Синиця залетіла на балкон: до чого це за прикметами

Птахи вважаються вісниками небес, тому їх поява в житло людини часто сприймали як знак долі. Згідно з прикметами, візит пернатих часто віщував лиха або навіть смерть, тому люди боялися, коли птах залітала на балкон або в будинок. Те ж саме відноситься і до синицам. Маленька яскрава пташка відразу привертає увагу. До того ж синички зустрічаються не так часто, як, наприклад, голуби. Але не варто боятися желтогрудой пташки, можливо, вона принесла добрі вісті. Щоб визначити це, придивляються до поведінки і зовнішнього вигляду гості.

4184e41370a4109411812f7e16b897e1 Синиця залетіла на балкон: до чого це за прикметами

До чого синиця залітає на балкон

Прикмети про цих пташок мають двояке значення. З одного боку, синиця — гарне, веселе істота, чия поява відразу розуміє настрій. Її спів віщує швидкий прихід весни і довгоочікуване тепло.

З іншого боку, ця птаха пов’язана з потойбічним світом. Не завжди вісниця з небес приносить добрі новини. Ще древні люди помітили, що синички чуйно реагують на все, що відбувається, можуть попереджати про зміни погоди.

Негативні забобони в першу чергу виникли із-за того, що птахи асоціювалися зі світом мертвих. Вважалося, що в них можуть на час вселяються душі людей, які вже покинули цей світ. Іноді померлі повертаються до рідних в образі пернатих, щоб попередити про що-то.

Так що, якщо синиця залетіла на балкон або раптово постукала, вона може виявитися вісником смерті.

Погані прикмети

В першу чергу негативні забобони стосуються того, що синиця, як і будь-яка інша птиця, пов’язана зі світом мертвих. В її образі померлий раніше людина прилітає за своїм родичем, щоб проводити в останню путь. Тому прикмета багатьох лякає. Але в неї вірять не всі, так як яскрава синичка не викликає асоціацій зі смертю. Вважається, що такі вісті може принести тільки ворон.

Якщо синиця залетіла на балкон, то прикмета може стосуватися й інших втрат — не страшні, але неприємних:

 • захворіє хто з домашніх, причому серйозно;
 • станеться нещасний випадок, хтось отримає травму;
 • фінансові втрати аж до руйнування;
 • розставання з коханою людиною;
 • довга розлука.

Добрі прикмети

З пташками, які потрапили на лоджію, пов’язано багато хороших забобонів. Прикмета, коли синиця залетіла на балкон, говорить про приємні новини:

 • лист від рідних, можливо, від тих, з ким давно не було зв’язку;
 • телефонний дзвінок, який важливий для когось із домашніх;
 • довгоочікувані гості — вони обов’язково порадують приємними новинами і розкажуть багато цікавого;
 • вісточка з приводу роботи, наприклад, про підвищення ділової зустрічі, якомусь заході.

Дуже часто синиця залітає на лоджію перед народженням дитини. Марновірство напевно збудеться, якщо пташка з’явилася ненадовго, почирикала і тут же полетіла.

Проганяти її не варто, як і в інших випадках, щоб вона не забрала з собою щастя. Якщо птах накакала на балконі, це до удачі.

Особливості поведінки синиці на балконі

Від дій птиці безпосередньо залежить тлумачення забобони. Добре, якщо вона весело скаче, не виглядає наляканою або стривоженою. Тоді в сім’ї станеться щось хороше:

 • Якщо візит супроводжується співом, це до швидкої весіллі.
 • Коли просто літає туди-сюди по балкону, не шумить, це означає, що і в сімейному житті буде все спокійно.
 • Іноді це віщує візит далеких родичів, причому приємний і довгоочікуваний.
 • Чим довше мешканці ловлять синичку, тим більше радості в підсумку буде.

Погано, якщо птах залетів і просто сіла на одному місці, нахохлилась і виглядає сумною, хворий. Після такого чекають різних проблем, навіть хвороб або смерті, якщо у кого-то слабке здоров’я.

У гіршому результаті не сумніваються, коли синиця раптово ударяється об скло і потім відлітає. Коли падає замертво, то смерті ніяк не уникнути.

Іноді птах відразу ж вилітає з балкона. Тоді можна чекати наступного:

 1. Якщо в цей момент на лоджії перебувала дівчина, а синичка почирикала, то це звістка про вагітність. У дами у віці можуть з’явитися онуки. Якщо жінка самотня, вона зустріне свою долю.
 2. Прилетіла, напаскудила і полетіла — до грошей і фінансової стабільності.
 3. Коли послід виявляється на господаря дому, це віщує дуже великий прибуток.

Прикмети про двох птахів на лоджії

Коли на балконі з’являється пара синиць, багато хто сприймає це як знак подвійного щастя. Але частіше від кількості залітати птахів нічого не залежить, і трактування будуть такі ж. Навіть якщо синиць багато, і вони сильно шумлять, виганяти їх не можна. Якщо пташка сяде на людину, потрібно загадати бажання. Вилетіла синиця передасть його вищим силам.

У деяких випадках пара пташок асоціюється з любов’ю, весіллям. Народні прикмети віщують самотній дівчині зустріч з судженим, якщо до неї на балкон прилетіла пара синиць.

Перш ніж тлумачити забобони, потрібно зрозуміти, з якої причини пернаті опинилися на лоджії. Якщо це сталося взимку, можливо, вони просто замерзли або зголодніли. Інша причина частих візитів — пташки облюбували балкон і облаштували неподалік гніздо. У цих випадках прикмети втрачають силу.

6b3181a76c3a458b7f272244a78a12aa Синиця залетіла на балкон: до чого це за прикметами

Як напевно залучити радість з допомогою синички

Щоб ніякі погані прогнози не збулися, не можна пускати птицю далі балкона. Вважається, що тоді між негативом і житлом все ж залишиться бар’єр. Принаймні, домашні можуть уникнути найгіршого. Краще погодувати пташку і ширше відкрити вікна на балконі.

Синичке можна повідати своє найпотаємніше бажання, якщо вона сідає на плече:

 1. Потрібно загадати бажання, краще вголос — щоб птах «розчула».
 2. Не можна потім виганяти гостю з балкона, вона відлетить, коли потрібно.
 3. Якщо у відповідь синиця чирикнула, значить, вислухала і запам’ятала сказане.

Вважається, що потім пташка відлітає на небо, передавати бажання вищим силам. Але навіть якщо чоловік не встиг нічого сказати, прикмета все одно обіцяє успіх, якщо пернатий вісник посидів на плечі або руці. У будь-якому випадку синичка повинна пробути на балконі стільки, скільки сама забажає, якщо тільки їй не потрібна допомога. Можна підгодовувати птахів, щоб удача не покидала дім.

c555b7c5168ec91dccb870add79541b8 Синиця залетіла на балкон: до чого це за прикметами

Прикмети про синицах мають подвійне трактування. Це — вісники, які приносять різні новини. Забобонних людей лякає зв’язок синиць з світом мертвих. Краще вірити, що ці яскраві пташки приносять у дім щастя, коли залітають на балкон. Щоб погані прикмети не збулися, пташок годують, а про самих негативних трактуваннях не згадують.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради