Як швидко розморозити холодильник і як часто потрібна розморожування морозилки

Полій в морозильній камері – проблема, яка притаманна агрегатів з крапельною системою розморожування. Перед тим як швидко розморозити холодильник, потрібно визначити його тип. Обмерзання схильна техніка з природною циркуляцією повітря. Якщо в морозилку кладуть теплі продукти харчування, на їх поверхні утворюється конденсат. Волога осідає на випарнику. Коли він не встигає розморозитися, вкривається льодом морозильна камера і задня стінка агрегату.

Для чого і як часто потрібно розморожування холодильника

Не всі розуміють, навіщо розморожувати холодильник, тому експлуатують його по повній програмі. Через порушення температурного режиму одні продукти починають швидше псуватися, а інші – замерзають.

kak bystro razmorozit kholodilnik i kak chasto nuzhna razmorozka morozilki38 Як швидко розморозити холодильник і як часто потрібна розморожування морозилкиЩоб підтримувати потрібну температуру в морозильній камері, компресор працює на знос. У разі його поломки агрегат перестає функціонувати.

Якщо ви не хочете, щоб ваша техніка достроково вийшла на пенсію, її треба розморожувати. Регулярність процедури залежить від:

 • потужності компресора;
 • типу системи, що забезпечує циркуляцію повітря;
 • періодичності включення компресора (температури в приміщенні).

kak bystro razmorozit kholodilnik i kak chasto nuzhna razmorozka morozilki39 Як швидко розморозити холодильник і як часто потрібна розморожування морозилкиЯкщо на стінках морозилки утворився товстий шар льоду, це означає, що її пора розморозити.

Старі агрегати, випущені до 2000 року, вимагають регулярного догляду. Полій видаляють 1 раз на місяць в холодну пору року і 2 рази – у теплу. У них відсутня система штучної циркуляції повітря, тому на випарнику утворюється конденсат, який швидко замерзає. У разі обмерзання покривається інеєм морозилка, задня стінка холодильника.

Особливості розморожування холодильників з різними системами

Перед тим як розморозити холодильник, визначте його тип. Одні потребують догляді 1 раз в місяць, а інші – 1 раз на рік:

 • Пристрої з природною циркуляцією повітря. Старі холодильники розморожують часто. З-за полою до термодатчику не надходить холодне повітря, тому прилад «змушує» працювати компресор з подвоєною силою. Щоб його розморозити, агрегат повністю відключають від мережі.
 • Техніка з системою No Frost. Такі пристрої оснащені вентиляторами, що забезпечують примусову циркуляцію повітря. Тому на випарнику і стінках морозилки не утворюється полій. Пристрої з No Frost потребують розморожуванні не частіше 1 рази в рік.
 • Агрегат з крапельною системою. Щоб розморозити морозилку, досить просто вимкнути компресор. Тоді обледеніли випарник відтане, а вода стече в отвір, розташований на рівні контейнерів для овочів і фруктів. Воно з’єднується з ємністю над компресором, звідки швидко випаровується.
 • Двокамерна техніка. Якщо камери працюють незалежно один від одного, можна розморозити спочатку одну, а потім іншу. У такому випадку легко вирішується питання з тимчасовим зберіганням продуктів в жарку пору року.

Якщо ви хочете не тільки розморозити морозилку, але і помити весь холодильник, тоді розморожуйте його повністю. Для цього температуру виставляють на 0°C, щоб компресор перестав працювати. І тільки після цього виймають штекер з мережі.

Скільки потрібно розморожувати по часу

Точно визначити тривалість процедури непросто. Швидкість розморожування залежить від різних нюансів:

 • локалізації криги;
 • товщини льоду;
 • температури в приміщенні;
 • опції для прискорення танення льоду.

Стара техніка з природною системою циркуляції повітря розморожується від 3 до 10 годин. Якщо морозилка чиститься не рідше 1 разу в місяць, на всі сягає від 2 до 3 годин. Щоб розморозити техніку з системою No Frost, достатньо 10-15 хвилин.

Тривалість процедури збільшується в 1.5-3 рази при догляді за пристроями з крапельною системою розморожування.

Як правильно розморозити холодильник

Розморожування холодильника здійснюється в кілька етапів. Від їх послідовності та якості виконання залежить коректність роботи побутової техніки. Незалежно від типу, пристрій спочатку відключають від мережі, після чого звільняють камери від продуктів, миють полиці і стінки. На завершальному етапі холодильник просушують, щоб запобігти швидке утворення полою.

Відключаємо від мережі

Не всі знають, як правильно розморожувати морозилку. Неправильне виконання процедури стає причиною поломки компресора. Щоб попередити несправності, слід:

 • встановити регулятор температури в положення 0°C;
 • тримаючись за вилку, відключити провід від мережі.

kak bystro razmorozit kholodilnik i kak chasto nuzhna razmorozka morozilki40 Як швидко розморозити холодильник і як часто потрібна розморожування морозилкиПринцип розморожування двухкомпрессорного холодильника не відрізняється від такого при однокомпрессом агрегаті. Різниця полягає в тому, що відключати їх можна одночасно або окремо.

Опустошаем камери

Якщо ви плануєте розморозити холодильник, намагайтеся не купувати продукти, що швидко псуються. Щоб запобігти потраплянню талої води, їх витягують з холодильника.

Де і як зберігати продукти, поки лід в морозилці відтає:

 • Сортування продуктів. Сире м’ясо кладуть в одну каструлю, а кисломолочку – в іншу. Зелень і овочі теж складають в окрему тару.
 • Зберігання в холодну пору року. Щоб продукти не псувалися, їх виносять на балкон або ставлять на підвіконня з боку вулиці.
 • Зберігання в теплу пору року. Каструлю з продуктами опускають у таз з холодною водою. При наявності спеціального термоса або термопакетов швидкопсувні продукти краще укласти в них.

kak bystro razmorozit kholodilnik i kak chasto nuzhna razmorozka morozilki41 Як швидко розморозити холодильник і як часто потрібна розморожування морозилкиОскільки двокамерний холодильник можна розморозити по частинах, продукти з одного відсіку просто перекладають в інший. При відсутності такої можливості рекомендується заздалегідь запастися льодом і обкласти їм каструлі або судки з швидкопсувними продуктами.

Збираємо воду

Поки обмерзлі ділянки техніки відтають, потрібно витягнути з неї:

 • висувні ящики;
 • лотки для яєць;
 • решітки;
 • контейнери для овочів та фруктів;
 • полички.

Щоб тала вода не стікала на підлогу, на саму нижню полицю ставлять піддон. Така міра необхідна в тому випадку, якщо ви вирішили розморозити старий холодильник.

kak bystro razmorozit kholodilnik i kak chasto nuzhna razmorozka morozilki42 Як швидко розморозити холодильник і як часто потрібна розморожування морозилкиСучасні агрегати оснащені крапельною системою і відстійником, який розташовується ззаду.

З-за різниці температури в приміщенні і холодильнику на стінках утворюється конденсат, який стікає вниз. Щоб зібрати воду, потрібно раз на 20-30 хвилин протирати дверцята і внутрішні стінки бавовняною тканиною або серветкою з мікрофібри.

Моїй полиці, стінки і дверцята

Якщо ви вирішили розморозити холодильник, не забудьте відмити від забруднень полиці, контейнери, решітки і внутрішні стінки. Для цих цілей рекомендується використовувати професійну хімію:

 • EdelWeiss – спрей з нейтральним рівнем pH, яким можна мити ємності для харчових продуктів. Має дезодоруючу, антисептичну дію, запобігає утворенню грибка.
 • TopHouse – засіб для видалення жирних плям та бруду з пластикових поверхонь. Підходить для миття ущільнювальних гумок, морозилки, дверець і стінок.
 • Refrigerator cleaner – універсальний засіб, яким можна мити як внутрішні, так і зовнішні частини побутової техніки. Після збирання залишається приємний ненав’язливий аромат, який не поглинається продуктами.
 • Спрей-піна від Luxus – аерозольний засіб, що видаляє забруднення з металевих і скляних поверхонь. Бореться із запахом риби і м’яса, жирними плямами.

Якщо магазинних засобів немає під рукою, скористайтеся народними рецептами:

 • Мильна емульсія. Невеликий брусок господарського мила подрібнюють на тертці. Розчиняють у ? л гарячої води. Змочують у розчині губку і протирають внутрішні частини побутової техніки. Залишки засобу видаляють вологою тканинною серветкою.
 • Зубна паста. Плями обробляють відбілюючої зубної пастою. Через 20-30 хвилин видаляють її чистою ганчіркою.
 • Нашатирний спирт. Щоб ліквідувати цвіль і жовті сліди, нанесіть трохи розчину на тканинну серветку. Обробіть брудні поверхні, а через 20 хвилин видалити залишки спирту чистою вологою ганчіркою.

kak bystro razmorozit kholodilnik i kak chasto nuzhna razmorozka morozilki43 Як швидко розморозити холодильник і як часто потрібна розморожування морозилкиПерш ніж розморозити морозилку, підготуйте засіб для миття полиць і контейнерів. Для очищення пластикових поверхонь не використовуйте абразивні порошки, так як вони залишають подряпини.

Повністю просушуємо

Перед включенням пристрою знімні полиці, дверцята, морозилку і внутрішні стінки просушують. Для цього слід:

 • відкрити дверцята навстіж;
 • видалити залишки вологи сухою серветкою;
 • залишити холодильник на півгодини для повного просихання.

kak bystro razmorozit kholodilnik i kak chasto nuzhna razmorozka morozilki44 Як швидко розморозити холодильник і як часто потрібна розморожування морозилкиЯкщо на стінках техніки залишиться волога, випарник швидко покриється кригою, тому незабаром вам знову доведеться розморозити холодильник.

Включаємо правильно

Після включення техніка повинна пропрацювати в холостому режимі без продуктів хвилин 30-40. В іншому випадку навантаження на компресор подвоїться, так як він буде охолоджувати і повітря, і продукти харчування.

Як швидше розморозити холодильник, щоб не нашкодити

Щоб розморозити старий холодильник, іноді потрібно не менше 5-8 годин. Таке довге перебування в теплому приміщенні можуть пережити далеко не всі продукти. Тому у багатьох хазяєчок виникає резонне питання, як швидко розморозити морозильну камеру. Існує декілька дієвих способів:

 • Грілка. Гумову грілку заповнюють гарячою водою і кладуть в морозилку. Щоб швидше розморозити агрегат, воду в ній змінюють кожні 10-15 хвилин.
 • Каструля з гарячою водою. Якщо потрібно дуже швидко розморозити камеру, скористайтесь ємністю з окропом. Гарячий пар прискорює танення льоду в старих холодильниках, але іноді процес супроводжується відколюванням великих шматків і гуркотом, так що не лякайтеся.

Швидко розморозити морозилку можна і іншими способами – будівельним феном, переносним обігрівачем. Але вони пов’язані з ризиками для техніки, тому не рекомендуються до застосування.

Можливі помилки при розморожуванні

Багато не знають, як розморозити старий холодильник, тому виконують процедуру неправильно. А після включення чистого і відмитого агрегату розуміють, що компресор наказав довго жити. Якщо ви не хочете скорочувати період служби побутової техніки, то врахуйте декілька порад:

 • Не откалывайте лід гострими предметами. У надії швидко розморозити морозилку багато пошкоджують трубку з фреоном. Після експрес-чищення техніку можна тільки викинути на смітник.
 • Не намагайтеся розморозити камеру екстремальними способами – феном, обігрівачем. З-за інтенсивного прогрівання гарячим повітрям пластик може деформуватися, а ущільнювальна гумка – розм’якнути.

kak bystro razmorozit kholodilnik i kak chasto nuzhna razmorozka morozilki45 Як швидко розморозити холодильник і як часто потрібна розморожування морозилкиНе наливайте оцет. Оцтова есенція роз’їдає не тільки лід, але і гумові покриття.

Якщо ви бажаєте безпечно розморозити морозилку, не виконуйте процедуру в жарку погоду. Після включення компресор буде працювати на межі можливостей, щоб нормалізувати температурний режим усередині камер.

Що буде, якщо не розморожувати агрегат

Якщо не захочете розморозити холодильник, будьте готові до того, що рано чи пізно він оголосить вам страйк. З-за полою морозильна камера закривається частково, тому двері нещільно прилягає до магнітної гумці. В результаті створюється компресором холод вивітрюється, тому він працює не перестаючи. Потім холодильник махає вам своєю потеплевшей дверцятами і говорить, що більше так тривати не може.

Щоб техніка служила вам вірою і правдою, забезпечте їй необхідний догляд. Якщо морозилка обмерзла і не закривається, це означає, що її потрібно розморозити. При дотриманні рекомендацій холодильник вас не підведе і прослужить свої законні 10-15 років.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради