Синиця залетіла у вікно в будинок: до чого це за прикметами

Існує ряд прикмет і повір’їв про птахів, що залітають в людське житло. Деякі відомі навіть не забобонним людям, наприклад, багато хто знає, що означає влетіла в будинок ворона. Велика частина прикмет, пов’язаних з великими птахами, носить негативний характер. А ось повір’я про маленьких пташок більш позитивні. Однією з таких птахів є синиця, яка стала уособленням радості, життєлюбства й оптимізму.

e620c3c6d7b63452a0a98bfaa6e6cef8 Синиця залетіла у вікно в будинок: до чого це за прикметами

До чого синиця залетіла в будинок або квартиру

Більшість народних прикмет про синичке має позитивне тлумачення і відображає життєрадісний характер самої пташки. Негативних забобонів набагато менше, а пов’язані вони з загальним повір’ям про те, що всі птахи можуть бути тимчасовим притулком для душ померлих. Але навіть негативні прикмети про залетевшей в будинок синиці не віщують людині серйозних проблем.

До чого синиця залетіла у вікно

Вважається, що залетевшая у вікно квартири пташка обіцяє родині виключно приємні події. Які конкретно, залежить від поведінки пташки:

 • Якщо синиця залетіла в будинок через вікно швидко і так само стрімко полетіла, значить, членам сім’ї варто готуватися до непередбачених радісним подіям, несподіваного свята, можливе одержання гарних звісток здалеку.
 • Коли пташка залишається всередині квартири якийсь час і щебече, господарям не варто засмучуватися. Найвірогідніше, синичка хоче повідомити про швидке прибуття гостей. Цього ж слід очікувати, якщо одна або кілька пташок сидить на підвіконні й довго дивиться через закрите вікно в приміщення.
 • Якщо ціла зграйка влітає через підвіконня і весело кружляє по хаті, значить, господарям варто не просто чекати гостей. Не виключено, що скоро до них завітають свати, і можна буде готуватися до весілля.
 • Прикмета свідчить: синиця залетіла у вікно, рятуючись від кота чи хижої птиці, значить, близькому другові власника будинку потрібна його допомога.
 • Якщо залетевшая пташка не летить з житла, але при цьому метається між стінами, немов боїться людини, значить, скоро у його житті відбудуться кардинальні позитивні зміни.
 • Якщо влетіла через кватирку пташка стрибає по меблях, накульгуючи, це означає, що приємні події, про які вона повідомляє, обов’язково здійсняться, але не скоро, а з деякою затримкою.

Забобонна людина, поховав нещодавно близького родича, може розцінити поява синички у себе в квартирі як знак того, що до нього завітала душа покійного. Не потрібно боятися: птах всього лише повідомляє господаря дому про те, що душа близької людини знайшла спокій, більше її нічого не турбує.

56768cbcc5a2dedb5aa1e881140e2ad0 Синиця залетіла у вікно в будинок: до чого це за прикметами

Залетіла в кімнату

Коли синиця не просто виявляється всередині житла людини, а намагається проникнути в чиюсь конкретну кімнату, то це розцінюють як особливий знак. Наприклад, якщо птах залетів до незаміжньої дівчини, посиділа на дівочій ліжка і вилетіла на вулицю, то це розглядають як свідчення того, що скоро господиня кімнати вийде заміж і випурхне з батьківського гнізда.

Якщо синичка проникла в дитячу, де живе малолітня дитина, то малюкові варто готуватися до чогось хорошого. Незабаром він знайде нових шкільних друзів або отримає від батьків іграшку, про яку давно мріяв.

Влетіла на кухню

Якщо залетевшая на кухню синиця сідає на стіл, але не клює їжу з тарілок, це означає, що у господарів оселі скоро різко покращиться фінансове становище, гроші потечуть до них рікою.

Якщо птах клює їду, значить, членам сім’ї варто готуватися до непередбачених витрат. Прикмета, скоріше, позитивна — витрачати гроші господарям будинку доведеться на святковий стіл, щоб добре зустріти бажаних гостей.

Потрапила в будинок незвичайним чином

Іноді синички проникають в житло незвичайним способом. Такі події трактуються позитивно:

 • Пташка пробралася всередину через димохідну трубу або вентиляційний отвір — господарям будинку слід готуватися до поповнення родини у вигляді дитини або домашнього вихованця.
 • Народження малюка можна очікувати, якщо синиця залітає на веранду приватного будинку або на засклений балкон квартири, але не намагається пробратися далі до оселі.
 • Якщо пташка сідає на відкриту кватирку і щебече, але не залітає в приміщення, отже, господарів чекають непередбачені витрати. Втім, грошові втрати будуть незначними, тому особливо хвилюватися не варто.
 • Якщо кішка приносить живу синичку додому, але не тріпає її, а просто залишає на підлозі, наче дар господарям, то подібне рідкісна подія можна розглядати як дуже позитивний знак. Житло знаходиться під захистом вищих сил, і ніякий зовнішній негатив не може проникнути всередину будинку.

Влетіла в будинок і села на руку

Мало хто знає, що синиця здатна виконувати бажання». Наприклад, одне повір’я говорить: якщо синичка підлетіла до відкритого вікна й сіла на карниз, то господар будинку може загадати бажання. Якщо він встигне проговорити його, поки пташка перестрибує з карниза всередину житла, то бажання здійсниться.

a0c1e05b8f712b80596edbec291ed567 Синиця залетіла у вікно в будинок: до чого це за прикметами

Помітити опущену на карниз пташку і встигнути озвучити бажання за пару секунд непросто. Тому існує інше повір’я. Якщо синиця влетіла в будинок і спокійно сіла на руку одного з членів сім’ї, то останній може загадати бажання.

Якщо синичка після цього защебечет, значить, скоро загадане здійсниться; якщо пташка мовчить, нічого не станеться.

Через двері

Коли через поріг людського житла залітає велика птиця (ворона або голуб), це майже завжди розцінюють як поганий знак, що означає, що комусь з мешканців будинку загрожує загибель. Однак від синиць подібних страшних прогнозів чекати не варто.

Коли синичка залітає в будинок через двері, це також обіцяє господарям неприємності, але вельми незначні, що вони легко переживуть. Наприклад, порушаться їх плани на відпустку або відкладеться довгоочікувана покупка.

Якщо серед членів сім’ї є літні або серйозно хворі люди, події слід поставитися більш уважно.

Можливо, синичка попереджає господарів будинку про те, що життя когось з ослаблених хворобою або віком членів родини перебуває під загрозою.

Померла в будинку

Натрапити на будь-яку мертву птицю на вулиці — саме по собі неприємно. Забобонні люди завжди проектують подібна подія на власне майбутнє, побоюючись, що незабаром зіткнуться з різними неприємностями.

Якщо синиця гине всередині людського житла від зубів кішки або від удару про меблі, то деякі трактують це як ще більш несприятливий знак.

Повір’я говорить про те, що, навіть якщо синичка впурхнула через підвіконня і померла в будинку, то це сумне, але не трагічна подія для господарів житла. Найвірогідніше, вони зіткнуться з деякими труднощами, але впорається з ними без проблем.

Прикмети, якщо птах залетів у приміщення на роботі

Як і будь пернате, синиця може залетіти не тільки в житло людини, але і туди, де він працює. Якщо пташка залітає в офіс, прикмети обіцяють працівникам наступне:

 • Пташка влетіла в кабінет через вікно, швидко облетіла його і вилетіла на вулицю — співробітникам фірми варто чекати приїзду ділових партнерів або готуватися до веселого корпоративу. Можливо, що компанія незабаром почне розширюватися і приймати нових працівників.
 • Синичка не полетів відразу, а стрибає по робочих столів, розглядаючи співробітників, — на роботі їх чекають позитивні зміни (підвищення окладів, нові вигідні контракти).
 • Пернате літає по кабінету і щебече — його господар незабаром отримає премію.
 • Якщо синиця залетіла у вікно офісу, всілася на робочий стіл і стукає по ньому дзьобом, прикмета каже, що настав час для рішучих дій, які можуть дати поштовх до різкого кар’єрного росту.

Що робити, якщо прилетіла синичка

Поява синиці вдома або на роботі людини, як правило, попереджає його про позитивні події. Тому, побачивши залетілу через вікно птицю, не варто лякати або проганяти з приміщення. Навпаки, якщо пташка веде себе спокійно, можна спробувати подманить її хлібними крихтами або крупою.

Якщо гостя сяде на руку людини, можна спробувати загадати заповітне бажання, щоб синичка «здійснила» його своїм щебетанням.

Якщо ж подманить пташку не вдається, то краще просто насипати пшона або хлібних крихт на карниз за відкритим вікном. Швидше за все, синиця вилетить з приміщення сама. Після цього слід підмести кімнату і закрити вікно. Якщо птиця загинула в квартирі або будинку, не можна просто викидати тільце. Його потрібно загорнути в чисту тканину і закопати десь на відшибі.

На відміну від інших міських птахів (ворон, голубів, горобців), синиці прилітають до людей тільки пізньої осені, а відлітають з міст вже ранньою весною, щоб висиджувати пташенят по лісах. З цієї причини побачити залетілу в будинок синичку влітку практично неможливо. З іншого боку, взимку вікна квартир майже завжди закриті, так що потрапити до людини в холоди синицам теж непросто.

Якщо пташка все-таки залітає у квартиру, не варто хвилюватися. Потрібно бути вдячним пернатої гості за те, що синичка намагається донести до господарів будинку важливі вісті, які їм посилає доля.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради