Ливарне виробництво: особливості та нюанси

Терміном «лиття» називають процес виготовлення різних деталей і заготівель з металу за допомогою його розплавлення та подальшого заливання в заздалегідь підготовлені форми. Подібним способом випускають більшість виробів у машинному виробництві, верстатобудуванні, побутовій сфері. Процес досить трудомісткий, але при цьому дозволяє здешевити масове виробництво й налагодити випуск широкого асортименту товарів.

 Ливарне виробництво: особливості та нюанси
Ливарне виробництво: особливості та нюанси

Людство винайшло лиття металів приблизно 6 тисяч років тому. Воно зародилося на території сучасної Африки, після чого поширилося на Кавказ, Індію та Європу. Спочатку за допомогою лиття виготовляли прикраси й знаряддя праці. Далі почали виробляти монети, зброю, елементи декору, статуї та ін. Детальніше дізнатися про історію розвитку ливарного виробництва можна на сайті ливарників. Ми ж розглянемо, які особливості є в цього процесу, як він здійснюється.

Принципи лиття

Ливарне виробництво працює за такими алгоритмами:

  1. Підбір металу, з якого буде виготовлена заготівля. Це важливий етап, від нього залежать фінальний результат й основні характеристики виробу. Існують різні групи металів, які використовуються для лиття: кольорові, чавуни, сталі та ін.
  2. Виготовлення форми. Для цього зазвичай використовують піщано-глинисті суміші. Форму роблять із матеріалу, який витримує контакт із розпеченим металом. Додатково до нього додають сполучні елементи. Сьогодні найчастіше використовують полімерні смоли, які відзначаються високою міцністю та практичністю. Форми можуть виготовлятися як вручну, так і машинним способом. Вони бувають одноразові й багаторазові.
  3. Приготування розплаву. Для нагріву металу використовують спеціальні печі. Сьогодні на виробництвах зазвичай застосовують електродугові й індукційні моделі. Сировина нагрівається та плавиться. У процесі розплав помішують, щоб досягти однорідності.
  4. Заливання. Розпечений метал подають у форми через ливникову систему. Важливо домогтися того, щоб вони були повністю наповнені. Якщо у формі залишаться порожнечі, то заготівля буде зіпсована. Деякі дефекти можна усунути шляхом подальшого оброблення, але краще, щоб вони взагалі не виникали.
  5. Постоброблення. Після охолодження заготівлю витягують, очищають і доводять до заданих параметрів. Можуть застосовуватися різні способи: шліфування, полірування, загартовування та ін.

Після цього деталь надходить на склад або використовується у виробництві.

Використовуване обладнання

Ливарний цех оснащується досить великою кількістю комплектувальників. Їх можна поділити на основні та допоміжні. До основного обладнання відносяться ті апарати, які беруть участь безпосередньо у процесі виготовлення заготівель.

Наприклад, печі, котли, формувальні установки. Допоміжним називають обладнання, яке допомагає здійснювати процес лиття. Це різні крани, маніпулятори, транспортувальні стрічки, трансформаторні станції та ін.

2 Ливарне виробництво: особливості та нюанси
Ливарне виробництво: особливості та нюанси

Від грамотного підбору обладнання безпосередньо залежить ефективність роботи ливарного цеху. Важливо домогтися того, щоб процес ішов без зупинок, були відсутні так звані пляшкові горла, тобто щоб не виникало затримок при виконанні певних завдань. Вибрати та придбати обладнання вам допоможуть фахівці компанії «УкрФаворит». Вона займається постачанням на український ринок товарів для ливарного виробництва, а також забезпечує повноцінне обслуговування й гарантійний ремонт.

Ви можете отримати всі необхідні консультації в менеджерів компанії. Також вона проводить навчання персоналу роботі з новим обладнанням. Це дозволяє відразу ж запустити всі необхідні процеси.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради