Кішка спить в ногах, лягає на живіт – що це значить, прикмети і забобони

Від батьків до дітей передаються знання про кішок-лікарях: навіть трирічний малюк знає, що якщо кішка лягла людині на живіт, то вона лікує. Котовладельци постійно спостерігають пухнастих вихованців, сплячих біля їх ніг, на спині або взагалі у голови господаря. Кажуть, що якщо кішка спить у вашому ліжку, то вона забирає собі хвороби і негативну енергію.

aeac217c85a16f547cefb409359b1922 Кішка спить в ногах, лягає на живіт – що це значить, прикмети і забобони

Чому кішка спить на людину

Поки що вчені не довели, кішка лягає спати на ліжко людини з метою вилікувати його недуги чи з якоїсь іншої причини, але наука багато чого не може пояснити. Існують лише кілька припущень, які пояснюють причину котячого поведінки:

 1. Кішок приваблює тепло. Місце для сну має бути обов’язково сухим і теплим, ось чому кисам так подобається спати на батареях, телевізорах, шафах, підвіконнях, радіаторах і, звичайно ж, в ліжку господаря. Вчені цим пояснюють і той феномен, що коти лягають і мнуть хворі місця на тілі людини: на запальній ділянці тіла температура підвищується, для людей це непомітно, але кішки набагато чутливіші і безпомилково виявляють вогнища тепла.
 2. Свій по запаху. Кішки наділені природою прекрасним нюхом і розрізняють невловимі людині аромати. Але і до сильних відносяться терпимо, так як запах рідної людини заспокоює — тварина відчуває себе в безпеці і міцно спить. Але не кожна людина стане для кота своїм, а тільки той, у кого він відчуває лідера, вожака зграї.
 3. Обожнювання. Хвостатим мурчалкам властиво прив’язуватися до якого-небудь члена сім’ї, і тому вони з задоволенням сплять зі своїм улюбленцем.
 4. Боїться. Коти сплять зазвичай міцно, тому інтуїтивно намагаються вибрати найбільш безпечне місце – поруч з людиною, але біля ніг, щоб ненароком не розчавив.
 5. Ревнує. Якщо киця раніше не засинала в господарській ліжку, а коли з’явився маленький дитина, кошеня чи інший член сім’ї, тварина стала це робити, то причина ревнощів. Залишаючи на господаря свій запах, вихованець показує чужинцю, що це його людина.

Вчені не підтверджують, але і не спростовують припущення, що кішки можуть забирати негативну енергію і віддавати позитивну, витягувати з людей все погане і лікувати хвороби.

Чому кіт спить в ногах

Згідно з народними прикметами і забобонами, якщо кіт спить в ногах, то це значить, що він чистить енергетику господаря від негативу і намагається витягнути всю накопичену за день людиною негативну енергію.

Екстрасенси підтверджують, що саме в ногах накопичується негатив, і коли тварина лягає туди, то дає знати про наявну проблему. Можливо, розвивається прихована патологія, що вимагає лікарського уваги. Вусаті мугикаючи, якщо вірити давнім переказам, вміють лікувати суглоби і хвороби, пов’язані з ними.

Якщо зі здоров’ям все в порядку, значить, кіт намагається розслабити господаря, відчуваючи втому і напругу. А коли кішка сідає в ногах і починає вилизуватися, тим самим вона висловлює свою любов і прихильність до людини. Вилизуючи шерсть, коти не просто проводять гігієнічну процедуру – це своєрідний ритуал «скидывания» свого запаху для знаходження спільної мови з побратимами.

cdaaaf0e8622503629949edb352bb963 Кішка спить в ногах, лягає на живіт – що це значить, прикмети і забобони

В районі голови

Народна прикмета свідчить, що найчастіше коти вкладаються спати біля голови людини, коли той страждає від нервового виснаження і у нього занадто багато зайвих думок. Тим самим кішки вказують на необхідність терміново відпочити.

А ще кішка лягає поруч з головою тому, що повністю довіряє і відчуває безпеку поруч з цією людиною.

Вкладаючись у непокритих частин, у шиї або обличчя, коти ще і обігріваються, тому що не менше 10 % тепла втрачається через голову.

Цікаво, що запах тютюну не відлякує котячих, навпаки – у курящого господаря тварини не просто розташовуються на подушці, але і лижуть особа, «причісують» кігтями волосся.

Якщо кіт набридає своєю поведінкою, доведеться переучувати постійним перекладанням мугикаючи в інше місце або намазатися кремом, аромат якого коту неприємний. Кішки не надають значення різкого запаху поту, а ось парфумерія їм подобається не вся.

На животі

За стародавніми повір’ями, якщо кішка лягає на живіт дівчини, то їй потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря, вона, швидше за все, чекає дитину. Кішки дуже чутливі до енергетиці зачаття і вмить її вловлюють, згортаючись на животі господині клубочком.

Але буває, що кішка підходить, ляже на живіт, помне лапами і незабаром йде – значить, вагітності немає. Можливо, у жінки є проблеми зі здоров’ям у цій області, з шлунково-кишковим трактом, наприклад. Тоді незайвим буде звернутися за консультацією до фахівця і пройти повне обстеження.

Якщо ні вагітності, ні захворювань не спостерігається, швидше за все, на животі господаря тварині просто зручно і тепло спати.

3fca8c4aee346aed89e9a6437bf674ac Кішка спить в ногах, лягає на живіт – що це значить, прикмети і забобони

На спині

Причин, чому кішка укладається на спині людини вночі, кілька, і вони ті ж, що і при розташуванні голови:

 • їй там тепло;
 • відчуття безпеки;
 • з любові до господаря;
 • знайшла джерело запалення (серце, нирки, тиск);
 • забирає негатив.

Кошатники з багаторічним досвідом розведення тварин в один голос запевняють, що завдяки своїм вихованцям вилікувались від болячок і позбулися неприємних симптомів.

Прикмета, в яку вірять мільйони людей, має своє найменування — фелинотерапия. Так називають здатність кішок лікувати різні недуги, хоча вченим сьогодні невідома і до кінця не доведена врачевательная сторона котячих.

Дійсно кішки лікують людини, лежачи на ньому

Про лікарських здібності кішок знали ще в давнину. Тоді котів спеціально розводили і шанобливо ставилися до них. Знали й про те, що коли тварина топче лапками, то забирає погану енергію і віддає хорошу. Тибетські цілителі підтверджують, що кожна хвороба з’являється в результаті дисбалансу енергії, який можуть виправити коти.

Котячі здібності були ретельно вивчені і поки що зроблені наступні висновки — електромагнітне поле котів таке ж сильне, як у сучасних медичних приладів. А це вже не просто гіпотеза, а результат досліджень.

Але кішка не буде лікувати примусово. Якщо тварина йде з хворого місця, означає, що вона наситилася негативною енергією, а надлишок погубить її.

Фелинотерапия — це методика, що відноситься до нетрадиційної медицини, яка не замінює лікарів і лікарські способи лікування, ще не зафіксовано жодного випадку лікування серйозних захворювань одними лише котами (онкологія або туберкульоз, наприклад).

5db31fcd1203324a57b1aa5a7f97b42c Кішка спить в ногах, лягає на живіт – що це значить, прикмети і забобони

Кішки впливають на людину:

 1. Муркотанням, що мають частоту від 15 до 48 Гц, при якій прокидається імунна система організму, і відновлюються хворі клітини. Вібрації схожі з ультразвуковим впливом. Спілкування з мурлыкающим котом підвищує захисні сили, прискорює загоєння тканин, знімає або значно зменшує болі голови або в інших місцях, регулює серцевий ритм, стабілізує кровообіг, виліковує безсоння.
 2. Теплом у 37-40 °С прогрівають господаря при ознобі, покращуючи самопочуття. Тепло також усуває біль, прискорює кровотік і стабілізує обмінні процеси. Це сприяє швидкому загоєнню ран і переломів.
 3. Биотоками, як електрофорез. Природне фізіолікування знімає запалення навіть у сплячої людини, покращує кровообіг, відновлює тканини і сприятливо впливає на нервову систему.
 4. Умиротворенням. При погладжуванні кішки активізуються тактильні рецептори на людських долонях. Чіпати м’яку шовковисту шерсть кішки приємно, це заспокоює і піднімає настрій. Вихованець знижує ймовірність суїциду, допомагає вилікуватися від наркотичної або алкогольної залежності, стати впевненіше в собі.

Коли кішка спить в ногах у людини, вона полегшує його стан при багатьох недугах. Доведений факт сприятливого спілкування дітей вдома з мурчащими вихованцями – діти рідше хворіють, ростуть швидше, більше розвинені інтелектуально, швидше соціалізуються, виростають добрими і благородними.

Найбільш розвинений цілительський дар:

 • у чорних котів – вони активніше поглинають негативну енергію, легше контактують з людьми, лікують серцево-судинну систему;
 • у котів білого забарвлення — вони як батарейки, підживлюють позитивною енергією тих, у кого відчувають її нестачу;
 • у сірих – вони поєднують дар білих і чорних;
 • у рудих — дають багато хорошої енергії;
 • у кішок кремовою забарвлення – здатні додавати господарям життєвих сил і бадьорості;
 • у сфінксів (без шерсті) найбільше врачевательских властивостей – вони звільняють від негативу;
 • у сіамських порід – знищують всі патогенні бактерії в будинку;
 • у довгошерстих кішок – сибірських, персів і ангорських – швидше за інших виходить лікувати неврози і депресії, знімати страхи і дратівливість, усувати безсоння.

Цікаво, що кішки більш ефективно справляються із нервовими захворюваннями, а котам вдається успішно лікувати біль.

Але кішка ніколи не стане допомагати людині, який ставиться до неї байдуже або зі злістю, ображає або не піклується про тварину. Фелинотерапия має місце лише при взаємній симпатії і дбайливе ставлення одне до одного. Погіршення стану здоров’я після спілкування з котячими не зафіксовано.

Про що потрібно пам’ятати, засинаючи поруч з котом

Дозволяти киці спати на ліжку чи ні – справа кожного. Але перед тим як поступитися трохи спального місця пухнастому одному, люди повинні упевнитися, що кішка здорова, не заражена глистами і лишаєм, не завадить, граючи з волоссям або випускаючи кігті.

Муркотіння кота, нічим не хворіє, принесе людині величезну користь. Лягаючи поруч з господарем, кішки заберуть всю негативну енергетику, захистять від електромагнітного випромінювання і усунуть больові відчуття. Виходить, людина уві сні буде отримувати великий заряд позитивної енергії, необхідний для її фізичного та емоційного здоров’я.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради