Чому не можна спати ногами до дверей, головою до вікна, виходу

Як стверджують забобонні люди, комфортний сон залежить не тільки від спального місця, але і від розташування тіла. Приміром, багато прикмети наполягають на тому, що ногами до дверей вночі спати не можна. З чим це пов’язано і як краще встановити ліжко, щоб не накликати проблем?

3fd783b9f2b974c96aa1f02d19097192 Чому не можна спати ногами до дверей, головою до вікна, виходу

Чому не можна спати ногами до дверей?

Дане повір’я виникло кілька століть назад, причому відразу в декількох народностей.

 • У стародавніх слов’ян склалося думка, що двері являє собою якийсь портал в інші світи. Якщо вірити нашим предкам, людина, який засипав в такому положенні, до ранку не міг дожити, так як злі духи мали можливість забрати його в Пекло.
 • Друга прикмета пов’язана з тим, що під час сну душа людини може вийти із тіла і самостійно відправитися в інший вимір. При цьому далеко не завжди вона має можливість повернутися назад. З цієї причини слов’яни вважали за краще не ставити ліжко таким чином, щоб тіло розташовувалося ногами до дверей.
 • Ще одне повір’я прийшло до нас зі Скандинавії. Жителі цих земель вважали, що світ ділиться на Асгард, де правлять боги, Миргард, в якому живуть люди, і Утгард – місце проживання монстрів, злих сил і заблуканих душ. І якщо хтось засипав ногами до дверей, то це привертало увагу чудовиськ, і ті могли потягти невинну душу у свій вимір. І якщо вона так і не знаходила виходу з темного царства, людина помирала у сні.
 • Крім того, згідно з повір’ями різних народів, навпроти дверей вночі можна спати і з інших причин: людині починають снитися кошмари, сон стає неспокійним, а на ранок відчувається занепад сил. В результаті втрати життєвої енергії розвиваються різні захворювання.
 • Забобонні люди кажуть, що спати ногами до виходу не можна тому, що зазвичай таким способом з будинку виносять покійників. Існує думка, що подібне положення уві сні здатне притягти в будинок мертву енергетику, яка буде заважати людині у всіх сферах його життя, поступово наближаючи його до загробного холоду.
 • За іншою прикметою, людина, яка спить ногами до дверей, може втратити розум. Так відбувається в тому випадку, коли душа, викрадена демонами вночі, все ж знаходить шлях назад. Однак через пережитого потрясіння, вона втрачає значну частину життєвих сил, в результаті людина стає одержимою.
 • Що стосується вчення Феншуй, то фахівці в цій області також не рекомендують займати під час сну таке положення. Вони стверджують, що по тілу людини постійно циркулює енергія, яку не можна втрачати. В іншому випадку постраждає не тільки здоров’я, але і душевне самопочуття. А якщо спати ногами до дверей, то запаси енергії почнуть вичерпуватися, і вранці не буде відчуття повноцінного відпочинку. Щодня людина буде почувати себе розбитим, пригніченим, погіршиться його працездатність.

79ccdefe06779e60a1b0c989b037b5c3 Чому не можна спати ногами до дверей, головою до вікна, виходу

Чому не можна спати ногами до вікна?

У народі вважають, що вікно є таким же порталом в інший світ, як і двері, а тому спати ногами до нього також не бажано. В іншому випадку існує вірогідність, що злі духи з часом активізуються і заберуть у вас спокійний сон.

Згідно древнім перекази, за вікном у нічний час доби чортівня твориться.

Чи можна спати головою до дверей?

 • В давнину було не прийнято спати головою до виходу, так як це було небезпечно. І якщо в будинок раптом проникали вороги, вони могли з легкістю вбити господаря. З часом це трансформувалося в прикмету, і донині забобонні люди вважають, що таке положення тіла під час сну є не самим вдалим.
 • Якщо звернутися до вчення фен-шуй, то тут пояснення буде аналогічно попередньому. Потоки енергії, які циркулюють в тілі людини, покинуть його через двері, а тому голова сплячого ні в якому разі не повинна бути звернена до виходу.
 • Сучасні прикмети також не радять спати головою до дверей. У них говориться, що нічні потвори здатні проникнути у свідомість людини, порушивши не тільки сон, але і душевну рівновагу.
 • f09b810f6d5cba63fd89d2d4d0803e3c Чому не можна спати ногами до дверей, головою до вікна, виходу

  Чи можна спати головою до вікна?

  Для початку розглянемо версію фахівців практики Феншуй. Вони схиляються до думки, що подібне розташування тіла не саме вдале для нічного відпочинку. Так людина залучає у свій будинок ворогів і недоброзичливців.

  В результаті в його житті з’явиться безліч перешкод і неприємностей: можливі серйозні проблеми на роботі, розбіжності з партнерами, негаразди в любовних відносинах, помітно погіршується загальне самопочуття.

  Згідно японської філософії Феншуй, ні в якому разі не можна постійно спати ногами до дверей і головою до вікна. Це найгірша поза, яка символізує смерть. В даному випадку енергетичні потоки найбільш активно покидають тіло людини.

  Якщо звернути увагу на думку наших предків, то вони вважали, що в темний час доби за вікном гуляє нечисть. З цієї причини головою в цю сторону краще не лягати. Якщо ж ночі у вікно загляне злий дух, він відбере в людини всю силу і життєву енергію.

  У той же час йоги впевнені, що в деяких випадках спати головою до вікна корисно, особливо якщо воно звернено на північ або північний схід. Нічний сон у такому положенні вважається найбільш плідним: людина таким способом притягує матеріальні блага, зміцнює своє здоров’я, залучає в будинок благополуччя і в цілому забезпечує собі повноцінний відпочинок.

  Що ж робити: вірити в прикмети або покладатися на думку фахівців різних практик? Тут кожен має повне право приймати рішення самостійно. У будь-якому випадку, перш за все, варто орієнтуватися на власні відчуття, так як часто людський організм здатний знаходити гармонію без підказок. З цієї причини кожен може сам відчути, в якому положенні йому зручно спати.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради