Прибирання квартири за гроші приватній особі

Підтримання чистоти і порядку в будинку вимагає зусиль. Можна займатися цим самостійно або довірити прибирання фахівцям. Під час наведення порядку необхідно враховувати нюанси обробки всіх видів поверхонь. Професіонали впораються з такою справою краще, тому прибирання квартири за гроші приватній особі – затребувана послуга. Спеціаліст зробить все швидко і якісно. Витрати на оплату його праці окупляться комфортом у домі і можливістю використовувати з’явився час для інших занять.

Коли може знадобитися прибирання квартири за гроші

uborka kvartiry za dengi chastnomu licu22 Прибирання квартири за гроші приватній особіПриватній особі може знадобитися прибирання за гроші після ремонту або стихійних лих

Послуги клінінгових компаній і приватних працівників затребувані не тільки для прибирання офісів, але і для підтримки порядку в житло. Причини виклику професіоналів наступні:

 • Прибирання приміщень після ремонту. Трудомістка операція, пов’язана з видаленням великої кількості сміття, очищенням поверхонь, забруднених будівельними сумішами, лакофарбовими продуктами. Часто обговорюється варіант годинної оплати, оскільки багато нестандартні операції. Процедура вимагає досвіду, знань, засобів, інструментів для клінінгу.
 • Усунення наслідків аварій. Наприклад, запаху гару після пожежі, навіть якщо він був невеликий. Видалення слідів потопу.
 • Регулярна генеральне прибирання квартири. Графік, в залежності від побажань власника, може бути щотижневим, щомісячним, раз в квартал, рік.
 • Разовий клінінг. Потрібно, коли необхідно підготувати житло до святкового заходу, при переїзді на нове місце, в інших екстрених ситуаціях.
 • Обслуговування квартири. До цього варіанту вдаються у випадках оренди приміщень під житло або інші потреби.
 • Передпродажна підготовка. Сюди відноситься також прибирання при здачі в оренду, за умови, що власник бере на себе обслуговування приміщень.

Послугою охоче користуються люди із середнім і високим доходом. Фінансово вони в змозі позбавити себе від цієї процедури, а вільний час використовувати для кар’єрного зростання або відпочинку.

Для прибирання квартири приватного особи можна замовити одноразовий виклик профільних фахівців або укласти договір на тривалу співпрацю.

Як вибрати виконавця для прибирання квартири приватній особі

uborka kvartiry za dengi chastnomu licu23 Прибирання квартири за гроші приватній особіПеред тим як найняти виконавця для прибирання квартири, оцініть обсяги робіт і складіть перелік

Для прибирання квартири можна звернутися в клінінгову компанію або приватному виконавцеві. У другому випадку витрати будуть у два-три рази нижче. Зате звернувшись в організацію, можна не сумніватися в тому, що прибирання буде зроблено швидко і якісно. Права клієнта в цьому випадку захищені законодавством.

Шукати фахівця з прибирання серед приватних осіб складніше, а ризики вище. Щоб убезпечити себе, запитуйте у кандидата рекомендаційні листи з контактами колишніх роботодавців.

Довіряти прибирання в квартирі абсолютно незнайомим людям, не знаючи їх особистих якостей і професійних навичок, небажано, а в деяких випадках небезпечно.

Як оформити співпрацю з клінінгу для приватної особи

Співпраця можна оформити офіційно, уклавши угоду, або обмежитися усними домовленостями. В першому випадку більше гарантій для обох сторін і менше шансів нарватися на шахраїв. У другому багато що базується на особистій довірі, тому вибирати цей спосіб слід дуже акуратно.

Якщо виконавець має рекомендаційні листи від приватних людей, позитивні відгуки клієнтів, які можна перевірити, а тим більше запрошується за порадою близьких людей, має сенс довірити прибирання будинку навіть у відсутність господарів і без офіційного оформлення. Усна домовленість зручна, коли потрібно зрідка привести квартиру в порядок, наприклад, поки ви на відпочинку або у відрядженні.

Якщо ви збираєтеся співпрацювати на постійній основі або наймаєте малознайомої людини, краще підписати з ним угоду.

Як правильно скласти договір з прибирання квартири за гроші

 Прибирання квартири за гроші приватній особіПрибирання квартири за гроші включає очищення всіх поверхонь

Перш ніж звернутися до фахівця з клінінгу, підготуйте список передбачуваних операцій і вкажіть у ньому критерії якості роботи. Все це згодиться для оформлення договору.

Прибирання приватних квартир вимагає певних навичок: потрібно знати, як обробляти різні по фактурі і якості поверхні. Вкажіть в договорі відповідальність працівника за псування майна.

Також необхідно прописати варіанти розрахунку вартості. Зазвичай їх визначає виконавець, і це можуть бути:

 • тарифи на окремі операції;
 • вартість процедури цілком;
 • погодинна оплата.

Обговорюється регулярність процедури, спосіб оплати. Премії, додаткові суми понад встановлених тарифів є приватною ініціативою і не фіксуються в документах.

Перелік базових операцій, які прописуються в договорі, зазвичай включає в себе:

 • прибирання підлог;
 • очищення кахлю, плиткових матеріалів;
 • миття посуду;
 • чищення робочих поверхонь плит, мікрохвильових печей, духовок;
 • прання, прасування, складування білизни;
 • видалення бруду з килимів;
 • миття вікон, в тому числі стекол усередині приміщення.

Список може бути розширений спеціальними операціями, наприклад, приведенням в порядок вентиляційної системи і витяжки, перестановкою меблів, миттям люстр і світильників з заміною лампочок.

Спеціаліст по клінінгу може відмовитися від виконання договору, якщо в процесі роботи виникне пряма загроза здоров’ю або не буде забезпечено доступ до окремих ділянок. Власник житла, в свою чергу, може повністю або частково утримати обумовлену суму, якщо не виконані умови.

Чим більше нюансів описано в договорі, тим менше претензій у сторін при прийманні результатів роботи.

Чи мають господарі бути присутнім під час прибирання

uborka kvartiry za dengi chastnomu licu25 Прибирання квартири за гроші приватній особіЯкщо ви найняли клінінгову компанію за договором, бути присутнім під час прибирання квартири необов’язково

Питання безпеки слід обумовити заздалегідь. Якщо прибирання робиться під час відсутності господарів житла, відповідальність лягає на виконавця. У цьому випадку бажано до початку всіх робіт у присутності обох сторін провести інвентаризацію цінних речей у домі. А коли клінінг буде завершено, звіритися з цим переліком.

Якщо ви співпрацюєте з працівником довгий час і довіряєте йому, можете залишити ключі і піти по своїх справах. Особливо це стосується випадків, коли наймаєте людину за рекомендаціями знайомих.

Звертаючись в клінінгову компанію, ви можете не турбуватися за збереження своїх речей. Але наймаючи приватна особа, краще скласти з ним договір про відповідальності, щоб убезпечити себе і своє майно.

Нюанси, які потрібно врахувати, наймаючи клінерів

При виборі виконавця уточніть у нього, яке обладнання і хімічні засоби будуть використовуватися під час чищення. До початку робіт проінформуйте про особливості поверхонь, які можуть викликати труднощі при збиранні.

Принципової різниці, кого наймати – чоловіка або жінку – ні. Однак потрібно врахувати деякі нюанси. Наприклад, ведення домашнього господарства зазвичай краще дається представницям слабкої статі, тому попит на виконавиць вище. У той же час, для виконання деяких операцій необхідна чоловіча сила: при перестановці меблів, очищення поверхонь після ремонту від фарб, цементу. Розмір оплати не залежить від статі працівника. Подорожчання послуги можливе тільки, коли необхідні специфічні якості і навички.

Серйозні клінінгові компанії з навченим персоналом чудово знайомі з нюансами очищення різних за якістю поверхонь. Приватні виконавці не завжди мають досвід і необхідні знання. Їх послуги дешевше. Але щоб не потрапити в халепу і не зіпсувати зовнішній вигляд предметів інтер’єру, варто перед початком роботи поцікавитися технологією клінінгу.

Прибирання квартири цілком можна довірити клінінгової компанії або приватній особі. Відповідальний підхід до пошуку виконавця і складання офіційного договору допоможуть уникнути багатьох проблем у цій справі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради