Scribus — програма для верстки книг під Linux

scribus   programma dlya verstki knig pod linux14 Scribus — програма для верстки книг під Linux

Ми неодноразово розповідали про Scribus на сторінках нашого сайту. Почасти причина в тому, що це додаток робочого столу для публікацій є прямим суперником від Adobe InDesign, яким команда LXF щодня користується для створення журналу, який ви зараз тримаєте в руках. Програма існує з 2003 р. і зараз багатьма вважається гідними якісним прикладом додатки з відкритим кодом. Вона дуже мудра і багатофункціональна, і при цьому її досить легко освоїти. І якщо вам незрозуміло, заради чого вибирати Scribus замість, скажімо, Libre Office Writer, то читайте далі.

Scribus — ідеальне рішення для створення багатосторінкових публікацій, наприклад, журналів, брошур і книг, що друкуються по новітній технології прямого експонування пластин на звичайному принтері.

Ви можете розмістити об’єкти на сторінці в рамках-фреймах і змусити текст автоматично перетікати з однієї сторінки на іншу, управляти колірними профілями ICC і експортувати свій дизайн як PDF професійної якості.

scribus   programma dlya verstki knig pod linux15 Scribus — програма для верстки книг під LinuxВерстки книг під Linux

По суті, Scribus об’єднує інструменти векторного і текстового редакторів, потім вводить управління кольором, додаткові налаштування шрифтів та інші спеціальні функції.

Одним із слабких місць Scribus завжди була низька продуктивність при роботі зі складним дизайном. Як тільки у вас з’являється кілька сторінок, густо заповнених текстом і вбудованими об’єктами, Scribus починає страшенно гальмувати. Однак схоже, що проблеми з продуктивністю залишені в минулому: серія 1.5.x

Scribus нарешті відповідає професійним продуктам DTP. Движок верстки тексту, її рендеринг і попередній перегляд, копіювання і вставка заходилися працювати без затримок. Зараз у Scribus з’явилися довгоочікувані поліпшення,наприклад, попередній перегляд шрифтів, підтримка імпорту KRA-файлів Krita і зберігання XDG-сумісних налаштувань. Більш того, після автоматичної перевірки коду виправлено багато помилок.

Якщо ви займаєтеся публікаціями на ПК, то останній реліз Scribus просто неодмінно має у вас бути, і користуватися ним — справжнє задоволення.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради