Огірки Запал F1 – смачні корнішони для свіжого споживання та консервування

Сорт під назвою Запал F1 – огірок корнішонного типу. Він володіє хорошим смаком та іншими непоганими характеристиками, за що і користується попитом у садівників. Пропоноване нижче опис дозволить отримати про нього більш повне уявлення.

ogurcy zador f1 – vkusnye kornishony dlya svezhego potrebleniya i konservirovaniya2 Огірки Запал F1 – смачні корнішони для свіжого споживання та консервування

Опис гібрида

Огірок Запал F1 є витривалим гібридом з раннім терміном дозрівання. Був розроблений фахівцями селекційної станції Тимофєєва. Внесений до Держреєстру в 2008 році. Рекомендований для відкритих городів та теплиць. Призначений для особистих присадибних господарств. Використовується і для промислового вирощування.

Рослина середньоросла. Огірки дозрівають пучками по 2-5 штук. Зеленці короткі, великобугорчаті, зі світлим опушенням. Зовнішній вигляд їх можна подивитися на фото. Плоди смачні, хрусткі, без гіркоти, пустот в них практично не буває.

Увага! Потрібна регулярна прибирання врожаю. В іншому випадку огірки переростають, а шкірка зеленцов стає грубою.

За типом росту Средньоплетистий
За типом розгалуження Средневетвистый
За типом запилення Партенокарпічний
Схема посадки 70х30 см – при посадці в 1 лінію, 90х50 см – 2 борозни
Вага, довжина і форма плоду 75-85 г, 8-10 см, циліндричний, слаборебристый, зелений
Термін дозрівання Ранньостиглий (38-42 дні)
Використання Універсальний
Місце висадки ОГ/парник/теплиця
Хвороби Стійкий до справжньої і несправжньої борошнистої роси, толерантний до антракнозу, бактеріозу, оливкової плямистості
Тип цвітіння Жіночий
Врожайність У теплиці – до 15-16 кг/м2; в ОГ – до 5-12 кг/м2

Переваги і недоліки

Цей сорт огірків володіє цілим набором позитивних характеристик:

  • скоростиглість і рівне плодоношення протягом сезону;
  • хороша зав’язуваність плодів без додаткового залучення комах-запилювачів;
  • стабільна врожайність навіть при несприятливих погодних умовах;
  • міцний імунітет за стійкістю до основних хвороб культури;
  • можливість перевезення і тривалого зберігання;
  • чудові смакові якості, універсальність використання врожаю.

Серед недоліків цього різновиду огірків можна відзначити неможливість заготовки власного насіння з-за приналежності до гібридів, а також необхідність у частому збір плодів, так як при переростанні якість зеленцов погіршується.

ogurcy zador f1 – vkusnye kornishony dlya svezhego potrebleniya i konservirovaniya3 Огірки Запал F1 – смачні корнішони для свіжого споживання та консервування

Особливості агротехніки

Огірковий гібрид можна вирощувати прямим посівом насіння в родючий грунт або за допомогою розсади. Розсадний спосіб вважається більш ефективним і вигідним. Молоді саджанці огірків переміщують на постійне місце в віці 20-30 днів, дотримуючись щільність посадки.

Рада. На 1 м2 площі теплиці рекомендується висаджувати не більше 3 рослин. На відкритій же грядці щільність може бути трохи більше.

Подальший догляд складається з поливів, прополок, розпушування грунту. Рекомендуються регулярні підгодівлі, а також профілактичні заходи по захисту огірків від шкідників.

Посів насіння на розсаду Висадка розсади в парник/теплицю Посадка розсади в ОГ Пасинкування Збір врожаю (в теплиці / в ОГ)
3 декада квітня-початок травня Середина-кінець травня Початок червня Початок липня/середина липня
*терміни вказані для середньої смуги Росії

Відгуки

Садівники дають цього гібриду різні відгуки:

  • Валентина Олексіївна з Казані вирощувала огірки на відкритій грядці. Особливих клопотів вони їй не доставили. Рослини не хворіли, нормально реагували на зміни погоди, а зібраний врожай непогано лежав у прохолодному приміщенні.
  • У садівника ж, зареєстрованого під ніком «algam», ставлення до цього сорту огірків кілька неоднозначне. Йому сподобалася стійкість рослин до перепадів температур, але плодоношення була середньою.
  • А у користувача «Juliyaitalia» огірки швидко розвивалися, добре плодоносили і були смачними, але здалися кілька вимогливими до умов вирощування.

На завершення можна сказати, що огірки Запал F1 ще й невибагливі у догляді. У зв’язку з цим вони чудово підійдуть тим городникам, хто тільки починає займатися вирощуванням овочів.

Запал F1: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради