Чому не можна наливати через руку і на вазі: прикмета і її раціональне тлумачення

Багато чули про прикмету, але не знають, чому не можна наливати через руку або на вазі. Насправді, тлумачення цього марновірства бере початок із Середньовіччя і не пов’язане з містикою. Однак прикмета міцно прижилася в народі, і люди почали пов’язувати з нею багато подій з життя. До цих пір у багатьох компаніях, разливающий напої через руку обов’язково удостоїться зауваження. Незважаючи на те, що деякі не можуть логічно пояснити сенс повір’я, все одно неухильно дотримується ця умова.

Походження прикмети

Багато не знають причин, чому не можна наливати алкогольні напої через руку. Ця прикмета прийшла з Середньовіччя, коли неугодних отруювали під час бенкетів. Отрута найчастіше знаходився у персні, у якого був свій секрет. Щоб зілля потрапило в келих з вином, достатньо було непомітно перекинути долоню тильною стороною вниз.

Після величезної кількості отруєнь було заборонено наповнювати келихи спиртним таким чином. Тих, хто намагався порушити заборону, заарештовували і звинувачували у замаху на вбивство.

0fcfd4bbce2ec47749307f956abf3f81 Чому не можна наливати через руку і на вазі: прикмета і її раціональне тлумаченняЗ тих пір так і повелося, що якщо хтось наливає спиртне через руку, у нього погані наміри.

Чому через руку не наливають

Зараз у марновірних також є безліч прикмет, пов’язаних з алкоголем, який розливається через руку:

 • Якщо таким чином наливається горілка, це обіцяє негативні зміни в житті того, хто її вип’є.
 • Деякі вірять, що якщо алкогольні напої ллються через руку, наливающий забирає всі проблеми тих, чиї він наповнює келихи, а натомість віддає їм свої життєві сили.
 • Коли спиртне наливається закоханим і робиться це саме через руку, партнерів чекають постійні скандали і сварки. У підсумку пара може розлучитися.
 • Люди старшого покоління стверджують, що якщо наллє алкоголь через руку, в дім прийде велике горе, наприклад, смерть когось із близьких.
 • Коли напій був налитий не за правилами, тобто через руку, у наливающего почнуться проблеми зі здоров’ям, від яких позбутися досить складно.
 • Категорично заборонено розливати будь-які напої через руку вагітній жінці, так як це віщує проблеми з виношуванням дитини і подальшими пологами.
 • Коли алкоголь наливається так незаміжньої дівчини, вона може протягом довгого часу залишитися самотньою.

За прикметою навіть собі не можна наливати що-небудь через руку. Так ви псуєте свою долю, вас спіткають невдачі і всі починання не принесуть позитивного результату. Також таким чином наливающий вкорочує собі життя.

Тлумачення прикмети, чому не можна наливати на вазі

Багато хто стверджують, що не можна розливати алкоголь, тримаючи склянку на вазі. Цьому сприяє одне марновірство, яке також прийшло ще з давніх часів.

Раніше багаті люди на свята пригощали бідняків спиртними напоями. Вино завжди зберігалося в бочках. До них підходили люди і розливали собі алкоголь, тримаючи при цьому кружку на вазі. Ніколи не наливала собі пиво або вино сама. Бокали завжди наповнювали слуги, а дворяни брали їх зі столу. Саме тому до цих пір вважається, що на вазі наливають тільки люди з нижчих верств.

Той, хто наповнює келихи на вазі, незабаром зазнає серйозні фінансові втрати. Його може чекати пониження по кар’єрних сходах і навіть звільнення.

Існує ще кілька прикмет, пов’язаних з розливанням спиртних напоїв на вазі. Вони несуть негативні наслідки:

 • Горілку не можна розливати, тримаючи чарку на вазі. Вважається, що з-за цього у разливающего почнуться проблеми зі здоров’ям.
 • Коли в процесі розливу кілька крапель напою потрапляє на поруч сидячої людини, це віщує скандал з близькими або іншому.
 • У людини, що наливає алкоголь на вазі, можуть зіпсуватися відносини з колегами або друзями. Він втратить повагу в очах оточуючих.
 • Якщо якесь питво розливається на вазі вагітній жінці, від’ємне значення тлумачення збільшується вдвічі.

Ті, хто не вірять у забобони, знаходять логічне пояснення подібної приймете. Підпилий людина, наливаючи вино на вазі, просто може пролити його на стіл або поруч сидить.

Якщо ви побачили, що спиртне розливається через руку або на вазі, але відмовлятися незручно, дія прикмети можна нейтралізувати. Досить пролити декілька крапель на тарілку або серветку і проговорити про себе, що весь негатив піде з пролитыми краплями. Далі можна пити спокійно, не переживаючи про дію прикмети.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!