Сциндапсус: прикмети і забобони, чи можна тримати вдома

Мешканець вологих тропічних лісів Південно-Східної Азії знайшов своє застосування і як домашнє рослина. Однак серед квітникарів-любителів часто виникають суперечки на тему: чи можна вдома тримати сциндапсус. Крім цього прихильників і супротивників рослини турбують прикмети і забобони, пов’язані з ним.

303dc4a61fcbe36924471fb5a31af4b0 Сциндапсус: прикмети і забобони, чи можна тримати вдома

Чи можна тримати вдома сциндапсус

Потужна ліана, що росте в заростях джунглів, отримала статус домашнього квітки порівняно недавно. Однак цього часу вистачило для того, щоб у рослини з’явилися затяті прихильники.

Лазающий плющ приваблює своїми блискучими шкірястими листям серцеподібної форми. Строката забарвлення зелені сциндапсуса успішно застосовується для вертикального озеленення балконів, зони відпочинку, стін і перегородок.

У природному середовищі рослина досягає довжини 20-25 м, обвиваючи будь-яку опору. Додаткові корінці, розташовані на стовбурі ліани, що дозволяють їй вкорінюватися в будь-якому місці, де для цього є відповідні умови.

В умовах приміщень тропічний плющ розвивається досить швидко, але його довжина досягає близько 8-10 м. До того ж у такій обстановці він ніколи не цвіте. Однак це не робить його менш привабливим. Буйство зелених глянцевих листя з вкрапленнями жовтого, синього, білого і сріблястого кольору роблять свою справу.

Користь і шкода рослини

Каменем спотикання між прихильниками екзотичної ліани і її супротивниками постає питання про її користь і шкоду. Невибаглива швидко розвивається рослина є не тільки засобом для декорування приміщень та зони відпочинку, але і відмінним виробником фітонцидів. Плетущееся рослина ефективно очищає повітря в закритому просторі від таких токсичних сполук:

 • формальдегіди;
 • ксилол;
 • чадний газ;
 • бензол;
 • толуол;
 • аміак;
 • вуглекислий газ.

Виділяються сциндапсусом фітонциди сприяють знезараженню домашнього мікроклімату. Однак на цьому позитивні властивості ліани закінчуються. Рослина, зване золотим плющем, є отруйним.

Його сік здатен роз’їдати шкірні покриви та викликати алергічні реакції, як у людей, так і тварин. Тому агротехніку слід проводити із застосуванням способів захисту. Одночасно необхідно подбати про безпеку домашніх тварин, дітей та інших членів сім’ї.

Прикмети і забобони

Негативний шлейф візьме про тропічному рослині тягнеться з часів стародавньої Греції. Згідно з переказами, дружина Зевса, богиня Гера злюбила плющ, який врятував життя позашлюбному синові її чоловіка. З тих самих пір плетуться ліани стали небажаними рослинами ні у дворі, ні в будинку.

В даний час сциндапус, прикмети про який не втрачають своєї актуальності, також користується поганою славою. Мало того, що рослина потребує обережності завдяки своїй отруйної листі, воно здатне заподіяти неприємності:

 • посварити подружжя;
 • розладнати стосунки між нареченим і нареченою;
 • накликати хворобу чи біду.

Не дарма цю ліану вважають витвором диявола. Ніколи не можна бути впевненим, до яких наслідків приведе її присутність в житловому будинку.

Прикмети залежно від виду квітки

Рослина, завезений в Європу з тропічних джунглів, зазнало безліч змін. Зусиллями селекціонерів квітникарі-аматори отримали можливість вирощувати близько 25 сортів ліани.

Деякі екземпляри викликають захват навіть тих, кого важко запідозрити в любові до кімнатним рослинам. Але, яким би не був гарним сциндапсус, прикмети і забобони переслідують кожну з його різновидів:

 • Сциндапсус аурум або золотистий – один з найкрасивіших представників роду. Невибагливий «золотий лотос» допоможе вилікувати нудьгу, додасть фізичних і творчих сил. Вважається, що цей плющ приносить фінансову незалежність.
 • Сорт н?джой – нове чудо голландської селекції. Мініатюрна за розмірами ліана ідеально підходить для посадки в кашпо. Ефективно очищає повітря від пилу і токсинів. Наповнює будинок позитивною енергетикою.
 • Розписний, або строкатий плющ, який іноді називають пиктус, більше всього підходить для великих приміщень. Високоросла рослина допоможе створити робочу обстановку в офісі і налаштувати колектив на позитивний лад.
 • Неон – на відміну від своїх зелених побратимів заворожує яскравим забарвленням листя. Наповнюючи повітря фітонцидами, вбиває патогенну мікрофлору. Створить відчуття комфорту, як в будинку, так і в оздоровчих закладах.
 • Сіамська – плющ сріблясто-зеленого забарвлення не тільки красивий декор для помешкання. Він діє заспокійливо, створюючи відчуття заспокоєння.

4d7d5345cd598af9210faab64a13f72b Сциндапсус: прикмети і забобони, чи можна тримати вдома Аурум 1d8aaa46659cfc9cca905013cd6a5042 Сциндапсус: прикмети і забобони, чи можна тримати вдома М-джой ca3161f788984b566ee6e310dae4319c Сциндапсус: прикмети і забобони, чи можна тримати вдома Неон 27c54eb4b43921f241e03904c55e59ea Сциндапсус: прикмети і забобони, чи можна тримати вдома Розписний

Кожна різновид сциндапсуса гарна по-своєму. Всі види ліани створюють затишок і сприятливий мікроклімат. Однак позитивні емоції від споглядання тропічного дива перекреслює усталену думку, що рослина перешкоджає сімейного щастя.

Любителі домашніх квітів, як і всі захоплені люди, користуються не тільки науковою інформацією, але і чутками. Народну прикмету, приписывающую рослині силу, изгоняющую з дому чоловіків, списують на непарність листя. До того ж квіти диявольського плюща, негативно впливають на потенцію, в домашніх умовах не з’являються. У всьому іншому екзотична ліана приносить в будинок позитив і здоровий мікроклімат.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради