Синиця у вікно стукає: прикмета, до чого б’ється в скло, як нейтралізувати негатив

Прикмети, міфи, легенди та повір’я – історично сформована народна мудрість, яка несе в собі глибокий сенс. Якщо синиця у вікно стукає – прикмета добра, так як вона віщує позитивні зміни в житті. Але при певних обставинах птах попереджає господарів будинку про прийдешні неприємності. Щоб правильно витлумачити прикмету, зверніть увагу на обставини зустрічі, поведінка пташки.

До чого синиця б’ється у вікно

Синиця – невелика пташка з дзвінким голосом, яка символізує прийняття життя і оптимізм. У індіанців черокі є чимало прикмет, пов’язаних з цими пернатими. За переказами, саме синиця допомогла одному племені перемогти злу відьму, яка харчувалася людською печінкою. У індіанців птиці родини синицевих символізують пізнання, істину і гармонію.

Зустріч з пернатими – хороша прикмета, предрекающая кардинальні зміни в житті. Але якщо стукає у вікно пташка стривожена або поранена, готуйтеся до поганим вістям.

3d3e6444fa5688948577ef255bf9fcd5 Синиця у вікно стукає: прикмета, до чого бється в скло, як нейтралізувати негативНадання посильної допомоги – один з найдієвіших методів нейтралізації майбутніх неприємних подій. Якщо птах сидить у вас на віконці, дайте їй шматочок хліба, зерно пшениці або вівса.

Гарне значення

На території Європи, Центральної та Північної Азії частіше зустрічаються великі синиці (большаки) – вертлявые пташки з яскраво-жовтим опереньем на черевці. Вони дуже доброзичливі і сміливі, так як безстрашно протистоять пернатим, які перевершують їх за розмірами. Тому їх поява на віконці найчастіше обіцяє хороші зміни.

Прикмети про синицю на підвіконні:

 • пильно дивиться у вікно – грошових подарунків, підвищення на роботі або спадщину;
 • чистить пір’ячко – в найближчому майбутньому проблеми будуть вирішуватися легко і швидко;
 • голосно цвірінькає – чекайте успіхів у навчанні, просування по кар’єрних сходах;
 • стукає дзьобом у віконну раму – скоро зустрінете любов всього життя і узаконите свої відносини.

Якщо синиця б’ється у вікно і довго не відлітає від будинку, скоро до вас прийдуть довгоочікувані гості. Метушливість птиці – ознака наближення гарних подій, пов’язаних з поліпшенням фінансового становища. Якщо синиця б’ється у вікно рано вранці, скоро ваші справи підуть в гору.

Давні слов’яни вірили, що ширяють у небі птахи – посланці богів. Вони приносять добрі вести тільки добрим людям працьовитим, відкритим і чесним. Якщо пташка часто з’являлася на віконці, то це вказувало на благочестя господарів будинку.

Адепти фен-шуй лояльно ставляться до великим синицам. У даоських ченців вони асоціювалися зі свободою, спокоєм і щастям. Якщо птах стукала у вікно, готувалися до приємним известиям.

Прикмети про синицю, бьющуюся у вікно:

 • стукає і голосно цвірінькає – до зміцнення сімейних уз, примирення з родичами;
 • тричі постукала у вікно – чекайте зустрічі з другою половинкою або поповнення в родині.
 • дивиться прямо на вас, – готуйтеся до приємних покупок, придбання житла або зміну роботи.

Синиці – товариські пташки, які люблять збиратися у великі зграї. За один сезон вони встигають виростити 2 виводки пташенят. Тому пернаті є символом сімейного благополуччя. Русичі вірили, що якщо птах б’ється у вікно, в сім’ї скоро з’явиться спадкоємець.

Інтерпретація прикмети багато в чому залежить від різновиду синиці:

 • Східна – пташка з підвиду большака, яка має біле пір’ячко на черевці і сіро-зелене – на спинці. Коли швидка співунка заглядає у вікно, готуються до зустрічі бажаних гостей. Японці вірять, що пернаті попереджають про швидкої прибутку.
 • Сіра – невеликий птах з білою грудкою і сірою спинкою, на черевці якої є поздовжня чорна смуга. Зустріч з нею обіцяє зміцнення фінансового становища. Якщо пернаті б’ються у вікно, чекайте хороших звісток з роботи.
 • Зеленоспинная – велика пташка з різнобарвним опереньем на крилах, довгим хвостом і жовтою грудкою. Китайці та індуси вірять, що вона б’ється у вікно до людей, яких чекають тільки гарні звістки. У в’єтнамців синиця символізує успішність. Тому якщо вона стукає в віконце, це обіцяє вливання в сімейний бюджет.

178c0820d76719cf662aed163d6a3594 Синиця у вікно стукає: прикмета, до чого бється в скло, як нейтралізувати негативВ обрядовій практиці вікно символізує зв’язок зі світлими світами. Тому поява синички на підвіконні розцінюється як передвістя хороших подій.

Коли синиця несе негатив

З точки зору темної магії, вікно символізує портал між світами – мертвим і живим, а синиці належить роль провідника душ в загробний світ. Тому містики і маги бачать в появі пташки на підвіконні передвістя недобрих подій. Тлумачення прикмети залежить від обставин:

 • стукає у відкрите вікно – провісник раптової смерті когось із рідних або близьких родичів;
 • б’ється в закрите вікно – варто чекати неприємних звісток від знайомих або батьків;
 • метушиться на підвіконні – з’явиться проблема, на вирішення якої доведеться витратити багато часу і нервів.

Багато прикмети про синиць пов’язані з погодними явищами. Якщо пернаті завзято стукають у вікно, скоро вдарить мороз.

590c93493ae550e7b4b70155cce9f7a9 Синиця у вікно стукає: прикмета, до чого бється в скло, як нейтралізувати негативПоява відразу декількох птахів на підвіконні – недобрий знак, що передвіщає погіршення погоди мінімум на 2 тижні.

Прикмета про те, що синиця б’ється у вікно, має різні значення, залежно від різновиду пернатого. Зустріч з битим шляхом обіцяє хвороби або чвари в родині, а з зеленоспинной пташкою – матеріальні збитки.

Наукове пояснення стуку у вікно

Особливо забобонні люди схильні вірити в погані прикмети. Але поява большака на віконці має і цілком раціональні обґрунтування:

 • Птах може стукати у вікно, якщо голодна. Інстинкт виживання штовхає пернатих на жебрацтво. Стукати у вікно, вони сподіваються на прихильність господарів.
 • Синиця починає битися в скло, якщо бачить своє відображення. Цікава пташка комунікабельна, тому охоче заводить дружбу з собі подібними. Відображення в склі вона приймає за іншу особину свого виду.

Цвірінькання і стукіт птиці у вікно – заклик до допомоги, адже взимку пернатим майже нічого їсти. Звертаючи на себе увагу людей, вони сподіваються отримати якусь їжу.

Що робити при появі пернатої гості

Стук синички у вікно віщує позитивні або негативні зміни в житті. Якщо прикмета погана, її можна нейтралізувати різними способами:

 • Відкупитеся. Погодуйте пташку, кинувши їй шматочок сала, насіння, пшеницю або хліб.
 • Покладіть гілочки горобини на підвіконня. Гілочки з ягодами не тільки нейтралізують погане послання, але і захищають домочадців від пристріту.
 • Окропіте вікно. Якщо в будинку є свята вода, збризкайте нею віконце з внутрішньої і зовнішньої сторони.
 • Запаліть церковну свічку. Свічку підносять до вікна, здійснюючи рухи зверху вниз і зліва направо.
 • Прив’яжіть червону нитку. На віконну ручку прив’язують червону вовняну нитку. Вона відіграє роль потужного оберегу, що захищає оселю від злих духів.
 • Обмийте вікно. Готують сольовий розчин, після чого обмивають скла з зовнішньої і внутрішньої сторони.

Синичка – символ добра, щастя, сімейного і матеріального благополуччя. Її поява поруч з житлом людини найчастіше передвіщає гарні події. Щоб віддячити посланника за добрі вісті, пригостіть його чим-небудь смачненьким.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради