Прикмети на похоронах – що не можна робити і як потрібно себе правильно вести: звичаї і забобони православних

Похорон — це неприємна подія, яка трапляється в житті кожного. Однак, крім смутку і скорботи це життєве випробування несе в собі прихований зміст. Таємні знаки долі можна побачити як під час траурної церемонії, так і до неї. Розібратися в цьому і відкрити перед собою завісу майбутнього можна за допомогою прикмет, пов’язаних з похоронами.

1c7b149f37362ce2c7b95c1f0897a22f Прикмети на похоронах – що не можна робити і як потрібно себе правильно вести: звичаї і забобони православних

Прикмети і забобони

Як свідчать прикмети, події на похоронах і поминках можуть вказувати на позитивні або негативні події найближчого майбутнього.

 • Харчуватися за християнським звичаєм лише пісною їжею на поминках – до швидкого розчарування у відданості друзів. Потрапивши в незручну ситуацію, людина не зможе вчасно знайти допомогу. Незважаючи на численні звернення до приятелів, ніхто не відгукнеться. Доведеться розбиратися з труднощами самостійно, що в подальшому стане причиною віддалення від товаришів.
 • Є м’ясо на похоронах – передвістя зустрічі з недобропорядочным партнером. Через спільних знайомих, ви познайомитеся з представником протилежної статі. Між ними виникне взаємна симпатія, яка підштовхне їх до початку відносин. Незважаючи на серйозний настрій обох партнерів, спільне життя незабаром закінчиться. Коханий виявиться невірним, з чим не зможе змиритися друга половинка.
 • За народними прикметами, сп’яніти або прийти в нетверезому стані на поховання – значить, незабаром зробити непристойний вчинок. Людина не зможе контролювати себе під час важливого заходу, з-за чого зробить непрощенну помилку. Це подія залишить слід на репутації людини, причому виправдати себе пізніше вже не вийде. Інцидент змусить людину соромитися себе протягом тривалого часу.
 • Зовсім не пити алкоголь під час поминок – знак, що вказує на швидке вирішення серйозних проблем. Людина і не помітить, як зрозуміє, що необхідно зробити для позбавлення від життєвих труднощів. Пошук відповідей, що відняв у минулому багато часу, виявиться марним, так як рішення виявляться на поверхні.
 • Покладати червоні або білі квіти до могили на кладовищі – прикмети обіцяють, що ви станете одним з найбільш важливих осіб в компанії. Кар’єрне зростання буде настільки швидким, що за рік людина підніметься до найвищих посад. Його вчинки будуть чіткими, наче хтось керує його діями зверху.
 • Якщо людина співав під час похорону, то його чекає серйозне випробування. Його чекає проблема, для вирішення якої потрібно весь отриманий раніше досвід. Для того щоб позбутися від труднощів, доведеться витратити чимало зусиль, відмовившись від інших можливостей. Однак результат окупить всі отримані знання змінять світогляд людини і вплинуть на його сприйняття оточуючих.
 • Як свідчать прикмети, спілкуватися зі старими товаришами на жалобній церемонії – не бачити їх тривалий час. Відстань і обставини роз’єднає їх, спілкування припиниться. Однак після перерви вони з ще більшим задоволенням будуть проводити час разом.
 • Зустрітися з новими людьми – передвістя перспективних варіантів розвитку. Людина зрозуміє, в якій області він може реалізувати себе. Вибравши один з наданих шляхів, він зможе з іншого ракурсу поглянути на свій рід діяльності.
 • Розмовляти на похоронах з ворогом – до швидкого позбавлення від стереотипних думок. Людина зможе зробити іншим свою думку з приводу багатьох представників суспільства завдяки спілкуванню з одним з представників. Надалі це зміна позитивно вплине на кар’єру, так як працівник зможе без проблем контактувати з будь-якими колегами.
 • 560d2e7599a380610ff51c3923b1c585 Прикмети на похоронах – що не можна робити і як потрібно себе правильно вести: звичаї і забобони православних

  Як вести себе на кладовищі?

  Спираючись на народну мудрість, можна зрозуміти, як потрібно правильно поводитися на поминках і похоронах. Створені прикмети дійшли до наших днів.

  • За традицією, одне з місць залишають для покійного. Воно може бути прикрашене, або на нього ставлять фотографію померлого. Проте інколи зовсім не зауважують, щоб не посилювати горе рідних. Тому перед тим, як сісти за стіл, необхідно дізнатися, де знаходиться таке крісло. Випадково сісти на місце небіжчика – поганий знак, що вказує на ранню смерть. Людина не зможе стерти з себе мітку загробного світу.
  • У день похорону варто вимкнути телефон і не заходити в соціальні мережі. Спілкування з оточуючими може нашкодити як самій людині, так і іншим. Протягом доби людина притягує до себе негативну енергію, яка акумулюється із-за горя. Спілкуючись віч-на-віч або у віртуальному просторі, індивід передає частину зла іншому, що згубно позначиться на майбутньому приятеля. А також при спілкуванні з стороннім можна несвідомо зібрати ще більше негативної енергії, що вплине на самопочуття.
  • Незважаючи на загальну смуток, не варто змінювати напружену атмосферу в момент, коли ховають людини. Жартувати, розважати оточуючих і смішити їх, чого не можна робити на похоронах. Невідповідність емоцій людини з навколишнім оточенням призведе до формування неправильної думки. Саме ця неприємність стане вирішальним, коли справа зайде про взаємини з родиною покійного або з його приятелями. Зіпсовану в їх очах репутацію буде складно відновити.
  • За прикметами, в день похорону говорити тости з побажаннями любові, фінансового благополуччя і інших благ заборонено. Вони перетворяться на негативні побажання, що відносяться до даної області. При тостах, які спрямовані на вшанування пам’яті померлого або є побажаннями йому, не прийнято цокатися чарками. Перший тост повинен сказати господар будинку. Потім підготовлені слова говорять ті, кого попросили. Не можна відмовлятися від наданого права, інакше це названа як особисту образу покійного.
  • Хліб, пироги, булки та інші вироби з тіста розламують руками. Після похоронного застілля всі залишилися на столі крихти відносять на могилу. Вважається, що зібрані залишки їжі, що вказують на реальне присутність покійного за столом.

  2b8aaf1850288a919e9888007db452be Прикмети на похоронах – що не можна робити і як потрібно себе правильно вести: звичаї і забобони православних

  Що не можна робити після похорону?

  У певні дні необхідно вшанувати пам’ять покійного. Прикмети і забобони також можуть підказати, що не можна робити після похоронної церемонії і як вести себе в ці священні дати.

 • Якщо близька людина, як свідчать прикмети, на похороні не був, то йому не варто спілкуватися з родичами померлого в цей день. Навіть якщо важливі справи стали причиною пропуску поховання, такий знак буде вважатися неповагою небіжчика. Ті, хто був на жалобній церемонії, навпаки, повинні ще раз зв’язатися з рідними покійного в цей день, показуючи тим самим, що готові в майбутньому допомогти цим людям, незважаючи на смерть одного з членів сім’ї.
 • Православні вірять, що через три дні потрібно сходити в церкву і поставити свічку за померлого раба божого. У цей день забороняється матюкатися: душа тільки потрапила в рай, і кожна нецензурне слово вдаряє по ній, наче куля. Надмірне вживання лайки родичами може згубно вплинути на рішення страшного суду. Також на третій день прийнято перестирывать залишилися після померлого речі. Особливу увагу потрібно приділити тому одязі, яку небіжчик носив останнім часом найчастіше. Такий ритуал – метафора очищення душі від земних гріхів. Якщо господиня постарається, то і душі стане легше.
 • На 40 день після поминок знову збираються гості на застілля. За прикметами, якщо людина поскупиться, то його самого чекає старість у злиднях. Рекомендується згадати якомога більше доброго про небіжчика. Особлива увага приділяється родичам, поховавши близької людини. Вони повинні як можна частіше говорити тости, тоді всі добрі слова допоможуть небіжчикові на страшному суді. Під час прибирання після гостей м’ясо – те, що потрібно прибрати зі столу в першу чергу. Це уособлює відмова від головної страви на користь померлого. На 40 день потрібно з’їздити на могилу й покласти поруч з нею хрестик з будь-якого матеріалу, тим самим показуючи, що духовний зв’язок з неживою людиною все ще є.
 • Щоденне поминання загиблого також є традиційним. У дні поховання обов’язково ходять до церкви і ставлять свічку за упокій душі раба Божого. З регулярними поминками пов’язані ритуали, допомагають покійному. Наприклад, всі присутні в цей день люди повинні вголос сказати, що прощають померлого і відректися від поганих думок, які приходили їм в голову за цей рік.
 • Важливою датою, яка може змінити загробне життя людини, є 5 річниця смерті. В цей день потрібно почати поминки тільки в колі родичів, до яких потім приєднаються друзі і знайомі покійного. У першу частину потрібно згадати якомога більше моментів з покійним і поділиться ними один з одним. За прикметами, коли до столу прийдуть нові гості, то саме їм належить говорити тости. Такі традиції зумовлені тим, що цей день складний для того людини, чия душа потрапила в пекло. Дотримуючись ці вимоги, близькі зможуть полегшити долю покійного.
 • f872dea99aebe6a17c2fc2b6253f9df1 Прикмети на похоронах – що не можна робити і як потрібно себе правильно вести: звичаї і забобони православних

  Погані прикмети

  Після траурної церемонії слідують поминки. Під час цих подій, може трапиться те, що вкаже на неприємні події найближчого майбутнього. Серед поганих прикмет на похоронах будуть наступні:

 • Перекинути воду — значить, незабаром стати свідком тяжкого злочину. Незважаючи на впевненість у собі, людина не стане заявляти про побачене, так як його мучитиме страх розправи з-за даних показань.
 • Пролити алкоголь на поминках — до небажаних статевих зв’язків. Початок відносин з представником протилежної статі ознаменується ганьбою, так як подібний контакт, на думку суспільства, буде неправильним.
 • Як свідчать прикмети, взяти з собою квіти з кладовища на похоронах — поганий знак, передвістя найгіршого. Варто чекати смерть одного з близьких родичів.
 • Побитися з ким-небудь під час траурної церемонії чи на поминках — до нещасної любові. Людина не зустріне взаємності, незважаючи на щирість почуттів. Це буде обтяжувати його, і стане причиною тривалої меланхолії.
 • Якщо комусь стало погано на похоронах чи поминках, то людину чекає несподівана зустріч з тим, хто давно забутий. Старий знайомий своєю появою мимоволі змусить згадати минуле, в тому числі і помилки. Це призведе до тривалих роздумів над своїми вчинками.
 • Побачити привида або неясне біле світіння на кладовищі — погана прикмета. Незабаром у людини розпочнеться чорна смуга. Лише залишившись зовсім без грошей і допомоги, він зможе змінити ситуацію в кращу сторону.
 • Опустити труну з небіжчиком — накласти прокляття на всю похоронну церемонію. Гостям доведеться неодноразово стикатися зі своїми страхами і боротися з ними, на що будуть витрачені практично всі зусилля кожного.
 • Як свідчать прикмети, мимовільні сльози під час поховання — передвістя сильної недуги. Людина виявить, що його здолала серйозна хвороба, на лікування якого потрібні кошти і сили.
 • Траурна церемонія — подія, яка забирає багато сил у кожного з присутніх.

  Однак, крім моральних труднощів гості зіткнуться зі знаками долі. Правильно побачивши і розшифрувавши їх, людина зможе підготуватися до прийдешніх подій і швидше розібратися з проблемами.

  pinit fg en rect red 28 Прикмети на похоронах – що не можна робити і як потрібно себе правильно вести: звичаї і забобони православних

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради