Фікус Бенджаміна в будинку: прикмети і забобони

fikus bendzhamina v dome primety i sueverija 01e189a Фікус Бенджаміна в будинку: прикмети і забобони

Одне з найзагадковіших кімнатних рослин, навколо якого донині витають суперечливі чутки – це фікус Бенджаміна. Думки про нього вкрай суперечливі. Одні кажуть, що він привертає багатство і любов, інші вважають, що руйнує сімейне вогнище. Кожна рослина – це жива істота, що володіє власною енергетикою, тому перед тим як заводити той чи інший кімнатна квітка, варто поцікавитися, які у нього особливості.

різновиди квітки

Різновидів фікуса безліч. Всього їх на планеті близько тисячі. Його можна назвати деревцем, чагарником, а також квіткою. До найпопулярніших видів відносяться: каучуконосний фікус, фікус Мелані, фікус Робуста, фікус Бенджаміна і фікус Кінкі. Прикмети і забобони не роблять різниці між цими видами, а тим більше, сортами. Проте, фікус – символ тайської столиці Бангкок, який вважається щасливим деревцем, що приносить його власникові процвітання у всіх сферах життя.

Чому деякі фікуси називають «мужегонамі»

fikus bendzhamina v dome primety i sueverija e1e4aab Фікус Бенджаміна в будинку: прикмети і забобони

Назва «мужегон» придумано слов'янами. У ті далекі часи люди з недовірою ставилися до всього незнайомого, незвичного. А фікуси на російську землю імовірно завезли з Нової Гвінеї. Химерний, теплолюбний квітка стала дивиною для простих людей. До того ж наші предки часто воювали, і, звичайно, не завжди чоловіки поверталися з війни живими. У якийсь момент загиблих в бою чоловіків стали приписувати цьому заморському квітці. Звідси пішла погана слава про фікус в будинку. Прикмети і забобони торкнулися не тільки фікуси, здебільшого вони ставилися до всякого роду плющ. Наші предки не бачили ніякої різниці між цими рослинами, для них вони були «на одне обличчя». Чутками земля повниться, перекази передаються з вуст в уста – ось так витончений квітка стала називатися «мужегоном».

Корисні властивості

  • Перш за все, варто відзначити, що люди не забобонні відзначають особливу, теплу ауру, яка наповнює будинок з появою фікуса Бенджаміна.
  • Ця рослина прекрасно фільтрує повітря від пилу і шкідливих бактерій, переробляючи їх в амінокислоти, а також очищає енергетичне поле квартири від згустків роздратування, якщо такі є.
  • Листочки фікуса виділяють ефірні масла, які розслабляючи діють на нервову систему; тому навіть у надто нервових людей народжується гармонія на душі. Іншими словами, сприятливий мікроклімат в квартирі вам забезпечений.

магічна дія

Вище ми привели обґрунтовані факти, а далі опишемо властивості, які відомі завдяки багаторічним спостереженням за цим деревцем.

  • Фікусу Бенджаміна прикмети приписують властивість притягувати багатство в життя його власника. І, дійсно, багато «фікусоводи» заривають в горщик з рослиною маленьку монетку – щоб в будинку гроші водилися.
  • В цілому рослина захищає оточуючих його людей від усього зайвого, несуттєвого. Від присутності зайвих людей, від непотрібних клопотів, безглуздих переживань. Наприклад, якщо у вас на роботі занадто настирливі колеги, або надто допитливий начальник, поставте у себе на робочому місці горщик з фікусом – докучливих особистостей як вітром здує.
  • Крім грошей, фікус привертає справжню любов. Якщо ви бажаєте нарешті зустріти «свою» людину – пересадите квітка в червоний або, на худий кінець, рожевий горщик. Найбільше для цих цілей підходить фікус Робуста, прикмети і забобони наділяють його прагненням до цілісності і єднання в усьому, що стосується відносин.
  • Фікус здатний відкрити у людини дар красномовства. Спробуйте для тренування репетирувати поруч з ним майбутній виступ або хоча б читати вголос. Не дарма кажуть, що з рослинами потрібно розмовляти, вдячний квітка у відповідь може наділити вас здібностями оратора.
  • Що б не говорили наші предки про «квітці-мужегоне», фікус – це символ міцної і дружної сім'ї. У Китаї, наприклад, прийнято дарувати цю рослину на річницю утворення сімейної пари.
  • Про фікус каучуконосний прикмет і забобонів набагато більше. Прийнято вважати, що каучуконосний вид фікуса наділяє людину чистими помислами і особливою цнотливістю, властивою мудрецям. Це один із самих невибагливих видів, який ділиться своєю якістю зі своїм господарем. Людина, що сидить на дієті, з подивом виявить, що з появою цієї рослини, почуття голоду більше не терзає його так, як раніше. А також додається енергії, витривалості і сили. Між іншим, для тих хто мріє схуднути, може допомогти звичайний змова на схуднення.

Фікус Бенджаміна: прикмети про вагітність

fikus bendzhamina v dome primety i sueverija f1cd09d Фікус Бенджаміна в будинку: прикмети і забобони

Будь-який вид фікуса здатний наблизити поява первістка (а також наступних дітей) у вашій родині. Якщо дівчина мріє завагітніти, їй слід неодмінно поставити горщик з фікусом в головах подружнього ложа. Рекомендується періодично розмовляти з квіткою, іноді навіть наспівувати йому колискові. Ви зрозумієте, що бажана вагітність вже зовсім близько, коли побачите розпустилася на фікус квітка. Прикмети і забобони не радять прибирати горщик з рослиною навіть, коли дізнаєтеся радісну новину – це деревце допоможе виносити дитинку і полегшить пологи.

Думайте самі, чи можна тримати вдома фікус. Прикмети розповідають нам про те, що може привнести рослина в наше життя. Але вам теж слід правильно піклуватися про своє вихованця. Пам'ятайте, фікус потрібно ставити на вікно, яке виходить на південь або схід. Ця квітка дуже любить сонячне світло, без нього він занепадає і може загинути. Не забувайте поливати рослину, а також протирати вологою ганчірочкою його листя. І найголовніше: сам фікус не отруйний, але його сік може викликати алергію або отруєння, тому не рекомендується залишати його у вільному доступі для дітей і тварин. Як би там не було, це витончене домашнє рослина в будь-якому випадку принесе у ваше життя все ті блага, якими людство наділяла його багато століть.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради