Чому не можна вітатися через поріг, тиснути руку: прикмета

Одна з прикмет щодо порога в домі стосується спілкування людей один з одним. Вважається, що не можна вітатися, тиснути руку, прощатися, перебуваючи з людиною по різні сторони. Такі повір’я мають різну інтерпретацію, часто негативно забарвлену.

3ac243d2ba44b63d4806ec96137c6f33 Чому не можна вітатися через поріг, тиснути руку: прикмета

Чому не вітаються через поріг

Це одне з найбільш відомих забобонів, що збереглися до наших днів. Дверного отвору в будинку приписуються магічні властивості. Таке місце у давнину наділявся здатністю захищати від негативу вулиці і зберігати тепло, затишок і спокій домашнього вогнища.

З містичної точки зору, поріг є кордоном між двома світами, початком і кінцем. В давнину навіть намагалися посилити захисні властивості цього місця, ховаючи там прах померлих родичів.

Прикмети та повір’я, свідчать, що вітатися через поріг не можна:

 1. Всередині житла зберігається позитивна енергія, а зовні більше негативної, здатної вихором змести доброзичливу обстановку в будинку. Вітаючи іншу людину, що стоїть із зворотного боку, господар як би дозволяє темним силам увійти в приміщення.
 2. Інша прикмета пов’язана з тим, що раніше в цьому місці ховали померлих родичів. Вважалося, що душі рідних оберігають родину від зла, але розмовляти, вітатися, цілуватися на місці поховання – великий гріх, а також дію, здатне викликати образу небіжчиків.
 3. Гості бувають різними, не всі приходять з добрими помислами. Поріг вважається ідеальним місцем для того, щоб сховати заговоренную голку, непомітно навести порчу або прокляття.
 4. Основна інтерпретація прикмети про привітання в неналежному місці полягає в тому, що в будинку почнуться чвари, скандали, сварки. Всіх домочадців стануть переслідувати неприємності, проблеми, невезіння, можливі нещасні випадки.
 5. Згідно забобонам, під порогом може жити домовик. Якщо його потривожити, почнуться незрозумілі і неприємні події.

b1b55c6c6bb3f1ed6f119d57fc737ed1 Чому не можна вітатися через поріг, тиснути руку: прикмета

Чого ще можна робити, стоячи по різні сторони

Крім як вітати кого-небудь, забороняються та інші дії. Пояснення таких забобонів часто аналогічно попередньому повір’ям. Більшість прийме запевняють, що деякі дії через поріг будинку здатні залучити злі сили, негатив і проблеми в сім’ю.

В основному загроза стосується взаємин, але іноді можливі фінансові втрати, хвороби, нещасні випадки.

Що не можна робити через поріг дому:

 • вітатися;
 • прощатися;
 • розмовляти;
 • цілуватися;
 • потискати руку;
 • віддавати або брати що-небудь.

7929c426336bb39b0851b56ef3aa23e9 Чому не можна вітатися через поріг, тиснути руку: прикмета

Розмовляти

Народні прикмети та повір’я настійно радять спілкуватися, стоячи з людиною або в будинку або на вулиці. В іншому випадку можливе проникнення негативної енергії в оселі. Крім того, не кожного дозволено впускати.

Деякі люди приходять з лихими помислами, що згодом стане причиною сварок і скандалів серед домочадців. Також можливі підклади з метою навести псування або пристріт.

Чому не можна цілуватися через поріг

Згідно з народними повір’ями і прикметами, не тільки вітатися чи прощатися через поріг не можна. Будь-які взаємодії з іншим людиною, що стоїть з протилежного боку, можуть залучити в будинок неприємності.

Цілуючись в цьому місці, люди змішують енергетики і впускають у приміщення темні сили.

Найбільш поширені тлумачення і пояснення прикмети:

 1. Якщо надовго затриматися в дверному отворі, будуть плутані думки, невизначені наміри, сум’яття почуттів.
 2. Поцілунок, як і рукостискання, через поріг призводить до тривалої розлуки, сварок, хвороб.
 3. Якщо будуть ще й обійми – незабаром доведеться засумніватися в щирості почуттів обранця.
 4. Цілуватися в цьому місці у сні – виникне перешкода в якій-небудь справі або відносинах.

a371abed72f2d99141186ecf0b1266d5 Чому не можна вітатися через поріг, тиснути руку: прикмета

Прощатися

Основна інтерпретація народної прикмети полягає в тому, що як тиснути руку через поріг, так і прощатися – означає втратити назавжди зв’язок з цією людиною.

Найчастіше повір’я передвіщає сварку, але іноді зустрічаються більш страшні тлумачення у вигляді нещасного випадку або навіть смерті. Наукового підтвердження це марновірство не знайшло.

Не буде ніяких негативних наслідків прощання, якщо не налаштовувати себе на негативний лад.

Тиснути руку

Це ще один різновид взаємодії з іншою людиною. Людям властиво, вітаючись, прощаючись або домовляючись про якому-небудь справі, потискувати руки. Зазвичай нічого поганого така дія не несе, але є винятки.

Згідно з народними забобонами, тиснути руку через поріг – означає в найближчому майбутньому посваритися з людиною. Також побоювання викликали ті, хто прийшов нашкодити. У подібній ситуації накликати біду на господарів набагато простіше завдяки магії місця.


Народні прикмети та повір’я щодо будь-яких взаємодій людей на порозі будинку мають негативні тлумачення. Наукового підтвердження подібних інтерпретацій немає. Навіть езотерики кажуть, що привітання за руку, прощання, поцілунки у дверному прорізі не приносять шкоди людині, якщо він після цього не починає думати про погане. Негативні думки притягують до життя негативу набагато більше, ніж всі разом узяті забобони.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради