Одолень-трава: значення оберегу, амулет із слов’янського символу

Стародавня язичницька традиція виготовляти обереги з Одолень-трава – зародилася кілька тисячоліть тому. Однак старовинний слов’янський амулет популярним і донині.

cc58cce0b776b65d8a6de922513de23b Одолень трава: значення оберегу, амулет із словянського символу

Як виглядає знак Одолень-трава

Давній слов’янський оберіг – Одолень-трава – це перші дохристиянські зображення божественних начал. Предки поклонялися природі, обожнювали стихії Вогню, Води, Повітря і Землі.

Сонце для них було не просто небесним світилом, але і Богом, що символізує енергію життя, тому в зображенні вогняного оберега є знак двох суміщених коловратов. Нерідко зустрічаються руни, розташовані навколо орнаменту, доповнені сонячними променями. Сакральний знак виготовляли з підручних матеріалів: дерева або металу.

Є він і у вишивці, якої древні слов’яни прикрашали одяг, постільна білизна та рушники. Цим же символом розписували предмети побуту: меблі, посуд. Однак незважаючи на те, що талісман Одолень-трава вважалася сильною захистом від псування, пристріту і хвороб, їм не прийнято було прикрашати одяг.

В ювелірних виробах – кільцях і браслетах – він теж не використовувався. Така поведінка давніх предків пояснювалося страхом перед злобними потойбічними силами, здатними забрати у людини не тільки здоров’я, але й життя.

1a7a5583d26346ede2556477dbd7e4a6 Одолень трава: значення оберегу, амулет із словянського символу

Походження оберегу і його значення

Амулет язичників – Одолень-трава – це швидше збірний символ, ніж зображення якої-небудь однієї різновиди рослинного світу. Таку назву вживалося для позначення кількох рослин, що мають, на думку народних цілителів, лікувальну силу. Серед них:

 • звіробій;
 • аржанец або тимофіївка;
 • купальниця;
 • молочай;
 • синюха лазурова.

Згідно з переказами, ці трави збиралися чаклунами і знахарями в певні періоди, інакше б не мали цілющу здібності. Крім того, існує народне повір’я, що Одолень-трава дається в руки лише людям з чистими помислами.

І все-таки більшість дослідників сходяться на тому, що один з головних слов’янських оберегів уособлює рослина латаття або, як його ще називають, водяна лілія. Витончений білий квітка стала символом чистоти, краси, цнотливості, невинності і добрих намірів.

Предки слов’ян вірили в магічну силу цієї рослини, наділяючи його здатністю виліковувати хвороби, захищати від псування, пристріту і злих чар. Іноді цей оберіг плутають з іншим амулетом, що носить назву квітка папороті.

Це відбувається тому, що знаки, які позначають їх, мають деяку схожість

Вважається, що Одолень-трава – символ, призначений для захисту жінок.

У той час як оберіг квітка папороті більше всього підходить чоловічий енергетиці.

Легенди різних народів, пов’язані з квіткою

Витончений білий квітка, яким незаміжні дівчата любили прикрашати свої волосся, став прекрасним чином для створення легенд і міфів. У кожного народу є своя історія, пов’язана з водяною лілією. Але всі ці перекази об’єднує одне загальне поняття – любов:

 • У стародавніх греків існувала легенда про те, як юна німфа закохалася в могутнього Геракла. Зраджена коханим дівчина не змогла пережити свого горя. З її нескінченних сліз утворився водоймище, а вона сама перетворилася в красиву квітку. З тих пір греки стали вважати водяну лілію символом дівочої непорочності і краси.
 • У германо-скандинавській міфології легенда також заснована на нерозділеного кохання мавки до мужньому воїну. Гордий лицар не побажав розділити це почуття, тому невтішна красуня перетворилася в прекрасну латаття.
 • Згідно з ірландським і кельтськими легендами, водяна лілія – місце, де живуть маленькі ельфи. Ночами вони залишають свій притулок, щоб бенкетувати і пустувати під зірками.

У стародавніх слов’янських переказах водяна лілія називається «русалочьим квіткою». Люди вірили, що латаття, які вдень показуються над водою, вночі перетворюються на русалок. З настанням темряви вони складають пелюстки в бутон і ховаються на глибині озера або річки.

6d9b0b322d5f47b2147ee2b67c4bb866 Одолень трава: значення оберегу, амулет із словянського символу

Знак Одолень-трава у слов’янському містицизмі

Один з найпотужніших для оберега знаків – зображення Одолень-трава. Цей символ позначає вічне енергію Сонця, що дозволяє людині підживлюватися від неї. Значення цього амулета полягає в позбавленні від усього темного і негативного. Він здатний:

 • Наділити фізичною та духовною силою, яка допомагає перемагати біль, навантаження і переживання.
 • Допомагає вилікуватися від хвороб і оберігає від них.
 • Очищає душу від скверни і негативу. Дає спокій і умиротворення.

Магічна сила Одолень-трава полягає в захисті людини від наклепів і приворотів чорних чаклунів, нечистої сили. Оберігає чудодійну рослину від псування, пристріту і поганих людей.

Варіанти застосування символу

У стародавні часи, щоб захистити себе від бурхливої стихії, хвороб і недобрих магічних чарів, люди виготовляли амулети. Спочатку це були намиста або підвіски з морських раковин або іклів тварин. Пізніше з’явилися вироби, вирізані з дерева, кісток убитих звірів або відлиті з металу.

Обереги

Талісман Одолень-трава має велику магічну силу для збереження і примноження фізичного і духовного здоров’я людини. Його носили як чоловіки, так і жінки.

Захищаючи себе і свою сім’ю, люди ніколи не забували про власне житло.

Уберегти його були покликані сакральні розпису або вишивки на побутових предметах побуту. Розшите магічними знаками постільна білизна покликана допомогти хворому людині видужати, а здоровому – довше зберегти бадьоре самопочуття.

Рушники рушники, вишиті знаками, що символізують верховне божество – Сонце, давали дорогу подорожнім. Таємничі знаки повинні були позбавити їх у дорозі від бурі, грози, хвороб і недобрих людей.

Кухонне начиння, розписана магічним знаком Одолень-трава, повинна була наповнювати людину силою у хворобі й здоров’ї. Стародавні слов’яни вірили в чудесні здібності цього символу, що оберігає їх від різних життєвих негараздів.

Татуювання

У гонитві за модним віянням деякі молоді люди роблять собі татуювання, що зображують різні руни або магічні символи. Проте такий крок може бути небезпечним і призвести до негативного результату. Не кожен знак-оберіг можна зображати на своєму тілі без всякої потреби.

Якщо вже людина все-таки зважився на такий крок, то краще всього зробити це на закритому від людей ділянці тіла. Крім того, слід враховувати, що сакральні знаки не призначені для прикраси.

Вони служать зовсім для іншої мети – оберігати від напастей. Щоб не накликати на себе неприємностей, прийнятним варіантом буде тимчасова наколка або просто наклейка із зображенням Одолень-трава.

d82be95daf6f65fdad38e0cd7513428c Одолень трава: значення оберегу, амулет із словянського символу

Від чого захистить оберіг зі знаком рослини

Під час хвороби і при важких життєвих ситуаціях люди завжди шукають захисту у бога або інших вищих сил. Хрещені християни носять ладанки або церковні хрестики, а старовіри – амулети, що дійшли до нас з язичницьких часів:

 • Обереги, на яких вигравірувано зображення Одолень-трава, застосовуються в першу чергу для того, щоб зберегти здоров’я або одужати від важкої хвороби.
 • Їх часто використовують вагітні жінки, щоб плід в утробі розвивався нормально, а пологи були легкими.
 • Вони також прикріплювалися в головах ліжечка новонародженого дитини. Цей знак повинен був захистити дитину від пристріту, псування, недуг і зробити його сон здоровим і міцним.

Проводжаючи чоловіка або сина в далеку дорогу або на війну, жінки клали в дорожній мішок рушник з вишитим знаком Одолень-трава. А ще вони спеціально вишивали оберіг на ремінцях, опоясавшись яким чоловік опинявся під захистом Ярила-Сонця.

Магічні і цілющі властивості

Давні пращури слов’ян бачили значення Одолень-трава в езотериці та народній медицині так:

 • Її використовували для любовних приворотів. Звареним з рослини магічним зіллям треба було напоїти об’єкт зітхання. Такий ворожбою зазвичай займалися незаміжні дівчата або вдовые жінки. Чоловік, отведавший такого пиття, не мав шансів залишитися неодруженим.
 • Замовляння робилися і квітка лілії. При цьому дівчата зверталися до богині Костромі, яка протегувала закоханим парам. Оберіг, зроблений із засушених квітів водяної рослини, допомагав досягти зовнішньої привабливості, знайти коханого і вдало вийти заміж.
 • Чудодійний амулет заряджав людину позитивною енергією, захищав від фізичних і душевних недуг, допомагав справлятися з життєвими труднощами. Він ставав перешкодою на шляху чаклунських чар і витівки нечистої сили.

Значення оберегу Одолень-трава залежало і від того, в якому місці і на який предмет завдано сакральний знак. Прикрашене ним бойову зброю захищав свого власника в кровопролитній битві та зберігало йому життя.

Орнамент, намальований на стінах або дверях житла, оберігав від пожеж чи стихійного лиха.

Посуд з цим малюнком знижувала ризик отруєння отрутою.

Кому і як носити символ Одолень-трава

Магічний оберіг здавна вважався підмогою і захистом для людей:

 • Юним красуням він допомагав знайти судженого. А заміжні представниці слабкої статі користувалися ним під час вагітності або хвороби.
 • Чарівні властивості оберега можна використовувати і для захисту немовлят. Діти, на чиїх колисочках був вирізаний або намальований містичний знак, росли здоровими і спокійними.
 • Немає нічого поганого в тому, щоб амулетом скористався чоловік. Особливо якщо захисний символ вручений йому коханої або дружиною.

Сімейні люди захищали магічним рослиною свій дім, сім’ю і домашніх тварин від стихійних лих і чаклунства.

Як правильно зарядити оберіг

Дієвість будь-якого амулета безпосередньо залежить від того, наскільки людина, що володіє їм, вірить в його захист. Подарований близькими людьми він, безсумнівно, має найбільшу силу.

Оберіг, виготовлений власноруч, також наділена таємничою і лікувальною силою. Щоб чудо-трава діяла безвідмовно, треба прочитати над нею змову. Або подумки звернутися за допомогою до Сонця, символ якого зображений на містичному предметі.

Неважливо, яку захист буде просити стражденний – від хвороби чи від чаклунських обмов – головне, щоб це побажання йшло від чистої душі, без поганих намірів.

Як виготовити оберіг з трав

У століття індустріалізації немає проблем виготовити оберіг з будь-якого матеріалу. Однак у предків, що поклали початок традиції, не було такої можливості, тому обереги виточувалися в основному з дерева або кісток тварин.

Найпоширенішими були амулети, виготовлені з трав. Для цього потрібно було зібрати квітки латаття. Потім висушені пелюстки поміщали в ладанку або зашивали в пояс. Такий захист потрібна важкохворим людям і чоловікам, які вирушають на війну або в далеку мандрівку.

Ще один спосіб практикувався у слов’ян-язичників. З трави одолень виготовлялася іграшка, що нагадує ляльку-мотанку. Цей оберіг вішали над входом в будинок або біля дитячого ліжечка.

Поради по застосуванню оберега

У старі часи люди поклонялися природним стихіям і вірили, що вони можуть як допомогти людині, так і знищити все для нього дороге. Талісмани хоч і мали для них сакральне значення, але не використовувалися в побуті щодня.

Особливо це стосується натільних амулетів та одягу, на якому був вишитий сакральний оберіг. Одолень-травою користувалися, коли треба було вилікувати тяжкохворої людини або відігнати від будинку епідемію, зупинити мор худоби. Частіше за інших до цього оберегу зверталися волхви і чарівники для своїх магічних процедур і заклинань.

В природі, де все взаємопов’язано, деякі явища іноді важко пояснити з логічної точки зору. Проте існування «вищих сил» не заперечував навіть відомий радянський філософ К. Е. Ціолковський. Сьогодні оберіг Одолень-трава має право на існування так само, як і багато століть тому.

pinit fg en rect red 28 Одолень трава: значення оберегу, амулет із словянського символу

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради