Прикмета: птах залетів на балкон, до чого це?

Вікна балконів і лоджій часто бувають відкритими. Птахи безперешкодно проникають на територію прибудови квартири. Забобонні люди, побачивши пернату поруч з вікнами, вважають, що добра від такого відвідування не буде. А народна прикмета: птах залетів на балкон, говорить про ознак небес. Таке передвістя частіше буває доброю, ніж поганим.

5d6909a44404a3715054c72bcc5fc8a8 Прикмета: птах залетів на балкон, до чого це?

Що вас чекає в найближче майбутнє

Якщо птах залетів на балкон і там гніздо звила – це дуже добре. Пернаті тонко відчувають енергетику, і ніколи не стануть виводити пташенят в поганому місці.

Крім того, пташиний будиночок стає оберегом для сім’ї. Біди і невдачі оминають стороною людське житло, прикрашене гніздом птиці. Сім’я живе в достатку, кохання і взаєморозуміння не залишають такий будинок.

В перекриттях між лоджіями або під їх карнизами в’ють гнізда голуби чи ластівки. А просто залетіти на балкон може будь перната. Народні повір’я поділили птахів на посланців світлих і темних сил.

Якщо голуби воркують на балконних перилах – вас чекає романтичне побачення. Якщо коханого поки немає, він обов’язково з’явиться в найближчому майбутньому.

Якщо птахи залетіли на балкон і обгидили його – до грошей. Причому «сліди» великих особин (голубів або ворон) обіцяють більший прибуток, а дрібних пташок – надходження сум поменше. Виняток становить воробей. Його инкременты не обіцяють нічого крім безлічі клопоту.

Про що може попередити візит пернатих

Із-за здатності високо літати народна чутка наділила птахів можливістю подорожувати між світами, приносити вести з того світу.

Для різних новин «призначені» птахи певної породи:

 • Гарні звістки приносять ластівки, снігурі, синиці, стрижі, голуби.
 • Про можливі грошові втрати інформують горобці і сороки (дрібні злодюжки).
 • Про похорон сповіщають сови, пугачі і ворони.

Мертва птиця на лоджії – дуже погана прикмета. Якщо перната померла своєю смертю – це передвістя втрати близької людини, важкої хвороби або розорення. Якщо розтерзана птах підкинута – недобрий знак, що хтось чаклує проти вас, бажає загибелі.

Якщо крилата гостя на вашому балконі відчуває себе чудово, розгулює туди-сюди – вважається, що це душа померлого господаря будинку прийшла оглянути своє колишнє місце проживання або «втілення» майбутнього людини, що готується з’явитися на світ.

54cfc81ee348bd3621f2a097d205effb Прикмета: птах залетів на балкон, до чого це?

Щоб визначити, до чого птах залетів на балкон, потрібно звернути увагу на породу пернатої.

Ластівка залетіла на балкон

Цей птах завжди приносить добру звістку. Сім’ю чекає успіх і процвітання. Успіх приносять навіть камінці з ластівчиного гнізда. Якщо ластівка потрапила до вас перший раз, поспішіть провести «чарівний» ритуал. За переказами, хто раніше всіх побачить пташку, і встигне вмитися молоком замість звичайної води, перетвориться в красеня (красуню).

У різних країнах ставлення до ластівок відрізняється. В Ірландії існує думка про те, що кров милою пичуги включає 3 краплі крові диявола. А бельгійці сприймають стукіт цієї крилатої гості, як знак від померлого раніше родича про те, що його душа нарешті заспокоїлася.

Зграйка горобців

Прикмета неоднозначна. За легендою про Христа воробей – вісник смерті. Але в часи язичництва жвава пташка уособлювала символ нареченого, та ще й молодого, красивого. Якщо горобець звив гніздо, значить: скоро в будинку оселиться новий член сім’ї – зять.

Якщо горобці бойко і дзвінко цвірінькають на перилах балкона або під вікном, «розмовляють» між собою – передвістя дрібної, але гучної сварки між домочадцями.

Синичка залетіла на балкон

Мила пичуга вважається вісником, вона приносить в основному хороші новини. Але синиця, яка залетіла на балкон, може видавати такий гуркіт дзьобом, що, почувши стук, його можна прийняти за ударів молотка. У цьому випадку маленька птах віщує звістка про поховання когось із знайомих (не родичів або близьких, але все ж людини, який коли-небудь входив у коло спілкування).

Голуб, як носій звісток

 • Якщо голуб вдариться об скло, це злякає людини найбільше. Єдиний випадок, коли мирна птах може сповіщати про неприємності.
 • Випадковий голуб на балконі незаміжньою панночки – ознака скорого весілля.
 • «Птах миру» на балконних перилах подружньої пари – передвістя появи малюка.
 • Нейтральне значення голуба на балконі – знак вищих сил того, що вдома не загрожує пожежа.
 • Білий голуб залетів на балкон з гілочкою або пір’їнкою в дзьобі – повідомляє про радість і майбутнє підвищення добробуту сім’ї.

Ворон на балконі.

Якщо це дика птиця стукає у вікно або сидить на перилах – однозначно віщує смерть одного з домочадців або іншу велику біду. Але ворони піддаються дресирування, тому з великою ймовірністю на вашій лоджії виявилася домашня птиця. А на ручних пернатих ніякі прикмети і марновірства не поширюються.

Як зробити, щоб прикмета не виповнилася

Якщо на балконі виявилася пташка, тлумачення прикмети залежить від багатьох факторів, в першу чергу – від поведінки «гості». Якщо перната викликала у вас хвилювання, потрібно вжити заходів, щоб відвести біду від будинку.

Згідно забобонам голодну птицю потрібно погодувати, напоїти, а хвору – вилікувати. Але друге можливо тільки, якщо ви володієте навичками ветеринара. Тому є інша думка народної мудрості: не варто намагатися лікувати дику птицю, не потрібно втручатися в природний відбір.

Отже, якщо на балконі виявилася будь-яка птиця:

 • Не потрібно намагатися її ловити. Зробіть вигляд, що ви її не помітили.
 • Дайте можливість «гості» заспокоїтися і знайти вихід самостійно, не підганяйте і не квапте її.
 • На підлогу або на підвіконня насипте трохи крихт або зерняток і вимовіть слова: «наедайся і відлітай, та лихо з собою забирай». Ідеально, якщо пташка склює все частування (тому не потрібно насипати багато) і відлетить.
 • Після того як залітна гостя самостійно покине ваш балкон киньте їй услід жмені зерна зі словами «прилітала за їжею, а не за бідою».

Залишається ще одна прикмета, яка нічого не значить. Якщо птах на балконних перилах або підвіконні сидить спиною до хати, не проявляє інтересу до того, що відбувається в приміщенні – у неї немає для вас новин, перната просто присіла відпочити.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради