Що таке параноїдальний психоз і якими симптомами він проявляється у чоловіків та жінок

Параноїдальний психоз – це гострий стан, при якому порушується сприйняття навколишньої реальності. Людина з даним розладом підозрілий, досить агресивний і вороже налаштований, тому може завдати шкоди не тільки оточуючим, але і самому собі.

Параноїдальний психоз часто виникає на тлі вживання кокаїну, амфетаміну та інших психостимуляторів.

Що таке параноїдне розлад особистості

Параноїдне розлад особистості – розлад особистості, при якому людина характеризується злопам’ятністю і підозрілістю, що виходять за звичні рамки.

Будь-які дії найближчого оточення (в тому числі нейтральні і цілком нешкідливі) сприймаються як такі, що несуть загрозу безпеці.

chto takoe paranoidalnyjj psikhoz i kakimi simptomami on proyavlyaetsya u muzhchini zhenshhin7 Що таке параноїдальний психоз і якими симптомами він проявляється у чоловіків та жінок

Причини параноидного розлади особистості

Перші ознаки

До ознаками початку розвитку параноїдального психозу можна віднести зайву і безпідставну підозрілість. Сумніви у вірності, відданості, правдивості настільки захоплюють людину, що він «бачить» підступ у будь-яких діях і ситуаціях. Повністю відсутня самокритичність.

Критика з боку інших людей доводить такої людини до неадекватних вчинків і повної відчуженості від дійсності.

Виражені симптоми

На момент прогресування захворювання у хворих виявляються наступні симптоми:

 • замкнутість, виявляється в тому, що людина перестає ділитися своїми думками і почуттями з оточуючими, «передбачаючи» використання отриманої інформації проти нього самого;
 • чорно-біле мислення;
 • часті конфлікти, які вони провокують самі;
 • невдоволення всім і вся;
 • хворобливе сприйняття будь-якої негативної події;
 • схильність до забобонів;
 • відсутність почуття гумору;
 • емоційний фон в основному негативний, переважаючими реакціями є – гнів, обурення, обурення.

Перераховані симптоми без необхідної терапії погіршують стан людини.

chto takoe paranoidalnyjj psikhoz i kakimi simptomami on proyavlyaetsya u muzhchini zhenshhin8 Що таке параноїдальний психоз і якими симптомами він проявляється у чоловіків та жінок

Паранойяльное розлад особистості

Лікування

Терапія параноїдального психозу проводиться лікарем-психотерапевтом. Цей процес займає досить тривалий час, так як досягти довірчих взаємин з такими пацієнтами складно. При необхідності лікар призначає медикаментозну терапію короткими курсами.

Психоз у жінок

Даний розлад у жінок супроводжується наступними симптомами та ознаками:

 • різкими перепадами настрою;
 • порушеннями сну;
 • зниженням рухової активності;
 • втратою уважності і акуратності;
 • появою не проходить відчуття насувається загрози.

Гострий психоз (поліморфний психотичний розлад)

Гостре стан настає раптово, яскраво виражені симптоми наростають. Протягом розлади прогресує і може швидко перейти у важку форму.

chto takoe paranoidalnyjj psikhoz i kakimi simptomami on proyavlyaetsya u muzhchini zhenshhin9 Що таке параноїдальний психоз і якими симптомами він проявляється у чоловіків та жінок

Гострий психоз

Алкогольний психоз

Посталкогольный психоз називають «білою гарячкою», або делірієм. Такий стан настає після тривалого вживання алкогольних напоїв.

Маніакально-депресивний психоз

Маніакально-депресивний психоз, або біполярний розлад особистості зазвичай характеризується поперемінної зміною двох станів: манії та депресії. У деяких випадках МДП може протікати нетипово, без манії або без депресії.

Висновок

 1. Параноїдальний психоз – це психічне захворювання, при якому пацієнт не може адекватно сприймати і реагувати на навколишню дійсність.
 2. Для того, щоб допомогти людині, необхідно звернутися до психіатра або психотерапевта. Тільки фахівець зможе поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради