Бамбук в будинку: прикмети і забобони кімнатної рослини

Популярний садове й кімнатна рослина оточене численними прикметами. Цей оригінальний представник флори не тільки вишукано виглядає в інтер’єрі, але ще й символізує багато цікавого.

e58594ae1a78dffe3e0c47776c27ded5 Бамбук в будинку: прикмети і забобони кімнатної рослини

Опис рослини

Представник тропічної флори поступово завойовує любов і визнання садівників і любителів кімнатних квітів. Він вражає своєю здатністю виростати на 70-75 см на добу. Невеликі паростки, посаджені будинку або в саду, в короткий період часу здатні перетворитися в непрохідні джунглі.

Гранична висота рослини може досягати 30-35 м. Бамбук відрізняється високою життєздатністю і вмінням пристосовуватися до умов навколишнього середовища. Він може рости практично скрізь, де температура повітря не опускається нижче позначки нуля. Деяких видів бамбука, що росте високо в горах, не страшні морози до -25 °C.

Чи можна тримати вдома бамбук

Посилаючись на вчення феншуй, бамбук швидше потрібно, ніж можна вирощувати. Інша справа, що не кожне житло може бути ідеальним місцем для його вирощування. Ріст і розвиток рослини вимагає певних умов:

 1. Оптимальна температура повітря може коливатися в межах від +18 до +35 °C.
 2. Житель непролазних джунглів не виносить прямих сонячних променів. Для нього ідеально підійде невелике затінення.
 3. Підвищена вологість просто необхідна. В домашніх або оранжерейних умовах бамбук потрібно обприскувати з пульверизатора водою кімнатної температури.
 4. Грунт можна придбати в спеціалізованих магазинах. Грунт можна приготувати самостійно, використовуючи для цього садову землю, перегній і промитий річковий пісок в пропорції 1:1:1. Дренаж на дні посадкової ємності обов’язковий.
 5. Рясний полив у жарку пору року необхідний в міру підсихання земляної грудки. У холодну пору року поливати можна не частіше 1 разу в 7-10 днів. Для цього краще всього використовувати відстояну воду.

Рослини, висаджені в ємності, наповнені водою, так само вимагають ретельного догляду. Необхідно 2 рази на місяць мити ємність і міняти воду. Крім цього бамбук, як і інші рослини, потребує підгодівлі мінерально-органічними добривами.

Прикмети і забобони

До такого явище, як бамбук в будинку, прикмети і забобони ставляться прихильно. Це тропічне диво символізує благополуччя будинку і його мешканців. Його позитивну дію можна виразити так:

 • Покращує атмосферу в домі. Сприяє розвитку гармонійних стосунків у родині.
 • Наповнює життя змістом і змушує задуматися про моральних і духовних цінностях.
 • Сприяє залученню удачі. Відмінні показники у навчанні та кар’єрне зростання будуть збільшуватися разом зі зростаючими бамбуковими паростками.
 • Дає позитивний заряд енергією, збільшує потенцію та лібідо.
 • Захищає будинок від негативної енергії і злих духів. Пророкує його мешканцям довге і щасливе життя.

Бамбук по феншуй є уособленням ясного розуму, міцного фізичного та духовного здоров’я, довголіття і гармонійного розвитку. Недарма його використовують в нетрадиційній медицині жителі азіатських країн.

Що символізує різну кількість стебел

Народні прикмети надають велике значення кількістю стебел бамбука. Кожне число є символом:

 • 1-3 стебла уособлюють любов, прихильність, шлюбний союз, щастя і благополуччя;
 • 5-7 стебел служать тяжінням фінансової стабільності і матеріального добробуту;
 • 8-10 стебел забезпечують успіх у справах і особистому житті;
 • 9-11 стебел зміцнюють дружні і родинні відносини;
 • 20 стебел, перев’язаних червоною стрічкою, називають символом вічного кохання.

Кількість паростків, перевищує число 20, відповідає за очищення енергетики будинку, роблячи її якість краще. Тільки 4 стебла мають виключне негативне значення. Це число прийнято вважати знаком тяжкої хвороби або смерті.

Розташування в будинку

Екзотична рослина, що стимулює фізичну і духовну силу, не можна ставити де завгодно. Краще всього розташувати його недалеко від дверних і віконних прорізів. Вважається, що таким чином бамбук захистить житло від навали злих духів.

8a62307498e33bedc065945d6e45228b Бамбук в будинку: прикмети і забобони кімнатної рослини

Єдиним застереженням може бути приміщення на сонячній стороні. Знаходиться в зоні прямих променів сонця, рослина буде реагувати уповільненим ростом, в’яненням і пожовтінням листя. У підсумку воно може взагалі пропасти.

Ідеальне місце для бамбука – робоча зона офісу, домашній кабінет або кухня. Не рекомендується ставити квітку в спальнях і біля ліжка хворих або вмираючих людей.

Значення по феншуй

Для того, щоб позитивна філософія феншуй спрацювала, необхідно враховувати деякі нюанси:

 • Добрий знак – обв’язування стовбурів рослини тасьмою або стрічками червоного, оранжевого або жовтого кольору. За прикметою вважається, що забарвлення стихії вогню допоможуть «спалити» все негативне в приміщенні.
 • Найкращим місцем для бамбука китайське вчення вважає східну або південно-східну сторону світла. При такому розміщенні кімнатної квітки господар будинку отримає міцні сімейні узи і фінансове благополуччя. Творчим людям обіцяні визнання і слава.
 • Для залучення удачі необхідно використовувати й інші символи феншуй. Недалеко від тропічного рослини повинна знаходитися ритуальна жаба. А в ємність, де росте бамбук, необхідно кинути кілька монеток.

Дотримання ритуалів китайської філософії допоможе досягти небувалих висот.

Вироби з бамбука

Східні прикмети припускають використання бамбука як сировина для ритуальних виробів, що поліпшують життя людини:

 • Палички бамбука, перев’язані червоною тасьмою, повинні бути підвішені близько дверних і віконних прорізів. Ця нехитра конструкція повинна затримувати потоки негативної енергетики.
 • Музичний інструмент, що нагадує флейту, так само служить захистом будинку. Її функції полягають в очищенні клімату та збереженні позитивно зарядженої енергії.
 • Вироби з порожнистих бамбукових стебел, здатні видавати звуки, називають феншуй дзвіночками. Вібруючі від руху повітря, вони можуть не тільки видавати мелодійні звуки, але регулювати душевний стан мешканців житла.

3eb8dea9bb1a159358e89e9b4d086575 Бамбук в будинку: прикмети і забобони кімнатної рослини

Бамбук в подарунок

По мірі поширення тропічної рослини в будинках і садах європейських жителів, у нього з кожним роком з’являється все більше прихильників. Традиція дарувати кімнатні квіти торкнулася і бамбука.

Вважається, що подарувати бамбук людина, від усього серця бажає того, кому він призначений, здоров’я, щастя і процвітання.

Прийшов у Європу з жарких і вологих тропіків бамбук, так чи інакше пов’язують з китайською філософією феншуй. Це вчення наділяє рослину унікальними властивостями. Навіть якщо людина ставиться до забобонів і прикмет з недовірою, наявність екзотичного квітки в будинку обов’язково буде мати позитивне значення.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради