Пральна машина не набирає воду: причини, що робити

Користувачі побутової техніки стикаються з проблемою, коли пральна машина не набирає воду. Трапляється як на початку циклу прання, так і під час. Це свідчить про незначні збої в системі управління, а також може бути і серйозною поломкою. Розрізняють кілька причин, по яких вода надходить мало при пранні або взагалі її доступ неможливий у пральну машинку.

stiralnaya mashina ne nabiraet vodu: prichiny, chto delat12 Пральна машина не набирає воду: причини, що робити

Причини, чому не надходить вода в пралку

Перед тим як провести огляд та перевірку параметрів роботи побутової техніки на предмет вступу в робочу систему води, її необхідно відключити від електричної мережі і від подачі.

При нестачі води, яка набирається в автомат при полосканні, спрацьовує автоматика, і на електронне табло блоку управління виводиться індикатор помилки, що сигналізує про недостатній рівень рідини, з-за чого процес зупиняється. Завдання користувача — знайти причину, чому пральна машина не закачує воду, усунути поломки по можливості своїми силами.

Проблеми з подачею

Причини, у наслідок чого пральна машина не заливає воду, бувають елементарними, наприклад, перекритий забірний кран. Тоді прання навіть не запускається спрацювала захисною автоматикою техніки. Необхідно відкрити кран і запустити пральну машину заново. Але можливо ведуться ремонтні роботи, тому відключена в будинку вода або слабкий напір. В цьому випадку потрібно почекати завершення ремонту, а потім продовжити прання. Додатково рекомендується оглянути шланг, що подає, — він може бути пошкоджений або засмічений.

Зламалася помпа

stiralnaya mashina ne nabiraet vodu: prichiny, chto delat13 Пральна машина не набирає воду: причини, що робитиУ разі виходу з ладу помпи пральна машинка погано полоще речі і не зливає відпрацьовану воду.

При поломці зливного насоса при режимі полоскання в певний момент вода не надходить у барабан машинки, погано полоще або зовсім не полоще одяг. При цьому з завантажувального скриньки не проходить синтетичне миючий засіб для попереднього прання, а відпрацьована рідина тривалий час йде або взагалі не зливається в каналізацію. При згорянні цього насоса необхідно звернутися в сервісну службу — самостійний ремонт його неможливий.

Проблема з дверцятами

Вихід з ладу замку-блокування дверцят або нещільне закривання її приводять до того, що електронна система призупинить процес прання. При використанні пральної техніки відбувається знос металевих петель дверцята і пластиковою направляючої, що не дає фіксувати люк в положенні «Закрито». Ламається і система блокування від непередбаченого відкриття люка при роботі пралки. Це і виступає причиною запуску захисного механізму, що перекриває доступ води в барабан.

Не працює датчик тиску

Поломка пресостату не дозволяє машинці заливати воду в систему, датчик буде сигналізувати про повному баку, з-за чого затока не проводитися (впускний клапан перестає відкриватися), або почнеться злив в каналізацію. При неспрацьовуванні цього вузла також не віджимає білизна. Також проблема цього датчика призводить до виведення з ладу Тена автомата.

Зламався впускний клапан

stiralnaya mashina ne nabiraet vodu: prichiny, chto delat14 Пральна машина не набирає воду: причини, що робитиКлапан затоки відповідає за наповнення техніки рідиною і знаходиться на задній частині корпусу.

Для перевірки цієї деталі потрібно зняти з машинки верхню частину корпусу — клапан знаходиться ззаду. Рекомендується провести огляд для виявлення механічного пошкодження, потім перевіряють його працездатність шляхом подачі напруги на котушки. Якщо він робочий, пристрій включається і відкривається. Коли цього не спостерігається, деталь замінюють.

Засмітився фільтр очищення

Більшість сучасних видів машинок-автоматів оснащені додатковим очисним фільтром на заливочном рукаві, який захищає впускний клапан від потрапляння сміття з водопроводу. Сміття забиває сіточку фільтра, після чого відбувається спрацьовування автоматики пралки і робота припиняється. Фільтруючий елемент прочищають і промивають.

Збій в роботі програматора

Помилки електроніки і перевантаження білизною барабана також можуть стати причиною, чому затоку або злив води не виконується.

Несправний електронний блок керування автомата не виробляє команди на запуск програми прання, тому вода не надходить у бачок машинки. Ця несправність виникає із-за перепадів напруги в електромережі, усунути її зможе тільки майстер. Самостійно вирішити цю проблему неможливо. Сервісні центри намагаються не ремонтувати модуль, а замінюють новими.

Що робити, якщо не заливається вода?

stiralnaya mashina ne nabiraet vodu: prichiny, chto delat15 Пральна машина не набирає воду: причини, що робитиЯкщо пральна машинка не набирає воду для початку необхідно перевірити її наявність в крані.

При виникненні цього користувач самостійно виконати наступні дії, спрямовані для її подолання:

 • Відкрити забірний кран.
 • Визначити наявність води у водопроводі.
 • Очистити грубий і тонкий фільтр очищення від сміття.
 • Перевірити та відремонтувати або поміняти петлі кріплення дверцят, блокуючий пристрій і сам блокіратор.
 • Перевірити стан Тена, очистити накип або замінити, не порушуючи герметичності з’єднань в місці установки.
 • Перевірити роботу впускного клапана, при виявленні несправності — замінити.
 • Інші несправності користувач машиною-автоматом може самостійно тільки виявити, а усувати їх самому складно, дорого і нерентабельно, тому пралка доставляється в сервісний центр для подальшого її ремонту або викликати майстра зі спеціальним діагностичним обладнанням на будинок, який вирішить проблему. Робити ремонт самостійно, якщо не надходить вода в пральну машину технічної несправності, не рекомендується.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради