Корисні властивості доломітового (вапняної) борошна, переваги, як застосовувати

poleznye svojjstva dolomitovojj izvestkovojj muki, preimushhestva, kak primenyat145 Корисні властивості доломітового (вапняної) борошна, переваги, як застосовувати

Доломітове борошно – досить поширене мінеральне добриво, яке представляє собою дрібно подрібнену гірську породу. Головна її перевага – натуральність. Тому багато городники та садівники полюбили її і застосовують не тільки для розкислення грунту, а також в якості підгодівлі овочів і плодово-ягідних рослин. Порівняно з іншими добривами має чимало переваг.

Це безпечне, екологічно чисте добриво, яке дозволяє отримувати багатий урожай. Недороге і ефективне, воно допомагає поліпшити структуру грунту і збагатити її корисними мікроелементами.

Доломітове борошно – що це таке?

Доломітове борошно являє собою порошок, одержуваний з гірської породи доломіту шляхом її розмелювання до дрібних фракцій. Натуральне добриво, тому його додатково не збагачують різними добавками, а використовують у чистому вигляді.

Основними компонентами є карбонат кальцію карбонат магнію. На відміну від інших мінеральних добрив, у яких в основному присутні карбонат кальцію, тут в складі є магній, роблячи більш привабливим в сільському господарстві.

Інша назва – вапняна мука, не плутайте з вапном.

poleznye svojjstva dolomitovojj izvestkovojj muki, preimushhestva, kak primenyat146 Корисні властивості доломітового (вапняної) борошна, переваги, як застосовувати

Переваги і корисні властивості

 • Головна перевага доломітового (вапняної) борошна є натуральність, що робить безпечним для людини. Основні компоненти знаходяться в карбонатної формі, перешкоджаючи накопиченню в вирощених овочах і відкладення в тканинах людини при вживанні їх в їжу;
 • Подрібнений доломіт – природний джерело нейтралізації кислого грунту;
 • Поліпшуються фізико-механічні властивості грунту, роблячи її більш пухкої;
 • Кальцій допомагає формуванню міцної кореневої системи;
 • Багато городники використовують в якості підживлення рослин;
 • Спільне використання з іншими мінеральними і перш за все з гноєм, так як він сильно закислює грунт;
 • Згубно діє на хітиновий шар комах, допомагає боротися з дротяником;
 • Внесення в грунт допомагає боротися з хлорозом і коричневою плямистістю.
 • Корисні властивості борошна дуже схожі з властивостями вапна, проте в ній немає карбонату магнію. А достатній вміст магнію в ґрунті впливає на підвищення врожайності і зав’язування коренеплодів. Магній необхідний для утворення хлорофілу, необхідний для фотосинтезу.

  Недолік магнію в ґрунті сильно впливає на кількість зав’язування бульб, їх величину, а самі рослини ростуть слабкими і невеликими.

  Як використовувати доломітове борошно на городі

  Зовні борошно схожа на цемент. Тому перед внесенням у грунт вибирайте суху безвітряну погоду, щоб порошок не розлітався. Вносити вапняне борошно можна в будь-який час року, але переважно перед осіннього перекопування грунту. Це необхідно для того, щоб добриво увібрав вологу, а потім разом з нею напитало грунт корисними елементами.

  Для зручності розсипання на ємність з борошном (наприклад, на відро) надягають сітку і таким чином борошно буде рівномірно розсипатися по ділянці.

  Доломітове борошно можна сміливо застосовувати, коли вже ростуть рослини. Навіть потрапляючи на листя, вона не спалить листя, а рослина не постраждає.

  poleznye svojjstva dolomitovojj izvestkovojj muki, preimushhestva, kak primenyat147 Корисні властивості доломітового (вапняної) борошна, переваги, як застосовувати

  Застосування в городі і в садівництві

  Розкислення грунту

  Для нейтралізації кислотності грунту борошно вносять одноразово 1 раз на 5 років, на глинистих грунтах – 1 раз на 3 роки. Приблизні норми внесення на 1 сотку (100 кв. м):

  • Легкі піщані ґрунти – 20-30 кг,
  • Глинисті – 30-40 кг,
  • Торф’яні – 60-80 кг

  Можна раскислять грунт невеликими партіями кожен рік, але при цьому обов’язково контролюйте показники кислотності ґрунту.

  Плодові дерева

  У садівництві вапняне борошно вносять для розкислення грунту і як підгодівля. Грунт попередньо в пристовбурних кіл розпушують. Майте на увазі, коріння деяких дерев під мульчею ростуть по поверхні, тому глибоко не перекопуйте грунт. На пухку грунт насипають добриво, а потім обережно граблями його зарівнюють в землю.

  На одне доросле дерево вносять 1,5-2 кг.

  Чагарники

  Землю під кущами попередньо взрыхлите, посипте не більше 1 кг борошна під кожен кущ, акуратно закрийте добриво в грунт.

  poleznye svojjstva dolomitovojj izvestkovojj muki, preimushhestva, kak primenyat148 Корисні властивості доломітового (вапняної) борошна, переваги, як застосовувати

  Підгодівля доломітового борошном

  Якщо не вийшло внести борошно восени під перекопування, тоді навесні і влітку проводять підживлення рослин розчином. 1 склянка борошна розводять в 10 л води і треба просто пролити грядку.

  Навесні, висаджуючи розсаду капусти, в лунку разом з іншими добривами насипають подрібнений доломіт, все перемішують, присипають землею і висаджують розсаду. Висаджуючи моркву, буряк, картоплю, в паз додають борошно, змішують її з землею, а потім сіють насіння або висаджують бульби картоплі. Вносять 1/10 від норми. Але оскільки це лише підживлення, так надходять щорічно.

  Аналоги доломітового борошна

  Часом не виходить купити доломітове борошно, тоді що можна використовувати в якості розкислення грунту? Можна застосовувати деревну золу, але її витрата буде значно більше, а при великій витраті це не зовсім економічний спосіб.

  Інший аналог – вапно, однак швидко нейтралізує грунт, однак заважає вбирати фосфор і азот. Потрапляючи на листя, може викликати опік, тому її краще вносити восени під перекопування.

  Скільки коштує?

  Ціна вапняної (доломітового) борошна не висока, залежить від розфасовки. Так 3-х кілограмовий пакет коштує 70-100 руб., 5 кг – 100 – 150 руб. (залежно від регіону).


  Дорогі читачі – городники, як бачите доломітове борошно досить ефективне, безпечне, недороге і натуральне добриво. Застосовуючи її на своєму городі або в саду, ви не тільки збагатите грунт корисними мікроелементами, тим самим підвищити врожайність і смак вирощених овочів і ягід.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради