Чищення кондиціонера своїми руками: засоби, етапи

Правильна чистка кондиціонера своїми руками забезпечує тривалий період його служби. У процесі активної роботи на деталях накопичується пил і бруд, які впливають на функціональність приладу і здоров’я людини. В домашніх умовах передбачається чистка зовнішнього і внутрішнього блоку кондиціонера. Щоб не пошкодити деталі, варто правильно підібрати миючий засіб і вивчити інструкцію. Виробники дають рекомендації щодо частоти миття в залежності від моделі та потужності кондиціонера.

chistka kondicionera svoimi rukami: sredstva, ehtapy Чищення кондиціонера своїми руками: засоби, етапи

Засмічення провокує збільшення навантаження на компресор — найдорожчу деталь кліматичного приладу, в результаті чого, він виходить з ладу.

Коли потрібна чистка?

Доглядати за кондиціонером варто регулярно. Зовнішнього протирання буде недостатньо, необхідна також чистка зовнішнього блоку кондиціонера. Проводити мийку часто не рекомендується, варто оцінювати роботу спліт систем і його функціональність. Складні засмічення не завжди вдається усунути самому, потрібна допомога майстра. Очищення приладу необхідна в наступних випадках:

 • Порушений мікроклімат в квартирі, коли відчувається затхлий запах.
 • Знижений рівень ККД приладу, в результаті накопичення пилу на теплообміннику.
 • Труднощі у включенні кондиціонера. Фільтри не здатні пропускати повітря з першого разу.
 • Підвищений рівень вживаної енергії приладом.
 • Зледеніння, яке помітно на магістралях і сполучної арматури.

chistka kondicionera svoimi rukami: sredstva, ehtapy1 Чищення кондиціонера своїми руками: засоби, етапиНакопичення пилу в кондиціонері може вплинути на здоров’я людини, викликавши алергію або захворювання дихальних шляхів.

Особливо гостро питання чищення стоїть після зими, коли накопичується багато пилу в приміщенні. Перше, на що варто звернути увагу, це поява неприємного запаху. Таке явище характерне для процесу утворення цвілі і грибка. Шкідливі спори розлітаються по кімнаті після запуску приладу. Таке явище небезпечне для здоров’я людини, провокує алергію і захворювання дихальних шляхів.

Спеціальні засоби

Догляд за кондиціонером передбачає регулярне миття і чищення внутрішнього блоку спліт системи. Щоб правильно промити деталі агрегату, необхідно підібрати спеціальні засоби. У першу чергу варто розуміти, що в процесі збирання доведеться мати справу з великою кількістю бруду і пилу. Тому потрібні спеціальні рукавички і захисна маска. Підлога під кондиціонером краще застелити плівкою, щоб не забруднити поверхні.

Спеціальні засоби для чищення кондиціонерів можна придбати в господарському магазині. Застосовувати можна також рідке мило та іншу миючу продукцію, яка є на кожній кухні. Не варто використовувати абразивні миючі засоби, щоб не пошкодити поверхню. Процедура проводиться поетапно, щоб почистити кондиціонер будинку, необхідні такі інструменти:

 • пилосос;
 • м’які тканинні серветки;
 • волога губка;
 • миючий засіб;
 • м’яка щітка;
 • тонка пензлик з жорстким ворсом;
 • таз з водою.

Профілактична миття здійснюється 1 раз в 3 місяці. При правильній експлуатації термін служби кондиціонера триває 10-12 років.

Етапи чищення

chistka kondicionera svoimi rukami: sredstva, ehtapy2 Чищення кондиціонера своїми руками: засоби, етапиДля чищення приладу необхідно вивчити його інструкцію і знайти деталі, які треба привести в порядок.

На першому етапі необхідно підібрати засоби для чищення кондиціонерів і підготувати інструменти. Необхідно також детально вивчити інструкцію до приладу і розпізнати деталі, які вимагають прочищення. Тільки після цього відключити прилад від мережі і дати повністю охолонути. В процесі миття слід дотримуватися техніки безпеки. Повна процедура проходить наступні етапи:

 • чистка внутрішнього блоку;
 • заміна фільтрів;
 • очищення зовнішнього блоку.

Зовнішня чистка пристрої

Капітальна мийка передбачає обробку всіх деталей, тому мити агрегат потрібно з обох сторін. Чистити зовнішній блок кондиціонера потрібно 1 раз в півроку. Для цього використовується пилосос на максимальній потужності з тонкою насадкою. Для великої бруду застосовується щітка і мильний розчин. Діяти потрібно поетапно, обов’язково обробляти всі частини блоку. Схема чищення:

 • Прибирання пилу і сміття щіткою і пилососом.
 • Чистка решітки фільтра.
 • Установка кришки після висихання.
 • Як чистити фільтр?

  chistka kondicionera svoimi rukami: sredstva, ehtapy3 Чищення кондиціонера своїми руками: засоби, етапиОчищення фільтрів, які являють собою сітки, рекомендовано проводити один раз у три-чотири місяці.

  Це один з головних деталей агрегату, який відповідає за якість повітря в приміщенні. Чистка фільтрів кондиціонера здійснюється 1 раз в 3-4 місяці, в залежності від рівня забрудненості. Вони знаходяться всередині приладу і представляють собою дрібні сітки. Почистити фільтр звичайним милом або спеціальним засобом. Потім чистка здійснюється в кілька етапів:

 • Відкрити верхню кришку.
 • Витягнути фільтри.
 • Мильну рідину нанести на сітку з допомогою ганчірки, залишити на 30 хвилин.
 • Щіткою очистити від залишків бруду й піни.
 • Висушити на свіжому повітрі або протерти ганчіркою.
 • Встановити фільтр на місце.
 • Теплообмінник

  Деталь відповідає за охолодження повітря в приміщенні, в процесі роботи накопичує велику кількість пилу. Щоб очистити, необхідно пробратися у внутрішню частину агрегату. Грати варто вийняти назовні, очистити спочатку пилососом, а потім вологою губкою. Після установки можна обробити з пульверизатора антисептиком і залишити на годину. Коли всі деталі висохнуть, можна запускати кондиціонер.

  Чистка дренажу

  Для цієї частини необхідна антибактеріальна обробка. Щоб поліпшити ефект, професіонали рекомендують користуватися парогенератором. Отвір для входу в систему знаходиться біля кришки, туди підключається прилад високої потужності. Якщо парогенератора в наявності немає, систему треба виймати і очищати антибактеріальним розчином за допомогою пульверизатора.

  Пропускати очищення дренажу не рекомендується, в цій частині накопичується найбільша кількість шкідливих бактерій і грибків.

  Очищення вентилятора

  chistka kondicionera svoimi rukami: sredstva, ehtapy4 Чищення кондиціонера своїми руками: засоби, етапиМити вентилятор слід обережно, щоб не пошкодити, після чого дати йому повністю висохнути.

  Деталі розташовані всередині приладу, тому потрібно зняти всі частини і підібратися максимально близько. Лопаті вентилятора дуже ніжні, мити їх потрібно обережно, застосувавши вологу серветку і мильний розчин. Якщо тривалий час не мити кондиціонер, застарілий бруд присихає, її потрібно відмочити і дбайливо зняти щіткою. Включати в мережу мінімум через годину, щоб всі деталі висохли.

  Чим небезпечний неправильний догляд?

  Кліматична атмосфера в приміщенні безпосередньо впливає на стан мешканців. Тому очищення кондиціонера повинна бути регулярною. В іншому випадку забруднене повітря, насичений спорами грибків, осідає на дихальних шляхах. Розвивається алергія, бронхіальна астма, запалення легенів та інші важкі захворювання. Особливо небезпечна робота забрудненого кондиціонера для дітей, людей похилого віку і пацієнтів з хронічними формами захворювань.

  Крім негативного впливу на здоров’я людини, неправильний догляд за домашнім кліматичних приладом скорочує термін служби. Якщо зовсім не чистити прилад, він буде працювати не більше 3 років. У складних ситуаціях варто звернутися до фахівця. Якщо на деталях виявлені сліди корозії, у внутрішньому блоці з’явилася вода, частина функцій зникла, варто показати кондиціонер професіоналу.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради