Бджоли по сусідству, способи боротьби

Радість від бджіл може бути тільки у бджоляра, адже маленькі трудівники приносять мед своєму господареві. Однак, цілі вулика на сусідній ділянці можуть призвести до укусів сусідів, які можуть вжити заходів для боротьби.

Що говорить закон про сусідніх бджіл

У законодавстві існує цілий статут за правилами ведення бджільництва. Всю інформацію про порядки відшкодування шкоди можна прочитати в ФЗ від 24.03.95 » Про тваринний світ». Якщо з’явилося наполегливе бажання позбутися від бджіл на сусідній ділянці, ретельно вивчіть розділ про садовому товаристві.

Правила утримання та встановлення пасіки так само прописані в цьому розділі, конкретизуйте, порушення в яких областях були вами зафіксовані. Питання, як боротися з бджолами сусідів, повністю розкритий в офіційних паперах.

bd9b2a34141ce13251dd5da3a1d4de38 Бджоли по сусідству, способи боротьбиВажливо знати, що звернення в поліцію за фактом укусу бджолами може принести багато проблем: потрібна велика кількість часу і нервів, щоб довести провину сусіда, який тримає на своїй ділянці пасіку. Але разом з цим, кожен вулик повинен піддаватися обов’язковій реєстрації, в іншому випадку, бізнес буде вважатися незаконним.

Адміністрація та прокуратура претензії не стане розглядати, але є вихід: подайте позов до суду. Причину вкажіть наступну: перешкоди у використанні власної території чи ділянки. Що необхідно зібрати для виграшного справи:

 • Довідки від лікаря. Якщо укус призвів до серйозних порушень здоров’я, то всі довідки і виписки з ліків повинні бути на руках.
 • Чеки з аптеки. Бажано зберегти не тільки оригінали, але і зробити їх ксерокопії.
 • Фото сусідської пасіки
 • Письмові докази родичів, гостей, про те що дійсно є бджоли на сусідній ділянці. Вкажіть, що літки спрямовані в вашу сторону, тому відбувається проникнення бджіл на вашу власність.
 • Отксерокопируйте записки, які були відправлені сусіда, але той проігнорував звернення.

Заява повинна містити в собі так само позначку, що всі витрати на справу лягають на плечі відповідача. В цьому випадку всі витрати повернуться назад. Перш ніж думати, як позбутися від бджіл сусідів, потрібно ретельно підготуватися.

У кращому випадку, можна законодавчо домогтися переміщення всієї пасіки за межі села чи садових ділянок.

Прохання мирного характеру

Найдієвішим і мало витратним способом є розмова по душах. Зайдіть одним з вечорів в гості, перебуваючи в позитивному настрої. Без негативу і загроз розкажіть сусідові, чому конкретно вам заважають бджоли.

Полюбовная міра боротьби найефективніша, оскільки, якщо пасічник — людина адекватний, він і сам прийме заходи для зниження активності бджіл на сусідніх ділянках.

Багато хто задається питанням, як позбутися від бджіл сусіда народними засобами, ось відповідь:

 • Високий паркан. Не важливо, що це буде, живопліт або огорожа з дощок, бджілки ніколи не полетять крізь дрібні отвори, віддадуть перевагу перелетіти перешкоду. Якщо бджола буде бачити людину не такого великого розміру, то не буде вважати його своєю метою для укусу.
 • Матка бджоли миролюбнішою породи. Існують деякі відмінності в породах бджіл, є такі, які ведуть себе дуже агресивно, і намагаються вжалити будь-який об’єкт, який їм не сподобався. Але можна підсадити у вулик кілька маток, які мають тільки одну мету: збирати мед. Поступово, кількість злісних особин скоротиться, в результаті вийде дуже спокійний вулик.
 • Поміняти напрям льоток на дачі. Розташування льоток впливає на напрями бджіл при медоносе. Якщо вічко відвернути від вашого паркану, вони будуть облітати його, і на великій відстані від землі.

Дикий вулик по сусідству

Коли в сім’ї бджіл відбувається поділ вулика, або вільний роїння, один рій може розташуватися на будь-якому дереві, що може приносити дискомфорт. Які дії треба застосувати, щоб позбутися від диких бджіл?

 • Змінити місце поселення бджолиної сім’ї. Для цього, досить сповістити людини, який на професійному рівні займається розведенням бджіл. Він зробить так, щоб цей рій прилетів на його пасіку, і почав виробляти мед там.
 • Позбутися. Візьміть непотрібну ганчірку, і рясно змастіть будь-яким інсектицидом. Бажано провести цькування, коли більшість особин знаходяться у сформованому вулику, це відбувається пізно ввечері або рано вранці. Затолкайте дрантя в місце, куди ховаються бджоли на ночівлю, і чим-небудь закрийте льоток. Тоді в селі буде набагато менше бджіл.
 • Насильно змусити полетіти. Соляркою змочіть ганчірку, і розташуйте всередині гнізда. Через деякий час, королева відлетить, а разом з нею — весь вулик.

Знищення бджіл на сусідній ділянці

Якщо мирна розмова ні чого не вирішив, а на вас нападають бджоли все того ж сусіда, доведеться використовувати крайні заходи. Важливо пам’ятати, що за навмисну псування майна можуть виписати круглий штраф, тому діяти потрібно обережно, щоб ніякої докази не було виявлено.

Перший і самий безпечний спосіб тільки для бджіл, але не для сусіда: поставте на своїй ділянці миску з речовиною хініном. Аромат буде притягувати сусідських бджілок на ласощі. Після того, як бджілка спробує нектару з хініном, їй погано від нього не стане. Проте мед буде вироблятися дуже гіркий і неприємний на смак.

421213c63f78e9565fee8ef8e79ffa24 Бджоли по сусідству, способи боротьбиПомітивши це, господар незабаром закриє виробництво продуктів бджільництва, оскільки пускати в продаж мед з поганими смаковими якостями — собі дорожче. Цей спосіб без шкоди для здоров’я.

Другий спосіб більш масштабний і згубний для бджіл На квіти і рослини свого садової ділянки розпорошується отруйний інсектицид. Але не варто переборщувати і робити велику концентрацію. Інакше, бджоли, несучі отруєний нектар в лігво загинуть раніше, ніж його донесуть до вулика.

Розпилення інсектицидів у малій концентрації дозволять бджілці донести мед до вулика, нагодувати їм личинок, які незабаром загинуть.

В результаті вся сім’я бджіл вимре після дня такого підгодовування. Однак, плануючи таку радикальну боротьбу, необхідно знати, що бджоли потрібні природі, щоб давати новий виток життя растеньям на землі. Адже, якщо поблизу не буде бджіл, то яблуня на вашій ділянці не зможе дати плоди, те ж саме стосується інших плодово-ягідних культур.

У будь-якому випадку, мирний договір з сусідами повинен стати для вас спасеньем в повній мірі. Питання про те, як позбавитися від бджіл сусіда, законодавство допоможе вирішити і впоратися з кусючими бджолами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради