Прикмети про мертву птицю: на балконі, в будинку або біля нього на вулиці

Побачивши загиблу живу істоту, кошеня чи пташеня, людина відчуває жалість і розгубленість. Однак спостережливі предки бачили в неприємну знахідку значні зміни в житті. Особливо лякала мертва птиця в будинку, так як прикмета обіцяє нещастя. Але не кожен трупик пернатого несе негативний ознака, все залежить від виду пташки і місця її загибелі.

86a14dff15acaaf5936fa82e3978a48b Прикмети про мертву птицю: на балконі, в будинку або біля нього на вулиці

Що може означати мертва птиця

Мертва птиця, згідно народної мудрості, погана прикмета, не передвіщає нічого позитивного. З пернатими пов’язано безліч забобонів, але остаточний висновок можна зробити, з’ясувавши де була виявлена пташка, хто винен у її загибелі, до якого виду вона належить.

На дорозі

Птахи необов’язково вмирають за чиєюсь вини, вони теж старіють і хворіють. Але найчастіше налітають на рухомий транспорт, потрапляють в лапи кішкам або влітають у вікна, не помічаючи перешкоди. Якщо побачити мертву птицю на вулиці, на проїжджій частині або в пішохідній зоні, то можна не замислюватися про те, що це означає.

При бажанні і по можливості варто просто віднести пташку в кущі, поховати під деревцем або заховати від очей чутливих дітей. Ніяких прикмет з виявленням загиблої птиці на дорозі немає, небезпека підстерігає тільки того, хто став причиною її смерті.

У дворі або на городі

Мертва птиця у дворі приватного будинку або на власному городі попереджає про сварку з друзями, сусідами чи колегами, тобто з будь-якими сторонніми людьми, що не належать до родичів. Після виявлення померлого пернатого у дворі слід стежити за своїми словами, намагатися ні з ким не вступати в конфлікти, уникати важких розмов. Неважливо, звідки з’явився неприємний сюрприз, приніс його кіт чи пташка загинула самостійно – вона вже там лежить, що вже є ознакою.

Якщо не стриматися і вступити в суперечку з людьми після зустрічі з мертвою птицею, неприємності підуть одна за одною.

Біля вікна

Врізався у вікно птах завжди викликає подив і страх, особливо якщо вона після цього помирає. Однак прикмета розшифровується по-різному:

 • мешканців будинку чекають невдачі і біди;
 • належить весела вечірка в оточенні родичів або друзів, з якими давно не бачилися, причому від величини пернатого залежить, наскільки радісною буде зустріч.

Знайти мертву птицю біля вікна, як і на ґанку, означає недоброзичливців, які прагнуть погіршити життя або навіть намагаються навести порчу. Можливо, доведеться підготуватися до неприємного події.

Якщо виявлений саме загиблий голуб поруч з вікном, за яким живе самотня дівчина – не їй вийти заміж в найближчий рік, а якщо і вийти, то шлюб стане нещасливим. Знахідку потрібно загорнути в ганчірку або покласти в коробку і закопати подалі від будинку.

e0f4818cd8f365a8d66db98ba388767a Прикмети про мертву птицю: на балконі, в будинку або біля нього на вулиці

Всередині приміщення або на балконі

Мертва птиця на балконі або всередині приміщень має наступні значення:

 1. Бідна пташка, знайдена в під’їзді на сходовому майданчику, принесе неприємності всім мешканцям. Вірогідні сварки між сусідами, проблеми з комунальними послугами, ЖКГ, аварійністю.
 2. Виявлення пернатої в квартирі попереджає про біди конкретних мешканців. Це необов’язково крадіжка — можливо звільнення з роботи, неприємні новини про загибель найближчих родичів.
 3. Померла птиця на балконі принесе більш серйозні проблеми господарям — важка хвороба, фінансові труднощі.

Точне тлумачення прикмети підкаже вид пернатої.

На порозі

Мертва птиця на порозі будинку, так само як у вікна, знаменує недоброзичливців і спробу навести порчу. Пташку не можна торкатися голими руками, її краще загорнути в ганчірку і, віднісши подалі від будинку, закопати. Якщо птицю на порозі будинку точно вбив кіт, в цьому немає нічого магічного — означає тільки заздрість з боку сторонніх людей.

Птах помер в будинку

Смерть птиці в будинку обіцяє біди тільки тому, хто став причиною її загибелі. У цьому випадку пташка принесе відразу декілька негативних подій, які торкнуться всіх сфер життя, навіть якщо це сталося випадково.

Якщо перната вже знайдена мертвою, це не означає нічого поганого.

Потонув птах

Потонулих птахів в межах приватного будинку або дачної ділянки (у міні-фонтані, озері, бочці з водою) як і поза його — не потрібно сприймати надто гостро, це не обіцяє ніяких невдач, якщо ніхто в загибелі пташок не винен. Пернаті часто тонуть, сідаючи на край водойми з бажанням напитися. Якщо ж людина стала свідком потопаючої птиці, але навіть не спробував допомогти — доведеться незабаром чекати неприємностей.

aa63dab0861aa47a2100878ae2f88ad9 Прикмети про мертву птицю: на балконі, в будинку або біля нього на вулиці

Страшна знахідка перед подорожжю

Для мандрівників немає гірше прикмети, ніж побачити дохлу птицю перед відправленням в шлях. Особливо поганим знаком було виявлення мертвої чайки моряками перед відплиттям. Прикмета говорить про погіршення погоди, аварії корабля або іншого засобу пересування, загибель мандрівників. Можна і не вірити в прикмети, але краще відкласти поїздку на деякий час і не випробовувати долю.

Залежність від виду пернатої жертви

Багато чого залежить від виду загиблої птиці, кожна пташка попереджає про різні події:

 1. Голуб знаменує зміни в гіршу сторону в особистому житті, втручання третіх осіб в життя подружньої пари чи проблеми у стосунках.
 2. Грач або ворона говорять про складнощі в кар’єрі, пов’язані зі зміною начальства, перешкоди, що не дозволяють підніматися по кар’єрних сходах.
 3. Галка вказує на злісного заздрісника і брехуна серед хороших знайомих або колег, замыслившего щось недобре.
 4. Воробей знаменує неприємні моменти у фінансовій сфері, але так як пташка невелика, то і проблеми будуть дрібними – пропажа невеликої суми грошей, втрата додаткового заробітку, неотримання преміальних.
 5. Загибла сорока вказує на плітки і засудження з боку близьких або просто знайомих. Доведеться добре постаратися, щоб відновити повагу до себе і обілити своє ім’я в їх очах.
 6. Ластівки обіцяють тугу по милому серцю людині, про яку доведеться трохи попереживати. А ось мертва ластівка, виявлена навесні, говорить про удачу і неймовірне везіння, які будуть супроводжувати до наступної весни.
 7. Живу сову зустрінеш нечасто, а якщо вже мертва зустрілася – попередження про небезпеку, щоб менше було сказано необдуманих слів і більше зроблено зважених ретельно вчинків. Інакше можна серйозно поплатитися за свою неуважність і квапливість.
 8. Трясогузку, виявлену поблизу будинку або всередині, краще не бачити ніколи – вона повідомляє про прийдешні проблеми в житті родини, причому досить серйозні. Вони можуть торкнутися здоров’я, фінансів, любовних моментів або все відразу.
 9. Сокіл або орел позначають біду, як і загибель будь хижої птиці. Лихо чекає масштабне: ураган, пожежа, цунамі, виверження вулкану і подібні нещастя.
 10. Мертва чайка знаменує крах транспортного засобу і загибель всіх пасажирів.
 11. Померлий лебідь попереджає про втрату фортуни. Якщо вбити самому величну птицю — назавжди везіння втратиться і на зміну йому прийдуть хвороби, втрата всього значущого і всіх улюблених людей.
 12. Сойку мертву побачити дуже навіть не до добра – щастя піде надовго і невідомо, коли повернеться. Буде переслідувати низка втрат і невдач.
 13. Іволга своїми піснями притягує радість і багатство, а ті, хто знаходять її бездиханне тільце, повинні готуватися до злиднів і труднощів на життєвому шляху.
 14. Виявлення мертвої вільшанки попереджає про травми або хвороби, а того, хто її вб’є – загрожує неминуча загибель.

Якщо птицю виявив дитина, потрібно бути уважніше подвійно, так як невеликі пташки можуть вказувати на неприємність, яка трапиться з кимось із молодших в родині.

03d7a9218a98f3ffa836373dc10c922b Прикмети про мертву птицю: на балконі, в будинку або біля нього на вулиці

До чого з неба падає мертва птиця

Рідко, але трапляється спостерігати, як мертва птиця падає прямо перед людиною. У зимовий час це логічно: не всі пернаті витримують тривалі морози чи голод. У теплу пору року побачити мертву птицю, що впало під ноги, обіцяє матеріальні труднощі, проблеми в роботі, сварки з колегами або знайомими.

Слід почекати з оформленням кредитів, уникати спонтанних витрат грошей, продумувати кожне рішення, не брати участі в конфліктах.

Якщо перед падінням птах видала крик – проблеми торкнуться особисте життя чи відносин з друзями. Або серед знайомих з’явився заздрісник.

Самому вбити птаха

Автомобілісти іноді стикаються з тим, що птиці на дорозі буквально руйнують лобове скло. Це попереджає про швидку катастрофу, пов’язаної з даним автомобілем. У цьому випадку намагаються якнайшвидше продати машину або освятити авто в храмі. Ніхто не хоче перевіряти дієвість прикмети і брати участь в аварії, або конфліктувати з ГИБДД.

Убивши птицю з необережності, слід щиро попросити у пернатої прощення і гідно поховати, прийнявши всі заходи щодо нейтралізації негативних наслідків.

Як нейтралізувати негативні забобони

Після визначення ймовірних наслідків в результаті зустрічі з мертвою птицею можна спробувати нейтралізувати негатив, на який пташка вказала. Для цього доведеться виконати ряд дій:

 • постаратися уникати конфліктів, налагодити спілкування з тими, з ким на даний момент у сварці;
 • відкласти на час далекі подорожі;
 • бути уважнішими до другої половинки, не влаштовувати скандали, проявляти більше турботи, доброти і любовних почуттів;
 • не малювати в думках нещастя і біди, які пророкує прикмета, постаратися звести все на жарт, абстрагуватися від ознаки і тим самим подумки захиститися від негативного впливу;
 • прийняти душ, зі словами: «Вода-вода, звідки ти прийшла, туди і щезни, забравши з собою всі мої нещастя!».

Мертва птиця попереджає про неприємності, але причиною більшості негараздів є самі люди, їх дії або бездіяльності, слова і наміри.

Перш ніж лякатися поганий прикмети, потрібно перевірити, чи дійсно пташка загинула, може, їй ще можна допомогти. Рятуючи пернату, можна відвести погані наслідки. Якщо оживляти вже пізно – треба по можливості поховати пташку, але не поруч зі своїм будинком.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради