість вирощувати томат в прохолодних районах на грядках в саду.
 • Врожайність висока. Невеликий кущ в буквальному сенсі усипаний червоними плодами. На кожній з кистей формується 10-12 помідорів. За сезон з 1 куща збирають близько 5 кг.
 • Плоди дружно дозрівають. На збирання врожаю не витрачається багато часу.
 • Помідори товарного вигляду і добре лежать.
 • Різновид наділена імунітетом до більшості поширених хвороб.
 • З недоліків любителі відзначають можливість розтріскування при неправильному поливі.

  Особливості агротехніки

  Вирощувати описуваний томат дуже вигідно у всіх областях. Рослина не займе багато місця і швидко віддасть урожай.

  Насіння висівають за 55 днів до запланованого перенесення на город. Щоб юні помідорчики добре вкоренилися і не постраждали від перепаду температур в саду, за пару тижнів до висаджування на грядку їх гартують.

  Незважаючи на те що сорт пристосований до вирощування в нежарких районах, після посадки в грунт розсаду краще прикрити. Підійде установка тунелю з плівки або агротекса.

  skorospelyjj tomat dlya kholodnykh rajjonov: opisanie sorta sibirskijj sprinter, osobennosti ukhoda19 Скоростиглий томат для холодних районів: опис сорту Сибірський спринтер, особливості догляду

  Стебла підв’язують до опори. Це охоронить від зламів під вагою врожаю. Формують томат в 2-3 стебла. У теплиці залишають 1 втечу. Зайві пасинки видаляють.

  Увага! На відкритому просторі томат обов’язково підгортають. Прийом підвищує коренеутворення, сприяє проникненню повітря в грунт.

  Поливають томат рясно і регулярно. Краще всього обладнати систему крапельного поливу.

  Відгуки

  Ніна з Підмосков’я. У минулому сезоні захотіла посадити на ділянці суперранні помідори. Вибір був зроблений на користь того сорту, де на фото упаковки з насінням красувалися кисті з гарними червоними плодами. Розсаду виростила сама. Перед висадкою в город 2 тижні закаливала на балконі. Урожаєм залишилася задоволена. Помідори дружно дозріли до кінця липня. Як недолік хочу відзначити слабкий аромат.

  Валентина з Красноярська. Обговорюваний томат посадила минулої весни. Розсаду купувала готову. Помідори зросли близько метра у висоту. На кожному кущику було по 5-6 кистей, а на них, як і обіцяв продавець розсади, по 10, а то і 12 шт. плодів. Урожай збирала на початку липня.

  Олександр з Челябінська. Вирощував томат капітальної теплиці. Доглядав за іншими детерминантными помідорами. Сорт сподобався і по врожайності, і за смаком.

  Томат Сибірський спринтер отримав своє ім’я не дарма. Виростивши сорт на власній ділянці, можна вже в перші місяці літа забезпечити сім’ю вітамінним овочем в достатній кількості.

  Сибірські томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради