Що означає чорна троянда, до чого дарують дівчині

З давніх пір квіти використовували, щоб продемонструвати ставлення до людині, виразити свої почуття і емоції. У вікторіанську епоху такий спосіб висловлювати душевні переживання без слів отримав широке застосування.

Особлива роль відводилася троянді. Відтінок пелюсток виконував не тільки естетичну функцію, але і ніс смислове навантаження. Подана в подарунок червона троянда являє собою прояв щирої любові, але з чорною квіткою не все так однозначно.

60589669de8fc8df25d05086757a294f Що означає чорна троянда, до чого дарують дівчині

Що означає чорна троянда

Про королеву квітів з чорними пелюстками складали легенди, міфи і оповіді. Її містичну красу поети і прозаїки увічнили в своїх безсмертних творах. Але абсолютно чорної троянди в натуральному вигляді не існує.

Завдяки зусиллям селекціонерів вдалося створити рослини з темно-червоним і бордовим відтінком пелюсток. Тон виведених сортів настільки насичений, що їх можна прийняти за чорний. Флористи, щоб остаточно відтворити образ квітки, оспіваного поетами, пішли далі і проявили неабияку кмітливість. Троянду опускають у воду, розбавлену чорнилом, і за ніч бутон набуває очікуваний чорний колір.

З приводу значення оригінального рослини думки розходяться. Традиційно чорний колір символізує смерть. Тому бутони з такою забарвленням прийнято використовувати під час жалоби та похоронних процесій, щоб висловити скорботу і печаль.

Для людей, які налаштовані оптимістично, рослина з чорними квітками символізує кінець невдалого етапи в житті та уособлює нове початок, відродження.

Ірландські повстанці під час конфлікту з англійськими військами за допомогою темної троянди демонстрували ворогам, що вони сильні і незламні.

Чому люди бояться дарувати такі квіти

Чорна троянда — символ стійких духом і впевнених у собі людей. В літературі рослина наділяють містичної, неземною силою, зіставляють з чимось новим і незвичайним.

Подарунок у вигляді рідкої і неповторною представниці флори — оригінальна спроба завоювати прихильність дами серця. Ексклюзивний квітка підкреслить індивідуальність дівчата і між рядків натякне на її неповторність. Любителька епатажу, безсумнівно, оцінить незвичайний подарунок, що підкреслює винятковість обставин і виділяє панночку з людського натовпу.

Але будьте обережні з рослинами нестандартного кольору. Найчастіше в них бачать погані знаки: печаль і смуток. Якщо ваша дама — прихильниця традицій і дотримується консервативних поглядів, то подаровані похмурі квіти швидше викличуть переляк або шок, ніж почуття захоплення. Володарка недовірливою натури сприйме букет, як неприємне послання.

Забобонні люди асоціюють чорні троянди зі смертю, тому не дарують букети з цими рідкісними квітами. Подібний подарунок може збентежити і навіть налякати даму.

7a27b7b648f3312e6f368ccb0675c098 Що означає чорна троянда, до чого дарують дівчині

До чого дарують чорні троянди

Сьогодні, як і в далекі часи, люди дарують один одному квіти, щоб передати свої почуття. Подана в подарунок троянда деколи замінює тисячі сказаних слів. Значення букета багато в чому залежить від регіону і культурних традицій:

  • У східних країнах подаровані чорні троянди розцінюються як прояв поваги до прожитих років і життєвого досвіду. Значить, такий букет доцільний на святкуванні дня народження начальника або глави численної родини.
  • В Японії, піднісши чорні квіти, дарує виражає щире захоплення силою волі і стійкість людини.
  • У нашій країні похмурий вишуканий квітка часто асоціюється зі смутком і журбою. Тому, вирушаючи на похорон близької людини, можна взяти букет темного кольору.

Незважаючи на ризик бути незрозумілим, деякі молоді люди дарують коханим несподіваний подарунок. Закохані вважають це кращим способом виразити відданість дівчині, такою ж рідкісною і неповторною, як чорна троянда. Але якщо ви ще недостатньо добре знаєте характер і звички жінки, краще не ризикувати і вибрати букет з більш традиційною забарвленням.

Кому і коли доречно піднести

Розібратися у всіх нюансах допоможуть професійні флористи. Потрібно, щоб подаровані квіти на сто відсотків відповідали ситуації і були доречні:

  • Такий букет буде красивим і логічним фіналом зжили себе стосунків між колишніми закоханими. Чоловік дарує жінці квіти, які виражають смуток від неминучого розставання.
  • Темний бутон на стеблі, вкритому гострими шипами, продемонструє противнику ваші рішучі наміри. У минулі часи букет з похмурими тонами посилали супернику перед битвою, щоб настрашити їх та вивести з себе.
  • Часто квітка використовують, щоб показати, що образа не забута і незабаром буде помста.
  • Подарувавши обраниці букет із темно-червоних троянд, молодий чоловік зізнається у вічній вірності і підкреслює моральне велич і зовнішню красу об’єкта зітхання.
  • Здавна люди підносили чорні квіти друзям або суперникам, до яких виявляли повагу. Такий подарунок символізував захоплення мужністю та силою волі.

11ec69437362771889dbd89c50ae8155 Що означає чорна троянда, до чого дарують дівчині

При такому різноманітті трактувань значення букета з чорних троянд залежить від того, хто дарує. Підносячи ефектний подарунок, не полінуйтеся прокоментувати незвичайний вибір або залиште записку з поясненнями, щоб адресат правильно вас зрозумів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради