Калатея: прикмети і забобони для жінок, чи можна тримати вдома

Це яскрава рослина з листям, що нагадує оперення казкових птахів або екзотичних метеликів, привертає квітникарів неповторним зовнішнім виглядом. Хоча батьківщина калатеї — вологі тропічні ліси Південної Америки, вона прижилася і на підвіконнях наших квартир.

Тим, хто вирішив придбати квітку, щоб прикрасити власний будинок або подарувати друзям, краще заздалегідь дізнатися, як рослина впливає на господаря та інших мешканців житла. Більшість прикмет і забобонів, пов’язаних з тропічної гостею, звучать позитивно, але при детальному вивченні з’ясовується, що не все так однозначно.

e7940c65a44ef15465d07512ff952c2b Калатея: прикмети і забобони для жінок, чи можна тримати вдома

Чи можна тримати вдома

Без сумнівів, калатея стане прикрасою квартири, але в той же час доведеться докласти зусиль для організації відповідних умов життя цієї екзотичної красуні. Не кожному квітникарю під силу виростити її будинку. Доведеться ретельно контролювати частоту і об’єм поливів, стежити за вологістю і температурою в кімнаті.

Нагородою за старання стане користь, яку калатея принесе в дім. Вона являє собою універсальний фільтр, здатний знизити вміст шкідливих мікроорганізмів у приміщенні.

Початківцям квітникарям і людям, які за браком часу не зможуть забезпечити квітці відповідний догляд, рекомендується відмовитися від вирощування калатеї. Примхлива рослина любить увагу і без нього зачахне буквально на очах. Але, якщо запастися терпінням і присвятити квітки трохи часу, він порадує погляд привабливою листям і стане оберегом для житла.

Прикмети і забобони для будинку

Забобонні люди, підбираючи кімнатні квіти, звертають увагу не тільки на зовнішній вигляд і особливості догляду, але і на енергетику конкретної рослини. В цьому плані екзот із строкатим листям — вдале рішення. Більшість прикмет і забобонів, пов’язаних з квіткою калатея, говорять про його позитивному впливі на навколишній простір.

Рослина наділений унікальною здатністю складати і піднімати листя вгору на ніч. Це схоже на долоні, складені для християнської молитви. За це властивість у народі калатею прозвали молитовним квіткою. Вранці листя знову стають на місце — розгортаються і відкриваються, нічим не видаючи нічне чування. За народним повір’ями квітка так «молиться» за добробут, успіх і щастя членів сім’ї.

Калатея являє собою магічний щит, захищає мешканців будинку від пристріту, псування і поганих думок. При цьому вона наповнює навколишній простір радістю і любов’ю. Ніщо не зашкодить членам семи і не порушить усталений в будинку благополуччя.

2af12f2819a41e524340e9aa4d7bf072 Калатея: прикмети і забобони для жінок, чи можна тримати вдома

Завдяки очищенню свідомості припиняються скандали і сварки між домочадцями панує гармонія. Взаємини не затьмарюються поганими вчинками або необдуманими словами, адже енергія агресії нейтралізується калатеей ще на початкових етапах.

Квітка допомагає людині знайти внутрішню силу і домогтися успіху в кар’єрі, особистому житті або творчих починаннях.

Рослина принесе користь в будинок, де знаходяться малі діти. Щоб малюк зростав здоровим, життєрадісним і допитливим, молитовний квітка ставлять у дитячу кімнату. Калатея нормалізує сон і благотворно вплине на нервову систему. Завдяки цьому покращиться поведінка навіть неспокійного і неслухняного дитини.

Квітка благотворно впливає на стан людини, аура якого ослаблена через хворобу або похилого віку. Перебуваючи в одній кімнаті з хворими або літніми людьми, калатея сприяє швидкому відновленню духовних і фізичних сил. Вже через пару днів у людини покращується настрій, виявляється оптимізм і життєлюбство.

Взаємодія людини і різних видів рослини

Якщо вірити мови квітів, калатея не несе ніякого прихованого підтексту. Тому її можна піднести в подарунок друзям, у яких спостерігаються сімейні проблеми, і людям, чиє життя виглядає щасливою і благополучною. У будь-якому випадку рослина внесе в долю людини тільки позитивні зміни.

На сьогодні відомо 286 видів калатеї. Значну частину з них можна вирощувати в кімнатних умовах, але найбільшу популярність в домашньому квітникарстві отримали наступні.

Варшевича

Розкидистий кущ, що складається з листя з бархатистою поверхнею. Поверх темного зеленого фону розміщений світло-зелений візерунок, що йде уздовж центральної жилки. Нижня сторона листової пластинки пурпурного кольору. Чудово виглядають білі, рожеві або кремові суцвіття у вигляді колоса.

Ця різновид сприяє сімейного щастя, допомагає знайти свій життєвий шлях і досягти успіху.

94d69c894e14da6191c48dfb87f12405 Калатея: прикмети і забобони для жінок, чи можна тримати вдома

Лансифолия

Вона ж калатея чудова — одна з найвибагливіших представниць роду. Квітка в змозі перенести короткочасні несприятливі умови: недолік світла, низьку температуру або мала кількість вологи.

У лансифолии вузькі мечеобразные листя завдовжки до 30 см і шириною до 5 див. Верхня частина листової пластини прикрашена темно-зеленими, відрізняються за розміром плямами довгастої форми, правильно чергуються на ніжно-зеленому тлі. Нижня частина листа фіолетова.

Лансифолия здатна принести в будинок затишок і спокій, тому її можна подарувати на новосілля.

1862d3667132e897208488bbb5a5b3ed Калатея: прикмети і забобони для жінок, чи можна тримати вдома

Руфибарба

Також відома під назвою калатея рыжебородая. Друге ім’я з’явилося завдяки невеликим ворсинкам світлого відтінку, розташованим на нижній поверхні листя і черешках.

Являє собою розлогий кущ висотою до 55 див. Листочки руфибарбы подовжені, ланцетоподібні з ребристою поверхнею. Колір верхньої частини однотонний і варіює від світлого до темно-зеленого відтінку. Черешки і нижня частина листка фіолетові або бордові.

Руфибарба оберігає сімейне щастя від заздрісників і зовнішнього негативу.

3415332445afa72161837df91c583a3f Калатея: прикмети і забобони для жінок, чи можна тримати вдома

Медальйон

Рослина з північно-західної частини Бразилії. Крім оригінального зовнішнього вигляду, виділяється малими габаритами. Його розміри не перевищують 40 см. В овальних темно-зелених листків подвійне забарвлення: верхню поверхню прикрашають сріблясті прожилки, які створюють унікальний візерунок, що нагадує медальйон, а нижня сторона — фіолетова.

Якщо вірити прикметам, цей вид калатеї є своєрідним індикатором енергетики в будинку. Листя починають сохнути, якщо члени сім’ї сваряться або обманюють один одного. Але погіршення зовнішнього вигляду може бути викликане і банальним недотриманням правил поливу.

fb8e9ebfd1fe8b245919b0ee32c945d4 Калатея: прикмети і забобони для жінок, чи можна тримати вдома

Сандеріана

Рослина має й інші назви: прикрашена і Орнато. Воно прийшло в наші краї з тропічних лісів Колумбії. Еліпсоподібні темно-зелені листочки Сандерианы прикрашені візерунком з тонких ліній. Колірна гамма цих рисок коливається від жовтувато-зеленого та бежевою до сріблястою. Нижня площину аркуша — пурпурова або насичено-бордова.

Різновид допомагає знайти спільну мову з родичами, примиряє після сварки.

f58d98154764eb70e86041a2f7df8415 Калатея: прикмети і забобони для жінок, чи можна тримати вдома

Кроката

Вона ж калатея шафранова — гостя з берегів Амазонки. В домашніх умовах нагадує штучний квітка: настільки незвичайно виглядають яскраві листя овальної форми з хвилястими краями. Насичений зелений колір рослини з віком темніє, і воно набуває коричневого або темно-буре забарвлення.

Нижня частина листової пластини бордова з переходом в коричневий відтінок. При відповідному догляді кроката регулярно радує власників цвітінням, її яскраво-помаранчеві суцвіття можна спостерігати вже у другій половині зими.

Цвітіння крокаты можна вважати сприятливим знаком, що передвіщає успіх у будь-яких починаннях.

7767921279e2e047a7ed60514908c4ef Калатея: прикмети і забобони для жінок, чи можна тримати вдома

Прикмети і забобони для жінок

Коли мова заходить про прекрасній половині людства, то рослина передрікає тільки гарні події. У першу чергу це стосується гармонізації стосунків з оточуючими людьми.

Езотерики радять жінкам, у яких постійно виникають конфліктні ситуації з колегами або начальством, принести калатею на робоче місце. Найближчим часом вдасться знайти спільну мову з співробітниками, а кривдники зрозуміють свою неправоту.

Присутність рослини в квартирі забезпечить сімейне благополуччя і поліпшить взаємини не лише з чоловіком, але і з іншими членами родини.

Калатея, поставлена в спальні біля подружнього ложа, гармонізує стосунки сімейної пари і захистить від пристріту. У народі вважають, що поряд з квіткою кохання чоловіка і жінки стає міцнішою.

Навіть якщо шлюб на межі розпаду, калатея своєю позитивною енергією може виправити ситуацію в кращу сторону.

Прикмети про розташування квітки в будинку

За народним повір’ями калатея символізує щастя і благополуччя в родині. Квітка не тільки додасть фарб в інтер’єр квартири, але і захистити житло від негативної енергії, забезпечить приплив фінансів, гармонізує взаємовідносини з оточуючими.

Щоб отримати якомога більше користі з магічних властивостей рослини, його потрібно правильно розмістити.

За прикметами калатею бажано ставити на східному або південно-східній стороні квартири.

Це забезпечить кращі умови життя для тропічної красуні, і мешканці будинку відчують її благотворний вплив.

Значення згідно феншуй

Згідно східним вченням фен-шуй, калатея пов’язана з Сонцем і Марсом, які збагачують її вогненною енергією. Тому рослина має здатність зігрівати організм людини і захищати його від простудних захворювань і переохолодження. Ще одне лікувальну властивість квітки — розсмоктування тромбів в кровоносних судинах і запобігання їх появи.

Калатея в оселі позитивно впливає на особисте життя та сприяє успіху в бізнесі. Боязкі і сором’язливі люди з допомогою рослини стануть більш рішучими, знайдуть мету в житті, знайдуть внутрішній стрижень і силу духу.

Згідно феншуй, калатея необхідна в будинку, де проживає велика сім’я. Адже квітка втягує в себе енергію агресії, спонукає домочадців ставити правильні цілі, відкривати нові цікаві заняття та захоплення до душі, вільно і безконфліктно домагатися цього.

Наявність калатеї в оселі нормалізує потік життєвої енергії в будинку, забезпечить гармонію у відносинах й позитивне спілкування між членами родини.

05d55dad1f87285350e861fb079960c4 Калатея: прикмети і забобони для жінок, чи можна тримати вдома

Якому знаку Зодіаку краще підходить

За твердженням астрологів, найбільш сприятливий вплив калатея надає на Водоліїв. Догляд за кімнатною рослиною, призведе до виникнення нових ідей і творчого злету.

Молитовний квітка підходить більшій частини знаків Зодіаку, але деяким все ж бажано утриматися від контакту з калатеей:

  1. Овни, перебуваючи з рослиною в одному приміщенні, можуть відчути дискомфорт, викликаний перебоем потоку енергії.
  2. Близнюкам небажано тримати квітка будинку з причини поганої сумісності.
  3. Левам особливо протипоказано перебувати поруч з калатеей тривалий час. На цей знак Зодіаку квітка впливає негативно, порушуючи енергетичний баланс, а в особливо важких випадках його вплив може стати руйнівним.

Вірити чи сумніватися в правдивості народних прикмет і повір’їв, пов’язаних з калатеей, — особистий вибір кожного. Але навіть квітникарям, скептично ставиться до забобонів, нічого не заважає придбати квітку і насолоджуватися його яскравою красою, поки рослина служить на благо всіх членів сім’ї.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради