Птах вдарилася у вікно і полетіла – Народні прикмети

Вважається, що марновірні люди довше живуть, швидше досягають успіху. Ймовірно, народна мудрість допомагає обійти біди, вказує на «доленосні» шанси. Але більшість прийме з’явилися в часи язичництва. Вони дійшли до нас в «урізаному» вигляді, тому що краще запам’ятовуються самі яскраві значення. Наприклад, прикмета: птах вдарилася у вікно і полетіла, трактується як передвістя трагічних подій. А у цієї прикмети є багато різних тлумачень. Варто досконально розібратися в цьому питанні, щоб не впадати в паніку від кожного стуку пернатих про скло. Адже птахи охоче селяться поряд з людьми, удар крилатого гостя у вікно, не рідкість.

9d8f7ee33944a59557c2cbaa0a41c1ff Птах вдарилася у вікно і полетіла  Народні прикмети

Загальне значення прикмети

Найчастіше птахи врізаються в віконце на відкритій місцевості, але і жителі багатоквартирних будинків не застраховані від візитів крилатих гостей. Якщо птах врізалася у вікно, потрібно звернути увагу на обставини події і подальшу поведінку пернатої:

 • Гостя веде себе агресивно, багато разів б’ється – власникові будинку доведеться пережити тривожні події або известия. Перната попереджає про наближення неприємності. Подумайте, в якій сфері у вас можуть бути проблеми, постарайтеся їх запобігти або мінімізувати наслідки.
 • Пташка розбилася на смерть – дуже погана ознака. Але зраджувати підвищене значення приймете не потрібно. Людина – творець свого життя. Позитивні думки допоможуть відвернути нещастя. А якщо судилося статися невідворотної біди, то потрібно бути до неї готовим, щоб мати сили допомогти близьким і жити далі.
 • Пичуга стукнулася і відпочиває на підвіконні – душа померлої людини поки не знайшла спокою. Згадайте щось хороше про покійних близьких і знайомих. Коли ви подумаєте про потрібному людині, перната відійде.

Згідно забобонам пташка стикається зі склом, коли мешканців будинку очікують зміни в особистому житті або на роботі. До речі, автомобільне скло не виняток. Машина вважається другим домом. Все, що з нею відбувається, стосується власника.

Якщо птах вдарилася у вікно, не ушкодилася, і полетіла – це не віщує нічого трагічного. Пернаті часто служать носіями термінових новин як нейтральних, так і дуже хороших. Позитивні значення прикмети:

 • В будинку скоро з’являться гості. Якщо до вікна подлетело кілька птахів, то їх кількість говорить про числі гостей.
 • В сім’ї буде достаток.

Конкретні птиці

Щоб правильно витлумачити прикмету про птаха, яка вдарилася у вікно, потрібно звернути увагу, якої породи була перната. Поведінка пташки також має значення.

Голуб

Незважаючи на те, що голуб – це символ миру і світлих сил, удар об скло цієї великої птиці віщує великі неприємності. Якщо стук налякав домочадців, з’явилося бажання сховатися або прогнати пернатого – це означає, що смерть ходить десь поруч, потрібно бути готовим до непередбачених подій. Потрібно сказати: «Кожному часу – своє годину, а твоя біда не для нас». Якщо хто-небудь з домочадців встигне вимовити цю фразу, нещастя обійдуть будинок стороною.

Якщо голубок б’ється багато разів, поранився, кличе на допомогу – проблеми неминучі. Відганяти птицю можна. Потрібно спробувати допомогти їй, підлікувати, напоїти, нагодувати.

Але якщо голубка врізалася у вікно і полетіла – це гарний знак:

 • Сім’я виходить із затяжної кризи. Починається ” біла смуга в житті.
 • Незабаром можна очікувати прибуток. Причому мова йде не тільки про гроші, колекціонер поповнить збори скарби новим екземпляром, а в молодій сім’ї з’явиться людина.
 • З допомогою птиці з мешканцями будинку намагається поговорити душа померлого родича, розворушити теплі спогади.
 • Гості на порозі. Зустрічайте їх з радістю. Ви весело проведете час.

Голуби, не відрізняються хорошою координацією, частіше інших різновидів пернатих врізаються в вікна, тому не варто лякатися. Позитивне сприйняття крилатого листоноші приверне удачу.

b1786a308165e9756cd0de4156049c06 Птах вдарилася у вікно і полетіла  Народні прикмети

Воробей

Про візит цієї спритною пичуги також існують різні забобони. Горобчик – вісник важливих справ, може стукнути в вікно до трудоголікам, цілком отдающимся роботі. Він пророкує «зліт» на кар’єрних сходах.

Якщо пташка не просто вдарилася, а продовжує «рватися в будинок», це знак плідних зусиль:

 • Мета буде досягнута в найкоротші терміни.
 • Ситуація на робочому місці зміниться в кращу сторону.
 • У людини з’явиться можливість змінити місце роботи, або надійдуть вигідні пропозиції.

Але з іншого боку, воробей відрізняється «замашками злодія», примудряється поцупити їжу у менш розторопних побратимів. Тому багаторазовий стукіт цієї пташки про скло віщує втрату достатку сім’ї:

 • крадіжку цінних речей;
 • невдале вкладення грошей;
 • обман з боку продавця;
 • непотрібні витрати;
 • втрату великої суми на вулиці.

Отримавши такий сигнал, власник житла повинен посилити пильність при укладанні угод. Впускати в будинок пичугу не можна, варто погодувати крилатого вісника за дверима. Коли горобець летить, треба підмести поріг. Це рекомендується зробити в будь-якому випадку, незалежно від того, яке отримано звістку, негативне чи позитивне.

Якщо чекають важливі грошові справи, відразу після стуку за порадою знахарів потрібно вимовити: «Біду отстучи, а щастя принеси».

Ластівка

Посланниця світлих сил активно вовтузиться біля вікна, якщо у неї багато новин:

 • Очікується прихід хороших друзів, які розвіють нудьгу, порадують господарів помешкання, зроблять корисну інформацію.
 • Наближається свято в будинку.
 • Малюк не буде хворіти, якщо ластівка стукає у вікно дитячої кімнати.
 • Швидка вагітність, поповнення сімейства, якщо про віконце стукнувся стриж.

548570d9606203c87c4729e7070334d9 Птах вдарилася у вікно і полетіла  Народні прикмети

Синиця

Хороша прикмета, якщо птах вдарилася у вікно і залишилася неушкоджена. Синичкины пір’я на підвіконні обіцяють численні порожні турботи. Як би агресивно поводилася вціліла мила пташка перед віконцем, прикмети завжди хороші:

 • Запанує спокій, розмірене життя в будинку.
 • Очікується загальне матеріальне благополуччя у всьому сімействі.
 • Вийде зробити ремонт або завершити будівництво будинку (якщо перната поблизу облаштувала гніздо).
 • Вдасться накопичити кошти для початку нової справи (якщо стукнулася і намагається проникнути в будинок).
 • Передвістя вдалої покупки, грошового прибутку.
 • Гарантується примноження капіталів (якщо в приміщення увірвалися відразу кілька синиць).

Забобонні люди з давніх пір намагаються підгодувати синиць. Чим більше таких пташок поруч з будинком, тим більше щасливих хвилин чекає його мешканців.

Б’ється у вікно синичка може передвіщати переміну погоди. Так веде себе желтогрудая пташка перед настанням сильних морозів.

Лісові птахи

Дикі пернаті рідко покидають свої гнізда. Якщо таке сталося, поруч із вашим житлом виявилися візитери з лісових просторів – це не віщує нічого доброго. Зозуля, пугач, сова – носії повідомлень про наближення хвороби інфекційного характеру, про масштабної епідемії.

Якщо птах розбилася на смерть – загроза нависла над усіма членами сім’ї:

 • Якщо зозуля довго промучилась перед тим, як померти, доведеться страждати і дорослим, і дітям.
 • Якщо у вікна загинув корольок – незабаром доведеться ховати близької людини. Ця пташка вкрай рідко виявляється біля людського житла, тому існує дуже маленька ймовірність, отримати таку ознаку.

Що вас чекає в найближче майбутнє

Навіть якщо ви ставитеся до абсолютним матеріалістів, не надаєте значення прикметам, не ігноруйте підказку долі у вигляді стуку птиці у вікно.

 • Пташка б’ється об скло і не бажає відлітати – попередження про небезпеку. У найближчому майбутньому проявіть підвищену увагу під час пересувань, особливо, вирушаючи в далеку дорогу.
 • Якщо у вашому будинку є дівчина на виданні – стук пернатого означає швидкий прихід сватів. Тут одним частуванням не обійтися, потрібно подумати і про весільні подарунки.
 • Птах вдарилася у вікно один раз і полетіла, цю ознаку можна витлумачити, як ознака радісних подій. Готуйтеся зустрічати гостей. Може бути, треба сходити в магазин, приготувати щось смачне, придумати тему для розмови, організувати розвага.
 • Стукають ворони – попередження про небезпеку (хвороби, фінансові втрати, труднощі в особистому житті, зіпсованому настрої). Деколи це натяк на те, що у вашому оточенні на роботі є вороги, які прикидаються друзями. Потрібно уважно придивитися до свого оточення.

Що означає сон: птах вдарилася у вікно?

Пернаті в сновидіннях – символ душі покійних родичів. Сон про ударившейся у вікно птиці має кілька значень:

 • Передвістя важкої хвороби або смерті близької людини, родича. Значення сновидіння посилюється, якщо після зіткнення з вікном птиця помирає.
 • Знамення про одержання звісток від хорошої людини, з яким давно не зустрічався сновидець.
 • Хороший знак для жінки, яка мріє про вагітність чи заміжжя. Її бажання незабаром здійсняться.

Як запобігти нещастя

Якщо вам довелося побачити, як птах вдарилася об вікно, огляньте місце події. Живий, але пораненої птиці надайте посильну ветеринарну допомогу, нагодуйте і відпустіть. Якщо перната померла, її потрібно поховати подалі від будинку.

Добре помийте вікно, в яке стукнулася птах, а якщо на склі з’явилася тріщинка, терміново замінити його. У воду для миття додайте святої водиці.

У найближчому майбутньому погодуйте пташок далеко від дому. Причому потрібно вибрати таку породу пернатих, якою була ударившаяся про віконне скло птах.

Вирушайте до церкви та помоліться за здоров’я близьких, поставте свічки. Непогано буде погодувати пташок поруч з храмом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради