Оберіг Макоша – значення символу, вишивка хрестом, фото

Символ богині, покровительки слабкої статі Макоша захищає жінок від недоброзичливців, зберігає сімейне благополуччя і допомагає у вихованні дітей.

Щоб отримати максимальний ефект від оберега, рекомендується більш детально ознайомитися з його походженням, значенням, правилами виготовлення і догляду.

839767dacc2fdab3c07efb3ba9608857 Оберіг Макоша – значення символу, вишивка хрестом, фото

Походження оберега

По міфології Макоша вважається слов’янської богинею жіночої магії, долі й родючості, в різних легендах вона була дружиною Велеса або Сварога.

Символ Макоші уособлює жіноче начало і має кілька видів зображення:

 • Образ божества – при уважному розгляді можна розрізнити голову та верхню частину тіла жінки, при цьому нижня ховається під спідницею. Дама з піднятими руками символізує весну і родючість – вона залучає в будинок достаток. Богиня з опущеними руками уособлює осінь і означає швидкий збір врожаю.
 • Голова Макоші, яка об’єднує в собі чотири однакових ромба – вони означають совість, духовність, матеріальні та нематеріальні цінності. В інших трактуваннях ромби означають чотири стихії.
 • Значення для жінок і чоловіків

  Оберіг Макоша використовується дорослими жінками в ряді випадків:

  • заповнення внутрішніх сил при пошуку любові або поліпшення наявних відносин;
  • збільшення шансу на зачаття дитини;
  • нормалізація взаємин з матір’ю або дітьми;
  • допомога в таких жіночих справах, як рукоділля, готування чи ведення домашнього господарства;
  • залучення фінансового благополуччя та душевного спокою.

  Часто обереги Лунница і Макоша через схожого значення використовуються разом – це допомагає збільшити їх позитивну енергетику. Лунница підсилює жіночу привабливість, зміцнює здоров’я і оберігає від проблем з зачаттям або виношуванням дитини.

  Амулет Макоша також рекомендується носити представниками сильної статі, чия професія безпосередньо пов’язана з землею – він допомагає досягти процвітання в роботі.

  Різновиди і способи виготовлення оберега

  Слов’янський оберіг богині Макоша можна зображувати в декількох варіаціях і виготовляти різними способами.

  Руна

  Руна Берегині в прямому положенні забезпечить лад у будинку та багатий урожай, в той час як перевернутий символ приверне лиха, грошові втрати і безпліддя. Оберіг можна виготовити з будь-якого дерева, зобразити на папері або картоні. Не рекомендується наносити цю руну на тіло у вигляді татуювання, оскільки в певному положенні тіла вона може бути в перевернутому стані.

  Символ

  Макоша у вигляді символу, на відміну від руни, можна вишивати на одязі або носити як прикрасу.

  Думка экспертаИльмира ДербенцеваПарапсихологДля жінки подібне зображення у вигляді татуювання сприяє пом’якшенню характеру, чоловікові цей знак може допомогти тільки в роботі з землею, і небажаний для нанесення на тіло.

  Лялька

  Дія вишитій ляльки-оберега Макоша без обличчя:

  • захищає всіх членів сім’ї від лих та нещасних випадків;
  • притягує до дому багатство, умиротворення і щастя;
  • відганяє від оселі хвороби і прискорює лікування від них.

  Щоб лялька надавала вищеописане позитивний вплив на ваше життя, слід доповнити виріб веретеном, вишити на її одязі знак Макоші або її образ.

  Вишивка оберега макоша хрестом

  Вишитий знак Макоша може служити як особистим талісманом, так і оберігати всіх членів сім’ї. Щоб оберіг виконував свої функції, при його створенні слід дотримуватися кількох правил:

 • Підбір символу, полотна і ниток необхідно зробити заздалегідь. Потрібно підбирати натуральні матеріали – шовк, льон або бавовна. Кращим кольором для основи вважається зелений, при виконанні роботи на білій тканині рекомендується закінчену роботу закріпити в рамку зеленого кольору. Також у схемі повинні бути присутніми червоний і жовтий колір.
 • Займатися вишивкою повинні жінки в зрілому віці. Картина, зроблена недосвідченої і юною дівчиною, не буде мати великий сили.
 • Доповнювати зображення можна допоміжними елементами після попереднього ознайомлення з їх значенням. Наявність на вишивці васильків, колосків або бджіл приверне достаток, посилить в сім’ї довірчі відносини і забезпечить вірність між подружжям.
 • Займатися вишиванням оберега слід на зростаючу місяць, або повний місяць, в хорошому самопочутті і з добрими помислами.
 • Під час роботи заборонено обрізати нитки ножицями, відволікатися на порожні розмови, суперечки, перегляд телевізора або прослуховування музика, інакше вишивка не буде мати позитивної сили.
 • 7c3b13c47d5400ad4d10188fbc067683 Оберіг Макоша – значення символу, вишивка хрестом, фото

  Оберіг макоша як подарунок

  Обереги із зображенням богині Макоші вважаються хорошим подарунком – вони захищають свого власника і змінюють його життя в кращу сторону. Презентуючи таку річ дівчині можна очікувати, що незабаром вона вийде заміж і народить потомством. Дорослим жінкам такий подарунок допоможе розвинути інтуїцію і магічні навички.

  Правила догляду

  Слід своєчасно очищати оберіг від скупчився негативу, який заважає роботі талісмана.

  Для цього при появі почуття тяжкості і непереборному бажанні зняти талісман, він опускається в проточну воду на кілька хвилин або залишається на ніч в солі. Вранці оберіг обполіскують водою, після чого його можна продовжувати сміливо носити.

  Одяг з вишитим оберегом, потрібно випрати вручну і залишити її сохнути на сонці або біля вогню.

  Треснутый амулет або пошкоджена вишивка вказує на те, що талісман увібрав в себе максимум негативу і закінчив свою дію, – його слід спалити, закопати в землю або пустити по річковому течією.

  Працьовитим і наполегливим людям Макоша посилає удачу і допомагає домогтися успіху в намічених справах. Символ не наноситься на зброю або броню, оскільки зосереджує в собі творчу енергетику.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради