Чому не можна залишати одного небіжчика в будинку (кімнаті, квартирі), на ніч?

Далеко не всі люди знають, як правильно проводити похоронний обряд, щоб не накликати на себе біду і допомогти душі покійного знайти спокій. Відомо, що з покійним чоловіком в будинку весь час хтось повинен бути поруч, його не рекомендується залишати одного ні на хвилину. У цій традиції є кілька пояснень.

10a467f8ed382c4f41d9416d34354f6d Чому не можна залишати одного небіжчика в будинку (кімнаті, квартирі), на ніч?

Чому не можна залишати одного небіжчика в будинку?

Церковні служителі говорили про те, що постійна присутність біля рідних покійного і читання молитов полегшує перехід душі за ту сторону, оскільки перша час дух померлого вразливий перед мешканцями астрального світу.

У православ’ї вважається, що регулярне читання псалмів з першого дня після смерті і до моменту поховання надає душі сил і допомагає їй пройти посмертні митарства.

У різні часи В народі з’являлися повір’я щодо того, з якої причини не можна залишати небіжчика без нагляду одного:

  • Померлий, залишився в будинку один на ніч, може «ожити» – це призведе до того, що його дух надалі не зможе покинути межі квартири і знайти спокій. Приведення буде турбувати спокій мешканців і притягувати в будинок неприємності.
  • Мрець має бути під регулярним наглядом до поховання, щоб чорні маги не могли заволодіти однією з його особистих речей, що згодом знадобиться їм для проведення обрядів. Вважалося, що предмети, використовувані при обмиванні і підготовці небіжчика, приховують у собі руйнівну енергетику і застосовуються в багатьох привороти для наведення псування в любовних відносинах або погіршення фінансового добробуту.
  • Вважається, що небіжчик може відкрити очі і налякати оточуючих людей. Тому родичі сидять поруч, щоб при необхідності закрити йому повіки. Крім того, існує повір’я, що подивилася у відкриті очі людина незабаром сильно захворіє і помре.
  • Важливо враховувати і той факт, що з будинку небіжчика потрібно виносити вперед ногами – це вкаже душі померлого подальший шлях прямування і гарантує її упокоєння. А також важливо не забути завісити дзеркала мінімум на три доби з моменту смерті, інакше дух залишиться в них і буде продовжувати бути мешканцям.

    Люди ставляться до подібних традицій по-різному, але велика ймовірність, що їх дотримання допоможе запобігти ризик виникнення непередбачених проблем у будинку і погіршення самопочуття.

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
    Всезнайко - Корисні поради